“εύγε σε όλα”

Tuttitalia
Κουζίνες: Ιταλική
Επιλογές δείπνου: Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Γειτονιά: Σύνταγμα
Περιγραφή: Κάντε μια στάση στην Ιταλία …στο κέντρο της Αθήνας! Το ιταλικό εστιατόριο TUTTITALIA βρίσκεται στη καρδιά της Αθήνας και σας περιμένει για μια ανεπανάληπτη αυθεντική ιταλική γευστική εμπειρία. Σ’ ένα ζεστό, κομψό και φιλόξενο χώρο, με τη συνοδεία απαλής ιταλικής μουσικής, ο Ιταλός chef και το εγκάρδιο προσωπικό μας, σας προσκαλούν ν’ ανακαλύψετε ή … να ξαναζήσετε την ιταλική γαστρονομική κουλτούρα, σε τιμές ιταλικής … τραττορίας. Η κουζίνα μας είναι ένα γευστικό εργαστήριο, όπου οι πιο αυθεντικές συνταγές, «συνωμοτούν» με τα καλύτερα και φρεσκότερα υλικά, ώστε να σας προσφέρουν το πιο ποιοτικό αποτέλεσμα που απαιτεί ο σεβασμός στην ιταλική παράδοση. Στο TUTTITALIA σας καλούμε να απολαύσετε την καλύτερη πίτσα της Αθήνας. Παράλληλα θα βρείτε ιταλικά ζυμαρικά που συνδιάζονται με φρέσκες σάλτσες που παρασκευάζουμε την στιγμή της παραγγελίας σας, καθώς και φρέσκα χειροποίητα ζυμαρικά. Επίσης μπορείτε να απολαύσετε τα ορεκτικά, τα πιάτα των κρεατικών μας, τα ριζότι, τα καλτσόνι, τις σαλάτες και τα σπιτικά γλυκά μας, πάντα με βάση τις παραδοσιακές ιταλικές συνταγές. Τέλος το prosecco και τα ιταλικά μας κρασιά θα ολοκληρώσουν την πιο αυθεντική γευστική σας εμπειρία, στην Ιταλία της… Αθήνας.
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018

Μεγάλο εύρημα, παρά το μικρό του μέγεθος. Τα χειροποιήτα ζυμαρικά είναι υπέροχα (παπαρδέλες με τρούφα, αυθεντική καρμπονάρα), όπως και η πίτσα ακόμα και η μαργαρίτα, λεπτή και γευστική. Σούπερ σέρβις, άψογη σχέση ποιότητας/τιμής. Πάω και ξαναπάω.

Ευχαριστούμε, Anna K
Ο/η George M, Ιδιοκτήτης του Tuttitalia, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 9 Μαρτίου 2018

Σας ευχαριστούμε πολύ για τις επισκέψεις σας και την εμπιστοσύνη σας στο TUTTITALIA, καθώς και το χρόνο που αφιερώσατε για την κριτική σας στο Trip Advisor.
Διαβάσαμε με μεγάλη ευχαρίστηση τα πολύ θετικά σχόλια σας και ιδιαίτερα για την ποιότητα των πιάτων μας, την φιλική εξυπηρέτηση και τις τιμές μας.
Μοιραστήκαμε την εμπειρία σας και τα σχόλια σας με το προσωπικό μας, το οποίο έμεινε κολακευμένο.
Είναι μεγάλη χαρά για εμάς να σας καλωσορίζουμε τακτικά στο TUTTITALIA.

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Μικρό, ιταλικό εστιατόριο, που σου αφήνει μια πολύ καλή αίσθηση συνολικά. Πηγαίνουμε σίγουρα 1-2 φορές το μήνα.

Ευγενικό και προσιτό σέρβις, μέτριες μερίδες (σε μέγεθος).

Στα πολύ δυνατά του σημεία:
η Pizza (προσωπικά επιλέγω προσούτο) με νόστιμα υλικά και πολύ ωραίο λεπτό & τραγανό ζυμάρι.

η Πάστα, με σωλομό, καρμπονάρα, με πορτσίνι, με πέστο! όλες πεντανόστιμες! Αν σας αρέσει όμως al dente, θα πρέπει να το ζητήσετε...

οι Σαλάτες, ότι έχουμε δοκιμάσει, πάντα φρέσκο και γευστικό! Θα έπρεπε όμως οι μερίδες, να είναι μεγαλύτερες στη συγκεκριμένη τιμή.

Στα γλυκά, (έχω δοκιμάσει μόνο cheesecake και πανακότα) θα έλεγα οτι υπάρχει αρκετός χόρος για βελτίωση.

Ευχαριστούμε πολύ και για το κέρασμα λιμοντσέλο στο τέλος!!!

