“Από τα πιο νόστιμα και πρωτότυπα Street Food”
Κριτική για: Οι Bagels της Amandine

Οι Bagels της Amandine
Κουζίνες: Γαλλική, Σούπες
Γειτονιά: Σύνταγμα
Γειτονιά: Σύνταγμα

Σήμερα επισκέφτηκα αυτό το μικροσκοπικό ζεστό και υπέροχο μαγαζάκι. Η ιδιοκτήτρια η οποία με εξυπηρέτησε ήταν πολύ γλυκιά, ευγενική και εξυπηρετική. Το bagel που επέλεξα ήταν φρεσκότατο και πλούσιο! Τα γλυκά της βιτρίνας φαινόντουσαν πολύ λαχταριστά! Σίγουρα θα το επισκεφτώ ξανά! Μακάρι να υπήρχαν πιο πολλα τέτοια μικρά και ποιοτικά μαγαζιά

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, myriamm505

Η κριτική γράφτηκε 26 Απριλίου 2021

Χθες στη βόλτα μας στο κέντρο της Αθήνας , σταματήσαμε σε αυτο το μικρο θησαυρο και πηραμε πεντανόστιμα bagels.Εγω παρήγγειλα το Barcelona (με μελιτζανοσαλτα, κρεμα τυριου και chorizo) που ήταν απίστευτο, η κόρη μου το Bordeaux (με μαρμελαδα μανγκο, iceberg, προσούτο και κρέμα τυριού) και για γλυκά το New York Style Cheesecake και το Tiramisu. όλα τέλεια το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2021
2  Ευχαριστούμε, Areti T
Η κριτική γράφτηκε 20 Απριλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Τα καλύτερα bagels στην πόλη... Όλοι οι συνδυασμοί είναι υπέροχοι... Απλά πείτε τι σας αρέσει και θα τι φτιάξουν στα μέτρα σας

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2019
1  Ευχαριστούμε, JimK2336
Η κριτική γράφτηκε 14 Φεβρουαρίου 2019

Μου αρέσουν πολύ τα bagels, καμιά φορά φτιάχνω και μόνη μου, αλλά δεν τα πετυχαίνω τόσο όσο τα επαγγελματικά... Της Amandine είναι πολύ καλά!
Βέβαια πουλάνε πιο πολύ έτοιμα σάντουιτς σε bagels στο χέρι (πολύ δημιουργικά), όπως και διάφορα γλυκά, αλλά πουλάνε και απλά ψωμάκια bagels για το σπίτι. Προμηθεύτηκα αρκετά (και σκέτα και με παπαρουνόσπορο) και έβαλα στην κατάψυξη μερικά, διατηρούνται σχετικά καλά! Η χαρακτηριστική μαστιχωτή υφή στη ζύμη και η τραγανή κρούστα απ'έξω είναι καλύτερη στα φρέσκα, ενώ μετά την κατάψυξη μαλακώνουν λίγο. Αλλά δεν μπορώ να κατεβαίνω συχνά στο κέντρο...
*το μαγαζάκι είναι μικροσκοπικό, δεν είναι για να καθίσεις...

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2019
1  Ευχαριστούμε, AthanasiaGreece
Η κριτική γράφτηκε 13 Δεκεμβρίου 2018

Τα αγαπημένα μου bagel στην Αθήνα!Ξεχωριστά και ολόφρεσκα υλικά,πρωτότυπες γεύσεις!Ζεστή συμπεριφορά κι ευγένεια!Να στε πάντα καλά Μισέλ και Αμαντίν,να κάνετε τη διαφορά!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2018
Ευχαριστούμε, Σταματία Τ

Οι Bagels της Amandine: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Οι Bagels της Amandine: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!