“Καλά κοκτέιλ και συνοδευτικά”
Κριτική για: Tranzistor Cafe

Tranzistor Cafe
Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι
Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Είχαμε όρεξη με τη φίλη μου να βγούμε για κοκτέιλ. Επιλέξαμε το Tranzistor γιατί είχαμε ξανακάτσει και ξέραμε ότι έχει ωραία κοκτέιλ και συνοδευτικά. Εγώ ζήτησα το αγαπημένο μου ολντ τάιμ σπίριτ και η φίλη μου ένα καρίμπιαν τζαζ. Ήταν αρκετά έντονες οι γεύσεις και ειδικά το δεύτερο με τον ανανά ήταν πολύ καλό. Παρέα με τα κοκτέιλ μοιραστήκαμε και μια αρωματική σαλάτα με φρέσκα μυρωδικά, η οποία μας δρόσισε και συνόδευσε πολύ ωραία το ποτό μας. Ακούσαμε και μουσική που μας έφτιαξε τη διάθεση και γενικά η βόλτα μας εκεί ήταν ό,τι χρειαζόμασταν για να τελειώσει ευχάριστα η μέρα.

Ευχαριστούμε, Νίκη Ξ

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολλά βράδια τα χουμε περάσει στο Tranzistor πίνοντας κοκτέιλ με φίλους, αλλά μεσημέρι για καφέ δεν είχαμε πάει ποτέ. Μιας που δε βρίσκαμε αλλού να κάτσουμε λοιπόν και ήμασταν και κοντά, κάτσαμε εκεί και ήπιαμε τον καθιερωμένο μας καφέ. Εγώ πήρα έναν γαλλικό φουντούκι πολύ ωραίο και οι φίλοι μου δυο εσπρέσο φρέντο. Είδαμε στους δίσκους ότι πηγαινοερχόταν ένα σοκολατένιο γλυκό και δεν αντισταθήκαμε στον πειρασμό να ζητήσουμε κι εμείς από ένα. Ήταν κορμός σοκολάτας με παγωτό και πραγματικά μας εντυπωσίασε. Αν και τα γλυκά γενικά δεν τα προτιμάω, αυτό ευχαρίστως το ξαναέτρωγα!

Ευχαριστούμε, alexandros p
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το μαγαζί είναι πολύ γνωστό αν και πήγαινα βράδυ παλιότερα . Για πρωινό καφέ έχω πάει ελάχιστες φορές , ο καφές οκ είναι καλός όχι κάτι σούπερ . Αλλά το σέρβις του μαγαζιού πάντα πολύ αργό . Είχε 3 παρέες και περιμέναμε 10 λεπτά να παραγγείλουμε και 15 λεπτά περίπου να έρθουν 2 καφέδες και 1 χυμός . Δεν μας ενόχλησε η αναμονή όσο η αδιαφορία να σε βλέπει κάποιος και να μην φέρνει ένα ποτήρι νερό και απλά να χαζεύει .

Ευχαριστούμε, masmakian
Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Με την κοπέλα μου πήγαμε να βρούμε κάτι φίλους μας που ήταν στο Tranzistor και κάτσαμε κι εμείς για μια μπύρα. Για να μην την πιούμε ξεροσφύρι, είπαμε να πάρουμε και κάτι από τα ορεκτικά του καταλόγου κι έτσι μοιραστήκαμε μια νόστιμη ομελέτα με κολοκυθάκια και φέτα. Αν και συχνάζουμε Ψυρρή, δεν είχαμε κάτσει ποτέ εκεί και μας άρεσε που είχε πολλές παρέες τριγύρω. Να λοιπόν ένα καινούριο στέκι που ανακαλύψαμε και που από δω και μπρος θα πηγαίνουμε.

Ευχαριστούμε, jimlaex
Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2018

τις πρώτες δύο λοιπόν φορές που το επισκεύτηκα (την πρώτη βραδυ και τη δεύτερη μεσημέρι) σε γενικές γραμμές καλό, με ανεβασμένες όμως τιμές.
Πάμε στην τρίτη φορά, κυριακή μεσημέρι, καθίσαμε έξω,αφού περιμέναμε 30 λεπτά να παραγγείλουμε, φωνάξαμε την κοπέλα και της δώσαμε την παραγγελία μας. Δύο καφέδες ζεστοί, μας του σερβίρει και ήταν λερωμένο το ποτήρι μου, το πήγα μέσα στο μπάρ και περίμενα ώστε να μου φτιάξουν άλλο, έριξα ζάχαρη λοιπόν και παίρνω το κουταλάκι να τον ανακατέψω, λερωμένο, πάω πάλι στο μπαρ και παίρν ένα δεύτερο λερωμένο, στο τρίτο λοιπόν βρήκαμε ένα καθαρό. και κάτσαμε να πιούμε τους καφέδες μας. Φυσικά και μπορεί να τύχει , μία φορά. Μας κέρασαν φυσικά! και δυστυχώς δεν νομίζω να ξαναπάμε...

Ευχαριστούμε, Marialena M

Tranzistor Cafe: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Tranzistor Cafe: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!