2 άτομα βλέπουν αυτό το ξενοδοχείο
Priceline76 $
Trip.com67 $
Η κριτική έγινε: 8 Οκτωβρίου 2020

Διότι:
- μετά από τόσα ταξίδια βρήκα επιτέλους ένα ξενοδοχείο με πραγματικά βολικά κρεβάτια, ήτοι απολαυστικά στρώματα ΚΑΙ ευμεγέθη μαξιλάρια. Επίσης μου άρεσαν τα προϊόντα μπάνιου
- φτιάχνεις τον ελληνικό καφέ σου, ο ίδιος, στη χόβολη! κ αν χρειαστείς βοήθεια στην προσφέρουν ευχαρίστως
- ήρθα σε επαφή με προσωπικό απ'τα περισσότερα τμήματα του ξενοδοχείου, ήταν όλοι ευγενικοί, έκαναν αυτό που ζήτησα και στο σωστό χρόνο. Δεν αισθάνθηκα πως ήμουν ένα ακόμη νούμερο δωματίου σε αυτό το ξενοδοχείο, ενώ από την άλλη είχα όση ησυχία και ιδιωτικότητα επιθυμούσα. Με άλλα λόγια ένιωθα ότι το προσωπικό ήταν εκεί για εμένα με διακριτικό τρόπο. Δε θα μπορούσε όμως να ήταν αλλιώς, αφού όλοι εργάζονται στην ομάδα του εξαιρετικού Διευθυντή, κ. Μερτζάνη.υ
Στο Novus βρήκα τα παρακάτω που δεν υπήρχαν σε άλλο διάσημο ξενοδοχείο της Αθήνας που έχω μείνει : 1. στο πρωινό γεύτηκα ένα υπέροχο γλυκό - πάστα κ όχι μόνο σφολιατοειδή και μαρμελάδες. 2. η παραγγελία room service ήρθε σε καθαρό, όχι υπερχρησιμοποιημένο δίσκο, η μερίδα ήταν χορταστική και φτιαγμένη από γευστικά υλικά. 3. Έκανα τον καλύτερο ύπνο στα κρεβάτια του Novus
- είναι αλήθεια πως το ξενοδοχείο είναι πολύ κεντρικά στην Αθήνα και με το μετρό δίπλα του πας παντού. Απλά εγώ που πήγα με αυτοκίνητο ένιωθα πως μπαινοβγαίνω στο ..πλούσιο σπίτι μου, με το κλειστό γκαράζ μου. Σχεδόν σε όλα μου τα βήματα ήταν κοντά μου, διαθέσιμος κάποιος υπάλληλος που ήλεγχε την κατάσταση και ήταν πρόθυμος να με βοηθήσει σε ό,τι χρειαζόμουν
- τέλος, στο δωμάτιο που διέμεινα χάρηκα τη θέα της Ακρόπολης. Το μνημείο το βλέπεις και από τον τελευταίο όροφο, από ένα υπέροχο café με βιβλία.
Τέλος, να δώσω συγχαρητήρια για την τήρηση πρωτοκόλλου υγείας για την πανδημία. Αισθάνθηκα πραγματικά ασφαλής και από άποψη υγείας. Θα σάς ξαναδώ σύντομα, σάς ευχαριστώ πολύ !!!

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα
2  Ευχαριστούμε, elik768
Ο/η Angela Kakari, Owner του Novus City Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Αυγούστου 2021

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα όμορφα σχόλιά σας κατά τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας, και εκτιμούμε πολύ που με τις υπηρεσίες και το σέρβις μας καταφέραμε ν'αποτελέσουμε τον ιδανικό προορισμό διαμονής πολυτελείας για εσάς στην Αθήνα! Ευχαριστούμε και πάλι για την λεπτομερή αξιολόγησή σας, μιας και θα φανεί ιδιαίτερα χρήσιμη σε μελλοντικούς επισκέπτες μας. Να είστε καλά, ανυπομονούμε να σας καλωσορίσουμε στο ξενοδοχείο μας και πάλι!

