“Για κανένα λόγο ξανά...”

Μάνας Κουζίνα-Κουζίνα
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Γειτονιά: Πλάκα
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δύο κυρίως πιάτα,το ενα κοτόπιτα ζεσταμένη περίεργα(μέσα καυτή και απ'έξω παγωμένη),το άλλο κοτόπουλο με πιπεριές(ίδια κατάσταση με την πίτα) και μια μερίδα τζατζίκι με αλλοιωμένη γεύση(σαν χαλασμένο γιαουρτι)...η εξήγηση για το τζατζίκι;;Έχει πολυ ξύδι μάλλον(απάντηση της σερβιτόρας)...κρίμα!

1  Ευχαριστούμε, pinelopi g

Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτηκα το Μανας κουζινα χθες και η εμπειρια μου ηταν μοναδικη!! Πολυ ομορφος χωρος, πολυ ωραιο περιβαλλον, γρηγορη εξυπηρετηση και φανταστικα φαγητα πολυ ωραια μαγειρεμενα με εποχιακα προιοντα!! Συγχαρητηρια!!

Ευχαριστούμε, kloi13
Ο/η Manas K, Manager του Μάνας Κουζίνα-Κουζίνα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 23 Απριλίου 2018

Η εποχικότητα καθώς και η υψηλή ποιότητα των πρώτων υλών παίζει καθοριστικό ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα ενός φαγητού και αυτό για εμάς είναι κανόνας. Προσθέτοντας το ζεστό μας περιβάλλον και την ευγενική μας εξυπηρέτηση, προσπαθούμε να κάνουμε το καλύτερο για την απόλυτη ευχαρίστηση των ανθρώπων που μας επισκέπτονται και να ακούμε από το στόμα τους (ή την κριτική τους) λόγια σαν τα παραπάνω. Σας ευχαριστούμε και σας ξαναπεριμένουμε και στη μεσημεριανή αλλά και στην βραδινή μας κουζίνα!!

Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό φαγητό, πολύ καλές τιμές, ευγενικό το προσωπικό. Μείναμε όλοι πολύ ευχαριστημένοι. Έκπληξη το γλυκό που μας πρόσφεραν, το καλύτερο εκμεκ που έχουμε δοκιμάσει.

Ευχαριστούμε, Greg_Malliaris

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας σχόλια. Σας περιμένουμε ξανά να δοκιμάσετε και άλλες συνταγές του σεφ μας αλλά και τα υπόλοιπα εξαιρετικά γλυκά μας!!!!!

Η κριτική γράφτηκε 15 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ηρθα με παρεα και η εξυπηρετηση ηταν αψογη
Ευγενικο προσωπικο
Πολυ ωραιο φαγητο!!
Ωραιες σαλατες
Καταπληκτικο το κυριως

Ευχαριστούμε, βασίλης π
Ο/η Manas K, Manager του Μάνας Κουζίνα-Κουζίνα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 20 Φεβρουαρίου 2018

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια. Ένας λόγος, πέρα φυσικά από τις δεξιότητες του σεφ μας, είναι και η χρήση υψηλής ποιότητας πρώτων υλών κατά την παρασκευή των φαγητών μας. Δίνουμε πολύ μεγάλη σημασία σε αυτό, φροντίζοντας να χρησιμοποιούμε προϊόντα από επιλεγμένους Έλληνες μικροπαραγωγούς καθώς και προϊόντα Π.Ο.Π. Χαιρόμαστε που μείνατε ικανοποιημένοι και σας ξαναπεριμένουμε σύντομα κοντά μας.

Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2018

Να "σκας" με παρέα 8 ατόμων Κυριακή στις 13:00 και να προσπαθεί η κοπέλα (με ύφος πάρτο όπως θες πάρτο όπως σε βολεύει) να σε πείσει πως θα βρέξει και δεν μπορείς να κάτσεις έξω και πως μόνο επάνω στο πατάρι με τις αναθυμιάσεις από τον μετριότατο μουσακά μπορείς να κάτσεις. Ο ήλιος έξω όσο πήγαινε και γινόταν πιο επιθετικός και εμφανώς εκνευρισμένη ενώνει 2 τραπέζια -εννοείται πως τη βοηθήσαμε- και μας λέει πως δεν υπάρχει κατάλογος, αλλά πρέπει να πάμε μέσα (8 άτομα) να δούμε και να παραγγείλουμε. εν ολίγοις και πέρα από τα άθλια διαδικαστικά, μουσακάς, γλυκόξινο κοτόπουλο με καραμελωμένο κρεμμύδι του θανάτου και πατάτες με κάρυ μέχρι να πεθάνεις καινα γίνεις πιο κίτρινος απ αυτό, συνοδεία σαλάτας λάχανου και μπατζαριού που νομίζεις πως είσαι στο σερβάιβορ και σου τα πετάνε στα μούτρα γιατί έχεις να φας 34 μέρες και πρέπει να τους πεις ευχαριστώ.... όχι ρε παιδιά. δεν γίνονται έτσι τα μαγαζιά. δεν είναι αυτές κουζίνες. δεν υπάρχει αγάπη στην κατσαρόλα κι ευγένεια σε κανέναν σας. λυπάμαι. ξανασκεφτείτε το...
υγ. όσο για τους γίγαντες...φυλακή παιδιά.

