Tripadvisor

Καλό για: Επαγγελματικές συναντήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Γειτονιά: Κολωνάκι/Λυκαβηττός
Η κριτική γράφτηκε 6 Νοεμβρίου 2018

Πήγαμε στο εστιατόριο με 3 φίλες Κυριακή βράδυ για φαγητό. Ήταν η δεύτερη φορά που πηγαίναμε και αναζητήσαμε τραπέζι στον εξωτερικό χώρο. Δεν βρήκαμε και προχωρήσαμε στον εσωτερικό χώρο του μαγαζιού. Καθ' όλη τη διάρκεια της αναζήτησης μας, το προσωπικό μας προσπερνούσε χωρίς να δίνει καμία σημασία...Κάποια στιγμή ένας από τους σερβιτόρους ' εδέησε ' να μας πει ότι σε λίγο ένα τραπέζι αδειάζει. Υπομονετικά περιμέναμε και κάποια στιγμή αποφασίσαμε να καθίσουμε μόνες μας, αφού και πάλι κανείς δεν μας έδινε σημασία....Δώσαμε λοιπόν την παραγγελία μας για το φαγητό και για ένα μπουκάλι κρασί. Φάγαμε το φαγητό μας , το οποίο ήταν αρκετά καλό - γιαυτό ξαναπήγαμε άλλωστε - , ήπιαμε το κρασί μας και περιμέναμε το σερβιτόρο μας για να παραγγείλουμε και ένα δεύτερο μπουκάλι κρασί. Και τότε ξαφνικά...΄έρχονται 2 σερβιτόροι μαζί και αρχίζουν να μαζεύουν τα ποτήρια του κρασιού και τα σουπλά….Σε 2 λεπτά το τραπέζι μας ήταν άδειο από τα πάντα όλα, έτοιμο να δεχτεί τους επόμενους πελάτες!!!
Ήταν ο δικός τους τρόπος για να μας πουν να μαζεύουμε τα μπογαλάκια μας και να φεύγουμε!!! Ούτε να μας ρωτήσουν αν θέλουμε να παραγγείλουμε άλλο φαγητό ή κρασί ή γλυκό , ούτε τίποτα!!!!
Πρέπει λοιπόν, κάποιος να εξηγήσει στον ιδιοκτήτη του μαγαζιού ότι σε ένα εστιατόριο δεν μετράει μόνο η ποιότητα του φαγητού , αλλά και η συμπεριφορά του προσωπικού, πόσο μάλλον όταν το μαγαζί αυτό θεωρείται από τα ακριβά εστιατόρια της περιοχής. Φύγαμε λοιπόν κακήν κακώς και συνεχίσαμε το ποτό μας σε κοντινό από το Μalconi;s μαγαζί. Και εννοείται ότι δεν θα ξαναπατήσουμε ποτέ. Και φυσικά δεν το συστήνω από καμία άποψη.....

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2018
4  Ευχαριστούμε, Minaerikanna

Η κριτική γράφτηκε 18 Οκτωβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Έχω επισκεφτεί 3 φορές το Malconis και κάθε φορά θεωρώ ότι είναι και καλύτερο,έχω δοκιμάσει αρκετά πιάτα από τον κατάλογο καθώς γλυκά,κρασί και κοκτέιλ!Πολύ ευγενικό το προσωπικό,ειδικά το μεσήμερι που πηγαίνω συνήθως ένας κύριος από το προσωπικό -λίγο μεγάλος στην ηλικία-είναι εξαιρετικός στη δουλειά του!Ανυπομονώ να ξαναπάω σύντομα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2018
Ευχαριστούμε, ArgirwT1
Η κριτική γράφτηκε 10 Οκτωβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Καμία ισορροπία μεταξύ τιμής και ποιότητας .
Ωραία διακόσμηση αλλά πιεστκά στενό σε περίπτωση πολυκοσμίας .

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2018
1  Ευχαριστούμε, maniamousoutou
Η κριτική γράφτηκε 20 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το μαύρο burger ήταν μέτριο, όμως τα Gnocchi ήταν εξαιρετικά.
Λίγο πιο ακριβό απ ότι θα έπρεπε σύμφωνα με την σχέση ποιότητας και τιμής.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, E5021PXnicolasp
Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κλασική αξια στο Κολωνάκι όλη την ημέρα με πρωινό ,καφέ ,μεσημεριανό και δείπνο φοβερή πίτσα burata από τον ξυλόφουρνο ,απίθανο νιοκι γεμιστά και ωραίες σαλάτες θα σε κάνουν να θέλεις να δοκιμάσεις όλα τα πιατα του καταλόγου

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, SENIOR1970

Malconi's: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Malconi's: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!