“Πολύ προσεγμένο φαγητό! ”
Κριτική για: Ψαροταβέρνα Η Τρατα

Ψαροταβέρνα Η Τρατα
Κλείστε τραπέζι
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Γειτονιά: Εξάρχεια
Περιγραφή: Σας καλοσωρίζουμε στην «Τράτα», το παραδοσιακό ψαροταβερνάκι που βρίσκεται στην καρδιά της Αθήνας. Εδώ, στην οδό Θεμιστοκλέους, έρχονται να απολαύσουν το φρέσκο ψάρι οι εκλεκτοί μας πελάτες από το μεσημέρι έως το βραδάκι. Στο χώρο μας, που είναι ιδιαίτερα περιποιημένος και «νοικοκυρεμένος», επικρατεί νησιώτικο χρώμα παρέα με διακοσμητικά στοιχεία που φέρνουν στο νου τη θάλασσα, το νησί και τις τράτες που φεύγουν για ψάρεμα. Οι τιμές μας είναι προσιτές γιατί απευθυνόμαστε σε όλες τις ηλικίες και τις... «κοινωνικές τάξεις»! Όσοι έρχονται στην «Τράτα» αναζητούν καλό φαγητό. Από ΄δω και πέρα η «Τράτα» θα γίνει το αγαπημένο σας στέκι!
Η κριτική γράφτηκε πριν από 2 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε 2 οικογενειες με παιδιά , Πολύ προσεγμένο και γευστικό φαγητό είναι σίγουρα το καλύτερο εστιατόριο για ψάρι στο κέντρο της Αθήνας.γραφικό στενάκι με σχετικά εύκολο παρκιν στα γύρω στενά.αξιζει να δοκιμάσεις το καλαμάρι σουβλάκι , είναι εκπληκτικό !!!!

Ευχαριστούμε, marcomaria9

Εξαιρετικά θαλασσινά προσεγμένα πιάτα με απόλυτη γεύση ...θάλασσας! Οικονομικές τιμές και ευχάριστο προσωπικό! Είναι η νο 1 επιλογή για ψάρι στην Αθήνα!

Ευχαριστούμε, Travaller123445
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαΐου 2021

εξαιρετικό φαγητό!
συστήνουμε ανεπιφύλακτα:
-σαρδέλες ψητές
-καλαμάρι ψητό με μαύρο ταραμά!
-το ασυναγώνιστο κριθαρώτο με μαύρο μελάνι σουπιάς!

Ευχαριστούμε, ZOI K
Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2021

εισαι στο κεντρο της Αθηνας και νοιωθεις σα να σε διπλα στη θαλασσα,απ τη μθρωδια και την ομορφια της γευσης των πιατων του,το φαγητο του ειναι εξαιρετικο!!!!

Ευχαριστούμε, Aspasia M
Ο/η Theano C, Ιδιοκτήτης του Ψαροταβέρνα Η Τρατα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Φεβρουαρίου 2021

Αχ αυτό αναρωτιόμαστε και εμείς !! Ανυπομονούμε να μυρίσει όλη η γειτονιά από τις γεύσεις μας και να σας ικανοποιούμε τον ουρανίσκο σας !
Είμαστε ανοικτά για Ντελιβερυ και πακέτο πάντως αν θελήσετε να πάρετε τη τράτα στο σπίτι σας ...
Ευχαριστούμε πολύ για τη κριτική , μας έδωσε μια νότα αισιοδοξίας σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς ..

Η κριτική γράφτηκε 2 Οκτωβρίου 2020

Είναι η τρίτη φορά που το επισκέπτομαι και έχω να πω πως κάθε φορά είναι και καλυτερο. Πολυ νόστιμο ότι πήραμε. Εξαιρετικο φρέσκο ψάρι και απίστευτα πιάτα. Από ορεκτικά και κυρίως όλα ήταν υπέροχα.
Το σερβις πολυ ευγενικό και γρήγορο.ο χώρος σε ταξιδεύει και σε ένα διαφορετικό νησι. Το συνιστώ σε όσους αγαπουν το καλό και φρέσκο φαγητό είναι το καλυτερο!!

Ευχαριστούμε, Mady L

Ψαροταβέρνα Η Τρατα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ψαροταβέρνα Η Τρατα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!