“Τέλεια Churros”

Κουζίνες: Ελληνική, Kαφέ
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Διανομή κατ’ οίκον, Φαγητό σε πακέτο
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Διανομή κατ’ οίκον, Φαγητό σε πακέτο
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Η εμπειρία μου στο κατάστημα ήταν πολύ καλή.
Μάλιστα, παρατηρώντας είδα ότι το παιδί που έφτιαξε τα churro έπλυνε χέρια του και έπιασε το ζυμάρι πράγμα σπάνιο. Μπράβο παιδιά θα ξανά έρθω και το συστήνω!

Ευχαριστούμε, vasw007

Η κριτική γράφτηκε 18 Οκτωβρίου 2017

πάνω στο βουνό που βρίσκομαι για το καλοκαιρινό επτάμηνο διαβάζω πολλά για τα εν Αθήναις γαστρονομικά τεκταινόμενα. Τώρα που επέστεψα για την πεντάμηνη χειμερινή διαβίωση ξεκίνησα τις δοκιμές. Στόχος μου να δω ποιών η κουζίνα είναι εξίσου καλή με το PR τους. Στο Mr Pug's canteen που είναι το πρώτο που δοκιμάζω βάζω άριστα. Ξέρω τα bao είναι μια νέα αθηναική μόδα, όμως τα συγκεκριμένα μου γαργάλησαν ευχάριστα τον ουρανίσκο. Δοκίμασα με χοιρινό και με πάπια. Ευχάριστα απαλά από έξω και τραγανιστά από μέσα, ζουμερά και πικάντικα. Στον ουρανίσκο μου που γευόταν επί εφτάμηνο τα ζαρζαβάτια του κήπου, τα ψαράκια του αιγαίου και του παγασητικού και τα κατσίκια του πηλίου, μου φάνηκαν λυτρωτικά αμαρτωλά. Αυτό το μαγαζάκι προσφέρει ένα άξιο λόγου street food. Μπράβο!

Ευχαριστούμε, Psimenos
Η κριτική γράφτηκε 14 Νοεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Εντελώς άγευστοι λουκουμάδες με άψητο ζυμάρι.
Η πρώτη φορά που δοκιμάζω σοκολάτα με ουδέτερη γεύση! Το σύνολο άκρως απογοητευτικό με πολύ ψηλή τιμή(5 ευρώ για 5-6 λουκουμάδες)
Ειλικρινά, όλοι εσείς που βάζετε άριστα έχετε φάει κάπου αλλού λουκουμάδες και έχετε μέτρο σύγκρισης; Πραγματικά απορώ με τις κριτικές! Ότι σαβούρα σας ταΐζουν την αποθεώνετε!

4  Ευχαριστούμε, Natasa T
Ο/η Vassilis H, Owner του Λουκουμάμι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 18 Νοεμβρίου 2016

Αγαπητή Νατάσα καλησπέρα,
Με μεγάλη έκπληξη και στενοχώρια διαβάσαμε την αξιολόγηση σου. Είναι η πρώτη φορά που κάποιος πελάτης μας εκφράζει δυσαρέσκεια πόσο μάλλον με τέτοια ένταση.

Και ενώ μας στενοχωρεί ιδιαίτερα το ότι βρήκες τους λουκουμάδες μας άγευστους, η γεύση μπορεί να είναι και υποκειμενική, το μόνο σίγουρο όμως είναι ότι για ένα κατάστημα που ακολουθεί τις προδιαγραφές που ακολουθούμε εμείς και υπηρετεί την ποιότητα με τις γνησιότερες πρώτες ύλες και και με απόλυτο σεβασμό στον πελάτη, ο χαρακτηρισμός "σαβούρα" είναι ιδιαίτερα λανθασμένος, άδικος και εξαιρετικά άκομψος

Τις ζύμες μας, τις φτιάχνουμε καθημερινά και τις τηγανίζουμε με διαρκώς εναλλασσόμενο φρέσκο λάδι που ελέγχεται ποιοτικά με εξειδικευμένο μετρητή, οι πρώτες ύλες μας είναι όλες γνήσιες από γνωστούς οίκους, δεν χρησιμοποιούμε σκόνες, έτοιμα μείγματα και συντηρητικά και οι σως φτιάχνονται από εμάς με αυθεντικές λιωμένες σοκολάτες.

Οι λουκουμάδες μας σερβίρονται σε ειδική συρταρωτή συσκευασία σε μερίδες ανάλογα του μεγέθους των λουκουμάδων των 6 τεμαχίων minimum και η τιμή τους είναι 3.90€ με σοκολάτα και επιπλέον 0.60Λ αν επιλέξεις συνοδευτικό, οπότε, το μέγιστο που μπορεί να κόστισε η μερίδα των 6 τεμαχίων είναι 4.50€ (και όχι 5€ για 5-6 λουκουμάδες).

Τέλος, η άποψη σας, όπως όλων των πελατών μας, είναι απόλυτα σεβαστή και αν δεν σας άρεσε κάτι μπορείτε να το εκφράσετε μεταφέροντας την προσωπική σας γνώμη, χωρίς όμως να προσβάλετε τους υπόλοιπους χρήστες του συγκεκριμένου ιστότοπου. Θα σας παρακαλούσα στο μέλλον να είστε πιο προσεκτική στους χαρακτηρισμούς σας και πιο ακριβής στις παρατηρήσεις σας καθώς έτσι δυσφημίζετε αναληθώς και αδίκως το κατάστημα και κατ' επέκταση εκθέτετε τον εαυτό σας.

Θα χαρώ πολύ να γνωριστούμε από κοντά και να μας δώσετε μια δεύτερη ευκαιρία να αναθεωρήσετε τις απόψεις σας για εμάς.
για την Loukumami

Η κριτική γράφτηκε 16 Οκτωβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Οτι πρεπει για μετα το καφέ για μετα το φαγητό,μεγάλη ποικιλία σε λουκουμάδες.θες να δοκιμάσεις όλους τους συνδυασμούς!!!

Ευχαριστούμε, Yet21
Η κριτική γράφτηκε 10 Οκτωβρίου 2016

Τέλειοι λουκουμάδες σε διάφορες παραλλαγές! Πολύ ελαφριά γεύση χωρίς το βάρος που έχει συνήθως το τηγανιτό! Η καλύτερη πρόταση τα μπενιέ με γέμιση φραμπουάζ και άχνη! Εξαιρετικά!!!

Ευχαριστούμε, Poppy A

Λουκουμάμι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λουκουμάμι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!