“ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!”

Αγορά Restaurant-Bar
Καλό για: Ατμόσφαιρα Μπαρ
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Δείπνο, Κρατήσεις
Γειτονιά: Αμπελόκηποι
Περιγραφή: “Ένα εστιατόριο μια φιλοσοφία” Εσείς… μας είπατε τα καλύτερα για την ποιότητα, την ποσότητα, τις τιμές, την εξυπηρέτηση και τον χώρο. Εμείς λέμε ευχαριστώ! Παραδοσιακό εστιατόριο προσαρμοσμένο στην σημερινή εποχή. Στο εστιατόριο μας θα συναντήσετε τις καλύτερες παρέες της πόλης…. Το πιο νόστιμο φαγητό της πόλης… Την καλύτερη αύρα της πόλης…. Και όλα αυτά τα λένε οι καλύτεροι άνθρωποι της πόλης! Εμείς πάλι τους ευχαριστούμε! Θα γευθείς τις φρέσκιες τηγανητές πατάτες της μαμάς, το παρθένο ελαιόλαδο της Μάνης και θα μυρίσεις την ρίγανη του βουνού! Θα ταξιδέψεις γευστικά στην κοντινή Ιταλία με τα φρέσκα ζυμαρικά και τα τυριά της. Θα περάσεις στην Ήπειρο με τις παραδοσιακές πίτες τις “αγοράς” Θα πετάξεις στην Γαλλία με τα κρεατικά της, θα μυρίσεις τον κοντινό Μαραθώνα με τις θεσπέσιες σαλάτες και τα φρέσκα λαχανικά του! Πρόσκληση σε ένα ταξίδι γεύσεων από τα “αγορά” στην πιο οικονομική θέση με τις μέγιστες απολαύσεις ,συνόδευσε την βραδιά με τον Διόνυσο και τον Βάκχο που κάνουν παρέα στα κελάρια του “αγορά” και περιμένουν να τους ξυπνήσεις για να βγει το πνεύμα που θα σε περιπλανήσει για να σε πάει στο κατόπι στο εργαστήρι των γλυκών που θα συναντήσεις την πανδαισία των γεύσεων από φρέσκο γάλα , ζεστή σοκολάτα, φρέσκια κρέμα και βανίλια Μαδαγασκάρης στις τέλειες αναλογίες , που τέρπουν τον ουρανίσκο για το κλείσιμο ενός όμορφου απογεύματος ή μιας υπέροχης αλλοτινής βραδιάς.
Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2021

Γιατί έχουν ύφος καρδιναλλίων λες και το μαγαζί βρίσκεται στην Εκάλη, γιατί η ποιότητα του φαγητού καθώς και η ποσότητα άλλαξε προς το χειρότερο, γιατί σαν ζευγάρι κάτω από 100 ευρώ λογαριασμό δεν έχουμε κάνει και ποτέ δεν μας έχουν κεράσει κάτι. Επίσης γιατί μπαινοβγαίνουν στην κυρίως σάλα αδέσποτες γάτες και δεν απολαμβάνεις το φαγητό σου. Αναρωτήθηκα αρκετές φορές μήπως η επιχείρηση άλλαξε χέρια.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
2  Ευχαριστούμε, manina1997
Ο/η Ermhs13, Owner του Αγορά Restaurant-Bar, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 ημέρες

Καλησπέρα, αρχίζουμε τις απαντήσεις από το τέλος…. γιατί η επιχείρηση δεν έχει αλλάξει χέρια εδώ και 25 χρόνια. Γιατί το αδέσποτο γατάκι που αναφέρεστε ότι έκανε βόλτες στον εσωτερικό χώρο του εστιατορίου μας, το βρήκαμε δίπλα στη στάση του μετρό και αφού το εμβολιάσαμε, το «φιλοξενήσαμε» στον πίσω κήπο μας για ένα μικρό χρονικό διάστημα του καλοκαιριού. Τώρα αν μπήκε και κάποια φορά στην σάλα μας και έκανε βόλτα…συγνώμη αλλά πρέπει να έλυσε την σιδερένια μπάλα από το πόδι του. Παρεμπίπτοντος στις 9 Αυγούστου του βρήκαμε σπίτι και είμαστε πολύ χαρούμενοι για αυτό!
Τώρα σχετικά με τον λογαριασμό και το κέρασμα που αναφέρεστε, νομίζω ότι έχουμε την αντίθετη φήμη!
Για το ύφος καρδιναλίων νο κομεντ! μάλλον έχετε συνηθίσει από την Εκάλη…
Για την ποιότητα, φαίνεται εκ του αποτελέσματος!