Η κριτική έγινε: 24 Φεβρουαρίου 2020

Η διαμονη μου ηταν εξαιρετική! η καθαριότητα ήταν πολύ καλή και όλο το προσωπικό του ξενοδοχείου ήταν πολύ ευγενικό. το φαγητό ήταν πολύ καλό και με μεγάλη ποικιλία. το δωμάτιο ήταν όμορφο και καθαρό!

2  Ευχαριστούμε, Marypapasp
Ο/η Mrs_Kakari, Owner του Novus City Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Μαΐου 2020

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα όμορφα σχόλιά σας κατά τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας, και μας χαροποιεί ιδιαιτέρως που σας ευχαρίστησαν ιδιαίτερα η ποιότητα και ποικιλία του φαγητού, η καθαριότητα καθώς και η αξιολόγηση του προσωπικού μας. Με μεγάλη χαρά σας περιμένουμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο ξενοδοχείο μας!

Η κριτική έγινε: 22 Φεβρουαρίου 2020

Πολύ καλό ξενοδοχείο στο κέντρο της Αθήνας.Καθαρό με πολύ ωραίο πρωινό και ευγενικό προσωπικό.Πολύ καλές τιμές στο μπαρ.Το επισκέφτηκα 2 φορές σε δύο χρόνια.Σταθερή ποιότητα.Τρομερή θέα στην Ακρόπολη από το μπαρ στην ταράτσα.

2  Ευχαριστούμε, ΝΙΚΟΛΙΝΑ Π

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα όμορφα σχόλιά σας κατά τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας, και χαιρόμαστε ιδιαίτερα που περάσατε τόσο όμορφα ώστε να μας έχετε επισκεφθεί ξανά! Χαρήκαμε που ήσαστε κοντά μας, και με μεγάλη χαρά αναμένουμε να σας καλωσορίσουμε στο ξενοδοχείο μας και πάλι στο προσεχές μέλλον!

Η κριτική έγινε: 15 Φεβρουαρίου 2020

Ευρύχωρο και καθαρό δωμάτιο, πλήρως εξοπλισμένο, ψηλά και στο πίσω μέρος, ήσυχο με θέα την Ακρόπολη. Ευγενέσττο προσωπικό στην υποδοχή.
Δωρεάν χώρος στάθμευσης, πλούσιο πρωινό, και δίπλα σε στάση του μετρό
Εξαιρετική επιλογή για διαμονή

2  Ευχαριστούμε, kxyno

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα όμορφα σχόλιά σας κατά τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας, και χαιρόμαστε ιδιαίτερα που περάσατε τόσο όμορφα ώστε να μας συστήσετε ανεπιφύλακτα ως μια "εξαιρετική επιλογή για διαμονή" Με μεγάλη χαρά σας περιμένουμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο ξενοδοχείο μας στο προσεχές μέλλον!

Η κριτική έγινε: 11 Φεβρουαρίου 2020

Δεν έχω να πω κάτι για τη βελτίωση των υπηρεσιών, ήταν αρκετά ικανοποιητικό το επίπεδο τους. Όσο δε για την καθαριότητα των δωματίων, ήταν καθημερινή και σε αρκετά καλό επίπεδο. Λόγω συχνών ταξιδιών μου στην Αθήνα θα ξαναμείνω στο Novus City Hotel και θα το συνέστηνα ανεπιφύλακτα.

2  Ευχαριστούμε, VKALITS
Ο/η Mrs_Kakari, Owner του Novus City Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Φεβρουαρίου 2020

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα όμορφα σχόλιά σας κατά τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας, και εκτιμούμε πολύ που με τις υπηρεσίες και το σέρβις μας καταφέραμε ν'αποτελέσουμε τον ιδανικό προορισμό διαμονής για εσάς στην Αθήνα! Ανυπομονούμε να σας καλωσορίσουμε στο ξενοδοχείο μας και πάλι!

Κα Κάκαρη