1  Ευχαριστούμε, antonis b
Ο/η Manas K, Owner του Μάνας Κουζίνα-Κουζίνα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 14 Φεβρουαρίου 2018

Παρά τις πολύ σοβαρές παρατηρήσεις σας, οφείλουμε να ομολογήσουμε την καλή σας γραφή και το χιούμορ σας μέσα σε αυτήν. Σχετικά ωστόσο με την ουσία της κριτικής σας θα ξεκινήσουμε από την πρώτη σας εντύπωση που ήταν η υποδοχή και η προθυμία της σερβιτόρας. Η πρώτη εντύπωση είναι πάντα καθοριστική στη διάθεση αλλά και στο θυμικό μας. Κι αν η σερβιτόρα της βάρδιας εκείνης υπέπεσε σε αυτά τα λάθη, έχετε απόλυτο δίκιο για τον εκνευρισμό σας, τον συμμεριζόμαστε και θα γίνουν οι ανάλογες συστάσεις και διορθώσεις αν χρειαστεί, γιατί έχουν μεγάλη σημασία οι κριτικές ενός εστιατορίου που έχει να επιδείξει τόσες διακρίσεις εγχώριες αλλά και διεθνείς. Όσο για τον τρόπο που λειτουργεί το εστιατόριο μας στη μεσημεριανή του κουζίνα, σας ενημερώνουμε οτι επειδή η μεσημεριανή κουζίνα είναι μαμαδίστικα μαγειρέματα, τοπικά απ'όλη την Ελλάδα που ανανεώνονται καθημερινά, δεν είναι τεχνικά πρακτικό να υπάρχει τυπωμένος κατάλογος, δηλαδή μενού, εφόσον δεν είναι σταθερό. Για το λόγο αυτό τα μαγειρέματα της ημέρας γράφονται μαζί με τις τιμές τους στον μαυροπίνακα που είναι αναρτημένος πάντα έξω από την είσοδο και επιπλέον οι πελάτες μπορούν να πηγαίνουν στην βιτρίνα, να βλέπουν τα πιάτα ημέρας και να τους ενημερώνουν οι μάγειρες για τα υλικά τους και την καταγωγή τους, έτσι ώστε να επιλέξουν αυτό που επιθυμούν.Όταν οι παρέες είναι μεγάλες, συνήθως πάνε δυο - δυο ή τρεις - τρεις να δουν για να αποφασίσουν τι θέλουν να φάνε και ποτέ δεν έχει αποτελέσει αυτό πρόβλημα για κανέναν. Τέλος για τα φαγητά δεν νομίζω ότι έχει ουσιαστικό νόημα να απολογηθούμε, αφενός γιατί η όλη σας εμπειρία ξεκίνησε λάθος και με εκνευρισμό από την αρχή, κακή πρώτη εντύπωση, που συμπαρέσυρε τη διάθεσή σας και στα άλλα και το συμμεριζόμαστε, αφετέρου διότι υπάρχει και το υποκειμενικό γούστο στον ουρανίσκο του καθενός και επίσης τι να πούμε για μια κουζίνα που βρίσκεται στις 100 πρώτες ανάμεσα σε 2600 εστιατόρια των Αθηνών και έχει βραβευθεί ξανά και ξανά. Ιδιαίτερα για τον μουσακά θα αναφέρουμε οτι είναι ο καλύτερος μουσακάς της πόλης και συρρέουν Έλληνες και ξένοι να το βρουν ακόμα και το βράδυ που δεν σερβίρεται, λόγω του ότι η βραδινή κουζίνα είναι σύγχρονη ελληνική κι όχι παραδοσιακή. Οι πρώτες ύλες και όλα τα σερβιριζόμενα προϊόντα και στην παραδοσιακή μεσημεριανή και στην μοντέρνα βραδινή ελληνική κουζίνα είναι αποκλειστικά από Έλληνες παραγωγούς Α' ποιότητας αγνά υλικά και Π.Ο.Π. Αυτός είναι και ο λόγος που το εστιατόριο διαθέτει Πιστοποίηση από το Υπουργείο Οικονομίας, Υποδομών, Ναυτιλίας και Τουρισμού με Σήμα Ποιότητας: "Αυθεντικής Ελληνικής Κουζίνας". Ελπίζουμε την επόμενη φορά η παρέα σας κι εσείς να έχετε μια πολύ πολύ καλύτερη εμπειρία κατά συνέπεια και άποψη για την προσπάθεια και την αγάπη μας για αυτό που κάνουμε.

Μάνας Κουζίνα-Κουζίνα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μάνας Κουζίνα-Κουζίνα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!