Ευχαριστούμε, Margarita D

Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις τακτικές επισκέψεις και την εμπιστοσύνη σας στο TUTTITALIA, καθώς και το χρόνο που αφιερώσατε για την κριτική σας στο Trip Advisor.
Διαβάσαμε με ευχαρίστηση τα θετικά σχόλια σας και ιδιαίτερα για την ποιότητα των πιάτων μας, την φιλική εξυπηρέτηση και τη συνολική εικόνα που αποκομίσατε.
Είναι μεγάλη χαρά για εμάς να σας καλωσορίζουμε συχνά στο TUTTITALIA.

Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018

Περπατώντας στο Κολωνάκι,αρχίζεις να πείνας...λες ιταλικό και βρίσκεσαι τυχαια μπροστά στο Tuttitalia....
Ενα απο τα καλύτερα ιταλικά που εχω δοκιμάσει...θα έλεγα εφάμιλλο με τα αγαπημένα μου στη Ρώμη... δοκίμασα φρέσκες ταλιατέλες με μανιτάρια και τρούφα.... Αν είστε εκεί κοντά...don’t miss it!!!!

3  Ευχαριστούμε, Maria K
Ο/η George M, Ιδιοκτήτης του Tuttitalia, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 3 Μαρτίου 2018

Σας ευχαριστούμε πολύ για την επίσκεψη σας στο TUTTITALIA, καθώς και το χρόνο που αφιερώσατε για την κριτική σας στο Trip Advisor.
Διαβάσαμε με μεγάλη ευχαρίστηση τα θετικά σχόλια σας και ιδιαίτερα για την ποιότητα των φρέσκων ζυμαρικών μας.

Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2018

Εισπράξαμε άρνηση από εστιατόριο της οδού (ήταν ήδη αργά μετά από θεατρική παράσταση) και γυρνώντας το βλέμμα το είδαμε , ρωτήσαμε μπήκαμε και δεν το μετανιώσαμε!!!! Πολύ φιλικό περιβάλλον , εξαιρετική και μη προσποιητή ευγένεια , ανοχή σε ιδιοτροπίες (όχι εσκεμμένες αλλά επιβαλλόμενες). Οι γεύσεις πολύ αυθεντικές και απλές χωρίς περιττές προσθήκες. Πίτσα , σαλάτα και πάστα εξαιρετικά. Μα πανω από όλα πεντακάθαρα. Ο καθρέφτης και ο κύριος κριτής του εστιατορίου είναι η τουαλέτα . Εύγε. Πήγαμε και την επομένη. Την τρίτη φορά που θα πηγαίναμε ήταν κλειστά. ήταν Κυριακή βράδυ!

2  Ευχαριστούμε, ngianna8
Ο/η George M, Ιδιοκτήτης του Tuttitalia, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 17 Φεβρουαρίου 2018

Σας ευχαριστούμε πολύ για τις επισκέψεις σας στο TUTTITALIA, καθώς και το χρόνο που αφιερώσατε για την κριτική σας στο Trip Advisor.
Διαβάσαμε με μεγάλη ευχαρίστηση τα πολύ θετικά σχόλια σας και ιδιαίτερα για τον χώρο μας, την ποιότητα των πιάτων μας, την φιλική εξυπηρέτηση και την καθαριότητα των κοινόχρηστων χώρων μας.

Η κριτική γράφτηκε 6 Φεβρουαρίου 2018

Φιλική και ευγενική εξυπηρέτησηση, υψηλή ποιότητα φαγητού (ορεκτικά-κρεατικά-ζυμαρικά), επαρκές μενού, χειροποίητες ζύμες και ζυμαρικά απο επαγγελματία σέφ, μεγάλη και καλή ποικιλία κρασιών!!! Για επιδόρπιο τουλάχιστον 3-4 επιλογές η μια καλύτερη απο την άλλη!!! Όλα αυτά σε ένα απλό, αλλά όμορφο περιβάλλον με ζεστή ατμόσφαιρα και εξαιρετική μουσική χαμηλών τόνων! Η σχέση τιμής-αξίας στο έπακρο!

4  Ευχαριστούμε, Spiros P
Ο/η George M, Ιδιοκτήτης του Tuttitalia, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 7 Φεβρουαρίου 2018

Διαβάσαμε με μεγάλη ευχαρίστηση τα πολύ θετικά σχόλια σας και ιδιαίτερα για τον χώρο μας, την ποιότητα των πιάτων μας, την εξυπηρέτηση και τις τιμές μας.
Θα ήταν μεγάλη χαρά για εμάς να σας καλωσορίσουμε ξανά σύντομα στο TUTTITALIA.

Tuttitalia: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Σμύρνη, Αττική

Tuttitalia: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!