“Παγωτό μες το χειμώνα”

The Ice Cream Shop
Γειτονιά: Μοναστηράκι
Γειτονιά: Μοναστηράκι
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Το επισκέφτηκα σήμερα βλέποντας τις ιδιαίτερες γεύσεις του και το σήμα του trip advisor.Πήρα 2 μάλες με σοκολάτα 100% Περού και μια 62% σοκολάτα σε μεσαίο κύπελο.Πολύ νόστιμες 4,20ε με απόδειξη και περισσή ευγένεια απ τον υπάλληλο.Αν και θα έπρεπε να ναι λίγο φτηνότερο.

Ευχαριστούμε, alexpar2015

Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2018

Όταν βλέπεις το παγωτό στη βιτρίνα να ξεχειλίζει και να ξεπετά χρωματιστές και στολισμένες κορυφές σε κερδίζει αμέσως. Δοκιμάζοντας σε κερδίζουν και κάποιες γεύσεις που δύσκολα θα συναντήσεις αλλού. Είναι τέλειο παγωτό σε τέλεια θερμοκρασία κ υφή.

Ευχαριστούμε, Nicolas G
Η κριτική γράφτηκε 22 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μετά από μια Μεγάλη βόλτα στο ιστορικό κέντρο,αποφασησαμε να κάτσουμε στο μαγαζί ,για ένα καφέ και Παγωτό-βαφλα για τα παιδιά.το μέρος ιδανικό για να χαζεύεις και οπως αποδείχτηκε με Τέλειο καφε (σπανίζει στις Μέρες μας να πιεις Ένα καλό καφε σε τουριστικές περιοχές ).το ΠΑΓΩΤΟ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟ και οι βάφλες οπως θα περιμενες !τα παιδια ξετρελάθηκαν και τώρα θα πρεπει να βάλουμε και Αυτό το μαγαζί στην λίστα μας για επίσκεψη ξανά στο μελλον(πράγμα που δεν είναι εύκολο όταν ζεις στα Νότια προάστια)παρόλα αυτα αξίζει και με το Παραπανω μια επίσκεψη εκει!
Παρακαλώ ανοίξτε ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ στην ΓΛΥΦΑΔΑ!!!!!!

ΥΓ1 ΤΙΜΕΣ φυσιολογικές
Υγ2 ζητήστε ΕΧΤΡΑ ριπλα σοκολάτας στην βαφλα σας (ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!)

Ευχαριστούμε, Camper481998
Η κριτική γράφτηκε 19 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Απαίσιο μαγαζί με τραβηγμένες τιμές λες και αυτό που αγοράζεις είναι φτιαγμένο από χρυσό. Λειτουργεί καθαρά με τουριστικούς σκοπούς να εξαπατήσει τους ξένους τουρίστες. Το δε μέγεθος στα κυπελλάκια παγωτού και οι τιμές αντίστοιχα είναι τραγικές δεν αξίζει και υπάρχουν πολύ καλύτερα μαγαζιά απο θέμα ποιοτητας, ποσοτητας και τοποθεσιας για να πληρώσεις ένα ακριβό παγωτό

Ευχαριστούμε, Giannis F
Ο/η george-owner, Ιδιοκτήτης του The Ice Cream Shop, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 23 Οκτωβρίου 2017

Ευχαριστούμε για την κριτική σας.Το παγωτό μας είναι φρέσκο φτιάχνεται με φρέσκο ελληνικό γάλα ,χρησημοποιουμε μια ποικιλία απο τις καλύτερες πρώτες ύλες και δεν χρησημοποιουμε σκόνες και χρώματα στα παγωτά μας!Οι τιμές των προϊόντων μας είναι εφάμιλλες των περισσοτέρων αντίστοιχων καταστημάτων στο ιστορικό κέντρο!όσον αφορά το μέγεθος στα κυπελλάκια, είναι τα αντίστοιχα που έχουν όλα τα καταστήματα αυτού του είδους παγωτού (gelato) σερβιριζόμενο με σπάτουλα και όχι με μπάλα!Αν και οι χαρακτηρησμοί που χρησιμοποιήσατε μόνο κριτική δεν ήταν, θεωρούμε ότι οφείλετε σε μια παρεξήγηση!Προσπαθούμε, και έχουμε στόχο, να μείνουν όλοι οι πελάτες μας ευχαριστημένοι ,κάθε μέρα κρινόμαστε!Ανταμοιβή αυτής της προσπάθειας είναι η ανοδική πορεία του καταστήματος απο το 2013 έως και σήμερα .Γνωρίζουμε οτι απο τους χιλιάδες πελάτες που εξυπηρετούμε κάθε χρόνο,θα υπάρξουν παράπονα και αρνητικές κριτικές, είναι καλοδεχούμενες και αυτές που θα μας κάνουν ακόμα καλύτερους.
Τόσο μένος προς την επιχείρηση μας θα περίμενε κάνεις ότι είναι προϊόν δόλιο και με σκοπό να εξαπατήσει των καταναλωτή και να τον στρέψει σε άλλα καταστήματα ,(είναι η νέα τάση μετά τα εγκωμιαστικά σχόλια...)δεν το νομίζουμε όμως αυτό ! Θα θέλαμε να μοιραστείτε με μας την εμπειρία απο το παγωτό μας ,τη γεύση που δοκιμάσατε,την ποσότητα που σας βάλαμε, ώστε αν κάναμε κάτι λάθος να το διορθώσουμε και να γίνουμε ακόμα καλύτεροι στο μέλλον!
Ευχαριστούμε και ελπίζουμε να σας εξυπηρετησουμε ξανά !

Η κριτική γράφτηκε 13 Μαρτίου 2017

πραγματικα εξαιρετικο παγωτο με καλες ποσοτητες..νομιζω απ τα καλυτερα στην πολη μιας και τα περισσοτερα ειναι πιο τουριστικα.

Ευχαριστούμε, Norair P

The Ice Cream Shop: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

The Ice Cream Shop: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!