“Το καλύτερο για κρέας στον Κολωνό ”
Κριτική για: Ta Skalakia

Ta Skalakia
Η κριτική γράφτηκε 3 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Στην ταβέρνα αυτή πηγαίνουμε χρόνια και ποτέ δεν μας απογοήτευσε. Τα κρέατα ειναι εξαιρετικά όπως και οι σαλάτες. Ειδικά τα παιδάκια αλλά και το φανταστικό κοκορέτσι που για να το προλάβεις πρέπει να πας νωρίς. Καλό κρασί και οι τιμές λογικότατες

Ευχαριστούμε, Giannakos

Η κριτική γράφτηκε 17 Ιουνίου 2015

Μένουμε κοντά και έχουμε πάει 4-5 φορές, όλα του τα κρέατα του είναι πάντα πεντανόστιμα. Τα μπιφτέκια του είναι τα αγαπημένα μου, αλλά έχει πολύ καλά παϊδάκια και εξαιρετικό λουκάνικο. Όλα φρεσκότατα και γευστικότατα. Ωραία αυλίτσα και πολύ καλή ζεστή εξυπηρέτηση. Μην πάτε στις τουαλέτες μόνο ... :-)

Ευχαριστούμε, 613margaritas
Η κριτική γράφτηκε 31 Μαΐου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Τυχαίνει και εγω να μένω κοντά. Αν και δε μου αρέσει η περιοχή μου γιατι πιστεύω οτι δεν υπάρχει ουτε κάποιο ωραιο μέρος να πας για καφε, ουτε κάποιο ωραιο μέρος να πας για φαγητό, η συγκεκριμένη ταβερνούλα ειναι οτι καλύτερο. Εχω δοκιμάσει πολλά πιάτα αλλα προτιμώ παντα μπιφτέκια ψητά. Οι μερίδες ειναι μεγάλες και οι τιμές ικανοποιητικές. Δεν συζητώ το ποσο ευγενικό ειναι το προσωπικό και το ποσο διαθέσιμο. Υπάρχει καθαριότητα, ακόμα και στο μπάνιο. Το περιβάλλον ειναι φιλικό και ομορφο. Ειναι περισσότερο οικογενειακό. Τα παιδάκια του ειναι οτι πιο νόστιμο εχει το μαγαζί. Ολα τα πιάτα ωστόσο ειναι φρέσκα και ωραία μαειρεμενα. Ουτε πολυ καυτερά, ουτε πολλά λάδια. Εχω δοκιμάσει και μαγειρευτά.

Ευχαριστούμε, Γιώτα Π
Η κριτική γράφτηκε 20 Απριλίου 2015

Πηγαίνω πολλές φορές μεσημέρι η βράδυ. Η ταβέρνα φημίζεται από χρόνια για τα παιδάκια της. Έχει ωραίο χώρο και βεράντα για το καλοκαίρι

Ευχαριστούμε, aspa_12
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουλίου 2014

Τυχαίνει να μένω κοντά στο συγκεκριμένο ταβερνάκι με αποτέλεσμα να το έχω επισκεφθεί άπειρες φορές τα τελευταία χρόνια. Απλό οικογενειακό περιβάλλον, νιώθεις άνετα από την πρώτη στιγμή. Γρήγορη εξυπηρέτηση, πάντα με ευγένεια.Τα αρνίσια παϊδάκια είναι απίστευτα σε γεύση και σε ψήσιμο!! Το ίδιο και τα χοιρινά πανσετάκια γι'αυτούς που δεν τρώνε αρνί. Το κοκορέτσι είναι σαν σπιτικό στη γεύση, δεν έχω βρει πουθενά έξω αντάξιο. Πολύ νόστιμο και το χοιρινό κοντοσούβλι που βρίσκεις κυρίως τους καλοκαιρινούς μήνες. Το τζατζίκι επίσης!! Πατατούλες στο χέρι νοστιμότατες!! Λουκάνικο εξαιρετικό. Μπιφτεκάκια τέλεια!! Έχει και μαγειρευτά τα οποία φαίνονται πολύ ζηλευτά, όμως λόγω μεγάλης αδυναμίας μου στα ψητά δεν έχω καταφέρει να δοκιμάσω ποτέ. Και τέλος απολαυστικότατο ροζέ κρασί και ψημένο ψωμάκι τα βράδια!! Οι τιμές είναι πολύ λογικές για την εποχή. Το συστήνω ανεπιφύλακτα αν ψάχνετε καλά παϊδάκια να τα απολαύσετε με παρεούλα και κρασάκι σε ενα πολύ ζεστό οικογενειακό περιβάλλον!!

• Ατμόσφαιρα
2  Ευχαριστούμε, Natasha A

Ta Skalakia: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Χαλκηδόνα, Αθήνα

Ta Skalakia: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!