“Πολύ κακή ποιότητα φαγητού σε σχέση με την τιμή του.”
Κριτική για: The Albion

The Albion
Καλό για: Ατμόσφαιρα Μπαρ
Επιλογές δείπνου: Δείπνο, Αργά τη νύχτα, Κρατήσεις
Περιγραφή: Mediterranean καθαρές γεύσεις από φρέσκα υλικά, φτιαγμένες με υγιεινές μεθόδους. Στόχος μας είναι ο πελάτης μας ν'αντιλαμβάνεται την καθαρή γεύση του κάθε συστατικού καθώς και την υψηλή ποιότητα δημιουργίας!
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Το επισκέφθηκα ενα μεσήμερι Κυριακής για φαγητό.Ήμασταν δυο ατομα και πηραμε δυο κυριως πιάτα, μια σαλάτα, ένα ποτηρι κρασί και μια μπύρα. Το δικό μου πιάτο ήταν ταλιατέλες με μια σαλτσα ντοματας με προσούτο η οποια δεν ήταν καθολου δεμένη καλά (νερουλιασμένη) και οι ταλιατελες παραπάνω απο το κανονικό al dente. Ζηταμε επισης να μας αλλάξουν τα ποτήρια νερού γιατι μύρισαν αυγό!!!!!! Για όλα αυτά πληρωσαμε 90 ευρω!!!! Απαρεδεκτή ποιότητα φαγητου και υπερβολικά ακριβό. Δεν το προτείνω καθόλου.

Ευχαριστούμε, MaNiki2014

Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2018

Είναι ένα όμορφο μαγαζί με ωραία ατμόσφαιρα και ωραίο κόσμο.
Θεωρώ όμως ότι είναι λίγο ακριβό για αυτό που προσφέρει.

Ευχαριστούμε, sofoudeli
Η κριτική γράφτηκε 10 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πήγα κακοπροαίρετος στο συγκεκριμένο μαγαζί. Κάτι η δική μου διάθεση, κάτι οι κριτικές που διάβασα, με έκαναν να μπω με κατεβασμένα μούτρα. Και συνεχίστηκε η μουρμούρα μου όταν σέρβιραν εμφιαλωμένο νερό χωρίς να με ρωτήσουν (ήμουν ο πρώτος που έφτασα από μια παρέα εννιά φίλων). Τους ζήτησα να φέρουν νερό βρύσης και δεν χρέωσαν το μπουκάλι που είχαν ανοίξει.
Ο χώρος είναι πολύ όμορφος και το προσωπικό εξαιρετικά ευγενικό. Ειδικά ο μετρ (;) που μας κατεύθυνε για το ποιο τραπέζι θα μας βολέψει καλύτερα δεν είχε καθόλου τουπέ όπως είθισται.
Τα φαγητά ήταν όντως ακριβά, αλλά οι γεύσεις ήταν μια προς μια άριστες. Και η πίτσα με το κολοκύθι και το κοτόπουλο με τη γλυκοπατάτα και το μοσχαράκι που δοκιμάσαμε.
Μου έκανε εντύπωση ότι δεν είχε κατάλογο με τους καφέδες. Να επισημάνω ωστόσο ότι ήπια τον ωραιότερο ελληνικό καφέ που έχω γευτεί έξω. Και όταν ζήτησα κουπάτο ήρθε πραγματικά κουπάτος, σιγοβρασμένος και προσεγμένος.
Κλείνω δε με αυτό: τον χρέωσαν μόλις δύο ευρώ! Μήπως δεν είχε παραγγείλει ξανά κάποιος ελληνικό εκεί και δεν ήξεραν πόσο να τον βάλουν; Στο πιο παρακμιακό καφενείο δεν τον έχω πληρώσει τόσο φθηνά πάντως.

2  Ευχαριστούμε, Άρης Τ
Η κριτική γράφτηκε 29 Νοεμβρίου 2017

Το επισκεφτηκαμε Κυριακη βραδυ, ηταν μισοαδειο και, συνεπως, ηρεμο, με χαμηλη, ευχαριστη μουσικη. Ο χωρος ηταν πολυ πολιτισμενος και ζεστος, το προσωπικο ευγενικο και φιλικο. Δεν μπορω να κρiνω την ποιοτητα του φαγητου, γιατι πηραμε δυο (ιδιες) σαλατες, ενα πλατω τυριων και ενα ποτηρι κρασι. Η σαλατα ηταν καλη, τα τυρια, τυρια, και γι αυτα πληρωσαμε 55 ευρω (επαναλαμβανω, δυο σαλατες, ενα πλατω τυριων, ενα ποτηρι κρασι). Συμπερασμα: Πανακριβο! Βρισκεστε στην Ελλαδα του 2017, η οποια εχει μισθους 400 ευρω.

• Ατμόσφαιρα
2  Ευχαριστούμε, Zoinkaz
Η κριτική γράφτηκε 19 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκεφτήκαμε Κυριακή μεσημέρι για brunch παρέα 5 ατόμων αφού είχε προηγηθεί κράτηση. Ο χώρος είναι πολύ όμορφα διακοσμημένος αν και λίγο πιο "βαρύς" από όσο θα έπρεπε. Τα σουβερ είναι ταυτόχρονα και κατάλογοι με αποτέλεσμα να μελετήσουμε τις επιλογές μας χωρίς καμία καθυστέρηση. Μας προσφέρθηκε νερό εμφιαλωμένο (acqua panna Τοσκάνης) χωρίς να υπάρχει επιλογή. Επιλέξαμε φυσικούς χυμούς οι οποίοι ήταν δροσεροί αλλά και αρκετά ακριβοί (5,5 - 6,5€). Τα πιάτα που πήραμε είχαν ως βάση το "βασιλιά του brunch", τα αυγά. Το πρώτο με αυγά ποσέ με καπνιστό σολωμο και σάλτσα ολαντεζ και το δεύτερο, ως πιάτο ημέρας, αυγά Benedict με αβοκάντο και ολαντέζ. Τα πιάτα κρίνονται ικανοποιητικά χωρίς να ενθουσιάζουν υπερβολικά και να ξεχωρίζουν σε σχέση με άλλα παρόμοια πιάτα σε brunch menu της πόλης. Τα γλυκά ήταν κατά την άποψή μου πιο γευστικά και αξιόλογα σε σχέση με τα αλμύρα πιάτα. Το carrot cake και τα pancakes με μπέρι και ανθότυρο ήταν εξαιρετικά και αποτελούν σίγουρη επιλογή που δεν θα απογοητεύσει κανένα. Η εξυπηρέτηση ήταν εξαιρετική, άμεση και λίγο αποστασιοποιημένη. Για όλα αυτά, το κόστος ανήλθε σε 20€/άτομο το οποίο θεωρείται αρκετά ακριβό για brunch σε σύγκριση με άλλα μενού της πόλης και σίγουρα όχι vfm.

2  Ευχαριστούμε, Αλέξανδρος Χ

The Albion: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέο Ψυχικό, Φιλοθέη-Ψυχικό

The Albion: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!