Η κριτική γράφτηκε 2 Σεπτεμβρίου 2021

Στηρίζουμε την Αγορά εδώ και 15 χρόνια. Τα τελευταία 2 χρόνια όμως διαπίστωσα πως έχουν απίστευτα καβαλήσει το καλάμι προφανώς λόγω κάποιων επωνύμων που έτυχε να φάνε στο μαγαζί τους. Το φαγητό είναι πάντα καλό η συμπεριφορά όμως των υπευθύνων απαράδεκτη. Δυο φορές έσταζε το κλιματιστικό πάνω στο τραπέζι μας και μας άλλαξαν τραπέζι με βαριά καρδιά. Αφού γνωρίζουν το πρόβλημα καλό θα ήταν να κάνουν κάτι γι αυτό αντί να στραβώνουν. Επίσης όταν ο πελάτης ζητάει να καθήσει στην κυρίως αίθουσα και κατά την κράτηση τον διαβεβαιώνουν πως δεν υπάρχει πρόβλημα, απαγορεύεται όταν φτάνει στο μαγαζί να του λένε πως θα καθήσει έξω στο πεζοδρόμιο γιατί στην κυρίως αίθουσα ΠΡΕΠΕΙ να καθήσουν άλλοι ( προφανώς οι κολλητοί). Προσγειωθείτε κύριοι γιατί όλοι εμείς που σας φτάσαμε ψηλά εύκολα σας ρίχνουμε εκεί από όπου ξεκινήσατε. Πραγματικά με κάνατε να μετανιώνω για τις διθυραμβικές κριτικές που έχω γράψει μέχρι σήμερα για το μαγαζί σας.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
4  Ευχαριστούμε, Ioanna227
Η κριτική γράφτηκε 30 Μαΐου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Άκρως εξυπηρετικό και φιλικό προσωπικό!!!! Εγω έγκυος και στην αναμονή μου έφεραν μέχρι και καρέκλα μαζι με γρανίτα! Τα φαγητά τρομερά, Ε ειδικά το ορεκτικό με την μελιτζάνα μιλφέιγ τα σπαει!!! Παραγγείλαμε γλυκό και μας το κέρασαν μαζι με πορτοκαλοπιτα!!! Ο χώρος τρομερός με δέντρα απο πανω σου και υπέροχη σκιά! Οτι πρεπει για ενα urban lunch. Προτείνεται ανεπιφύλακτα

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2021
Ευχαριστούμε, marianvak
Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2020

Εξαιρετικό προσωπικό, καταρτισμένο σχετικά με όλα τα πιάτα του μενού, ότι μας πρότειναν ανταποκρινόταν στις απαιτήσεις μας.. πολύ νόστιμες γεύσεις, φρέσκιες και καλοδιαχειρισμενες πρώτες ύλες, ήσυχο και ευχάριστο περιβάλλον. Θα το ξαναπροτιμησουμε στην επόμενη επίσκεψη μας στην Αθήνα

3  Ευχαριστούμε, Christina_1997Z
Η κριτική γράφτηκε 14 Αυγούστου 2020

Δεν έχω βρεθεί πολλές φορές σε μαγαζί και να ενθουσιαστώ τόσο. Δεν είναι μόνο το φαγητό, που ήταν απίστευτο, δεν είναι η μουσική που μου άρεσε πολύ, δεν είναι η κάβα τους που είναι ενημερωμένη, είναι όλα μαζί! Μαγαζί σε ιδανική τοποθεσία, πολύ κοντά στο ξενοδοχείο που μέναμε, μας το σύστησε συνάδελφος. Αληθινό εστιατόριο, εστιατορική αντιμετώπιση και εξυπηρέτηση. Όλα όπως πρέπει. Ίσως επειδή η κατανάλωσή μας ήταν μεγάλη (σαλάτα-ορεκτικό-2 μερίδες- φιάλη κρασιού- καφές και μετά ποτό), μας κέρασαν μία μεγάλη πιατέλα με επιλογή των επιδορπίων του καταλόγου. Εξαιρετικό μαγαζί, από τα λίγα στην Αθήνα με τέτοιο επίπεδο!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
3  Ευχαριστούμε, ElefthPa

Αγορά Restaurant-Bar: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αγορά Restaurant-Bar: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!