“Απο που να ξεκινήσω..”
Κριτική για: Το Παλιό Ποδήλατο

Το Παλιό Ποδήλατο
Νο 1.248 από 2.805 Εστιατόρια για: Αθήνα
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Βλεπω ενα ομορφο μαγαζακι με ωραια διακόσμηση, λέω ωραια! Το πετύχαμε!
Και ξεκιναμε... Πως γινεται να δηλώνουν οτι η κουζινα ειναι ελληνικη παραδοσιακή μεσογειακή και να μου ερχεται ο τόνος τον οποίο παράγγειλα μέτριο (ήρθε καλοψημενος και στεγνός) με σως απο wasabi και γιαπωνέζικα χιρτα για σαλάτα, εμενα μου ειπανε για τόνο, δεν ηξερα θα ειναι βουτηγμενος στο wasabi το οποιο και απεχθάνομαι.
Βέβαια ειχαν 1 2 πιατα που ηταν ωραία, οπως οι σαλάτες, οι πατάτες τους και οι ανθοι οι γεμιστοι..
Επισης οι τιμες σε σχεση με τις μερίδες τους και την ποιοτητα του φαγητού θεωρώ ότι είναι υπερβολικά ψηλές, τρεις φορες περισσοτερο απο οτι αξίζει το πιάτο. Γινεται ενα καφενειο παραδοσιακό με ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ελληνικη κουζινα να μην εχει χούμους, τζατζικι, ταχίνι? Το κερασάκι στην τούρτα ηταν που μας έφεραν ψωμί το οποίο ητανε μπαγιάτικο, τουλαχιστον 2 ημερών και δεν μας το ζεσταιναν γιατι ειναι με προζύμι λεει και δεν κανει, αν ηταν φρέσκο, οκ, αλλα ψωμι 2 ημερων δεν αρνεισαι να το ζεστανεις.. Και γενικα πιστευω οτι αν καποιος πελατης εχει καποια προτίμηση στο φαγητο του θα έπρεπε να ειναι σεβαστό και δεν λεω για παραλογα πραγνατα, σε λογικα πλαισια πάντα.
Και στην αρχη οταν μπήκα λεω, ωραίο μαγαζάκι πως και δεν εχει κόσμο τοσο κεντρικα που ειναι? Τωρα οκ, καταλαβα

Ευχαριστούμε, onomaOthonis

Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τι φάγαμε: Τόνο με σάλτσα, θράψαλο, ποικιλία κρεάτων. Πολλές μπύρες και στο τέλος εσπρέσο. Περάσαμε τόσο καλά που για να φύγουμε μας είπαν πως έκλεισε το μαγαζί. Ήταν γεμάτο μέχρι εκείνη την ώρα.

2  Ευχαριστούμε, Yiorgos A
Η κριτική γράφτηκε 3 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

καλο φαγητό . ψιλο πειραγμενες γευσεις αλλα πετυχημένες. μικρες οικονομικες μεριδες μπορεις να παρεις διαφορά να δοκιμάσεις. το παιδί ευγενικο ο χωρος καλος κ βρισκεις κ να παρκαρεις

Ευχαριστούμε, Γεωργια Α
Η κριτική γράφτηκε 19 Δεκεμβρίου 2017

ειναι πολυ γλυκο μαγαζι κ ζεστο. φαγαμε πολυ καλα κ οικονομικα, ανυπομονω να ξαναπαω...κ βρισκεις να παρκαρεις ευκολα.

Ευχαριστούμε, ΓΕΩΡΓΙΑ Α
Η κριτική γράφτηκε 24 Νοεμβρίου 2017

Πολύ όμορφος χώρος με φιλικό προσωπικό και καλές γεύσεις .
Για ότι χριεαστήκαμε μας άκουσαν με υπομονή και μας εξυπηρέτησαν γρήγορα .

2  Ευχαριστούμε, Γεωργιος Π

Το Παλιό Ποδήλατο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Το Παλιό Ποδήλατο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!