“Κατώτερο των προσδοκιών”

Κουζίνες: Τουρκική
Γειτονιά: Σύνταγμα
Γειτονιά: Σύνταγμα
Η κριτική γράφτηκε 14 Μαρτίου 2021

Είχα ακούσει καλά λόγια από φίλο πελάτη. Παρασκευάζονται στην Τουρκία τα μπακλαβαδακια μου είπε στην γενέτειρα του μπακλαβά. Όταν πήγα είχε ουρά 5 ατόμων εν μέσω καραντίνας. οπότε οι προσδοκίες μου ήταν μεγάλες.
Το αποτέλεσμα? Πραγματικά, επιεικώς μετριο για την φήμη που το συνοδεύει. Δοκίμασα τουλάχιστον 6-7 διαφορετικές ποικιλίες. Με καρύδι, φυστίκι, σοκολάτα κ.λ.π.
Λασπωμένα μπακλαβαδακια με έντονη την λιπαρότητα του βουτύρου. Αφήνουν μια κολλώδη επιγευση και κάψιμο στο στομάχι. Ειδικά αυτά τα πράσινα με το φυστίκι δεν τρώγονται.
Καλό το γαλακτομπούρεκο εν τούτοις.
Τιμή ασχολιαστη με 25+ ευρώ το κιλό και ύφος της ξανθιάς κυρίας χιλίων καρδιναλίων. Περάστε, πληρώστε, τελειώσατε. Και μην ρωτάτε κ πολλά πολλά.
Όποιος έχει δοκιμάσει μπακλαβά γιαννιώτικο η πολιτικο Θεσσαλονίκης μπορεί να καταλάβει τη διαφορά γεύσης..

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2021
2  Ευχαριστούμε, Adventure588394

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαΐου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Απ’ ότι φαίνεται δεν συνεργάζονται πλέον με το brand της Κωνσταντινούπολης.. παρότι ρώτησα την υπάλληλο και είπε πως ναι , δεν φαίνεται πουθενά το όνομα Güllüoğlu.. η γεύση καλή , τιμή ωστόσο εξακολουθεί να είναι υπερβολικά υψηλή.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2020
4  Ευχαριστούμε, basilis96
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιανουαρίου 2020

exairetikh geysh ..... poy se taksideyei! to protinw .......
einai ka8e mera freska ta glyka!!! einai oneiro

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
Ευχαριστούμε, manoss568
Η κριτική γράφτηκε 16 Δεκεμβρίου 2019

Απορώ με τις κριτικές που μιλούν για τον "ωραιότερο μπακλαβά"! Προσωπικά τα γλυκά του τα βρίσκω μέτρια και τίποτα παραπάνω. Πολύ καλύτερα βρίσκει κανείς σε πολλά ζαχαροπλαστεία.
Το τσουρέκι του το ίδιο ακριβώς : μετριότατο.
Τίποτα που να αξίζει με λίγα λόγια.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
4  Ευχαριστούμε, George P
Η κριτική γράφτηκε 30 Νοεμβρίου 2019

Γνωστό σε μας το ομώνυμο τούρκικο-είχαμε πάει Κων/πολη το καλοκαίρι-και σκέφτηκα να κεράσω την κόρη μου, για να γνωρίσει αυθεντική γεύση εκμέκ. Εγώ παρήγγειλα έναν ασουρέ-υπέροχη κρέμα- στα 3 ευρώ περίπου. Όταν πήρα τον λογαριασμό, είδα 9,80! Η απάντηση στην απορία μου για τα 6,5 ευρώ ήταν ότι τόσο κοστίζει το εκμέκ με τη βουβαλίσια κρέμα! Σημειωτέον: ήταν πολύ μικρή ποσότητα. Είπαμε, δεν είναι τιμές Κων/πολης εδώ, αλλά αυτό παραπάει! Τα λουκούμια που στοιχίζουν 10 ευρώ εκεί, στην Αθήνα 28! Εννοείται ότι δεν ξαναπάω.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2019
9  Ευχαριστούμε, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Α

Karakoy Gulluoglu: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Karakoy Gulluoglu: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!