“ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!”
Κριτική για: 7 Food Sins Gastro Pub

7 Food Sins Gastro Pub
Κράτηση με OpenTable
Το εστιατόριο 7 Food Sins Gastro Pub δεν έχει διαθεσιμότητα για την ώρα που ζητήσατε. Επιλέξτε διαφορετική ώρα ή αναζητήστε εστιατόρια με διαθεσιμότητα.
Η ώρα που επιλέξατε έχει ήδη παρέλθει.
Νο 1.808 από 2.769 Εστιατόρια για: Αθήνα
Κουζίνες: Αυστριακή, Γερμανική, Ελληνική, Μεσογειακή
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Δείπνο, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Γειτονιά: Πλάκα
Περιγραφή: ​Δε μιλούσες ακόμα, αλλά γευόσουν. Οι γεύσεις ήταν εκρήξεις στο στόμα σου. Σε άλλαξαν. Σε έμαθαν να μοιράζεσαι. Να τρως λίγο. Να τρως με τύψεις. Σε έμαθαν να φοβάσαι τα 7 αμαρτήματα του φαγητού: Να είσαι λαίμαργος. Να επιθυμείς το φαγητό του διπλανού σου. Να τρως με τα χέρια και να γλύφεις τα δάχτυλά σου. Να τον/την ταΐζεις στο στόμα. Να διεγείρεσαι με τις γεύσεις. Να γεμίζεις το στόμα σου. Να απελευθερώνεσαι. Ακόμα αναζητάς, αλλά λιγότερο. Σε συγκινούν όλο και λιγότερα. Όλο και καλύτερα. Τώρα αναζητάς μόνο την τελειότητα. 7 Food Sins. Απελευθερώσου!
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018

Ενα ομορφο εστιατοριο στην πλατεια της πλακας με γευστικα πιατα που σε κανουν να τα ξαναφας.Εμεινα απολυτα ικανοποιημενος και το σιγουρο ειναι οτι θα το ξαναεπισκευθω συντομα!

1  Ευχαριστούμε, NIKOLETA S

Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πηγαμε Κυριακη μεσημερι μετα απο μια πολυ ομορφη βολτα στην ιστορικη Αθηνα!Η αληθεια ειναι πως δεν ειχαμε ακουσει τιποτα για το συγκεκριμενο μαγαζι...καθως περνουσαμε μας αρεσε κ ειπαμε να το δοκιμασουμε,τραπεζι βρηκαμε παρα πολυ ευκολα δεν ειχε πολυ κοσμο...σαν χωρος ομορφος..ιδιατερη διακοσμηση ..το προσωπικο του μαγαζιου ηταν πολυ ευγενικο κ χαμογελαστο!Το φαγητο ηταν καλομαγειρεμενο κ γευστικο το συνδυασαμε με μπυρα η οποια ηταν εξαιρετικη!Το μονο "αρνητικο"που θα μπορουσα να πω ειναι πως ακομα κ για gourme ειναι καπως μικρες οι μεριδες σε καποια πιατα!Ειναι μια ωραια προταση για κατι διαφορετικο!!

1  Ευχαριστούμε, Zikou V
Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018

Αποφασίσαμε ένα βράδυ καθημερινής να επισκεφτούμε το συγκεκριμένο μαγαζί μετά από πρόταση ενός φίλου που ανήκει στο χώρο και είχε ακούσει καλά λόγια για το φαγητό. Πήρε τηλέφωνο και μας έκαναν κράτηση σε ένα ουσιαστικά άδειο μαγαζί ενώ θα μπορούσαν να μας πουν ότι δε χρειάζεται για απόψε. Το φαγητό ήταν όντως εξαιρετικό, απλώς το ύφος της κοπέλας που μας εξυπηρέτησε ήταν πολλών καρδιναλίων. Το ότι βλέπεις μια παρέα με νέους ανθρώπους δε σημαίνει ότι δεν ξέρουν να τρώνε και να εκτιμούν τις σωστές γεύσεις. Μας έφερε σε δύσκολη θέση όταν ζητήσαμε πιο δροσερή τη μπύρα γιατί δεν ξέραμε τη σωστή θερμοκρασία σερβιρίσματος και μας επέβαλε σχεδόν τι να διαλέξουμε από τα πιάτα. Νομίζω μια πιο φιλική στάση σε συνομηλίκους ανθρώπους μια ημέρα που ήμασταν η μοναδική παρέα στο μαγαζί δεν έβλαπτε.

4  Ευχαριστούμε, MariaPakap
Η κριτική γράφτηκε 20 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένα εστιατόριο ιδανικό για να γευτείς ωραίες γεύσεις!!!
Έχει ιδιαίτερο περιβάλλον το οποίο είναι όμορφο και ρομαντικό!!!
Λίγο μικρό το μενού και οι μερίδες. Και τέλος θα ήθελα άλλο είδος μουσικής.

Ευχαριστούμε, ΓΕΩΡΓΙΟΣ Τ
Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2018

Πήγαμε με φίλους μας από το εξωτερικό .Το βρήκαμε ενδιαφέρον ως προς το φαγητό , τα κυρίως πιάτα ήταν πολύ νόστιμα και το σέρβις καλό . Ωστόσο υστερεί στην λίστα κρασιών , κυρίως των λευκών . Είναι λυπηρό γιατί υπάρχουν πολλά Ελληνικά κρασιά πολύ καλά και καταστήματα σε τόσο τουριστικά μέρη όπως η Πλάκα θα έπρεπε να τα προωθούν και να τα αναδεικνύουν .........

1  Ευχαριστούμε, 76aggeliki
Ο/η Vassilis S, Γενικός Διευθυντής του 7 Food Sins Gastro Pub, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 18 Φεβρουαρίου 2018

Σας ευχαριστούμε που μας επισκεφθήκατε και είμαστε χαρούμενοι που περάσατε καλά.

Το μενού μας είναι εποχιακό, δηλαδή ανά 3 μήνες περίπου αλλάζει και χρησιμοποιήσουμε πρώτες ύλες εποχής.

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα και η λίστα κρασιού να προσαρμόζεται πάνω στις απαιτήσεις του τρέχοντος μενού.
Το μενού αυτή την περίοδο έχει κυρίως ''βαριά'' πιάτα με κρεατικά, κόκκινες σάλτσες, που έχει σαν αποτέλεσμα το λευκό κρασί να έρχεται δεύτερο στις ανάγκες του μενού και στις προτιμήσεις των πελατών μας.

Παρόλα αυτά, τα λευκά μας κρασιά είναι 8 στη λίστα από τα οποία τα 7 είναι ελληνικά και περίπου 15 ακόμα εκτός λίστας.

Σας ευχαριστούμε και πάλι.

7 Food Sins Gastro Pub: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

7 Food Sins Gastro Pub: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!