“Τρομερό φαγητό”

Enastron
Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι
Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το Enastron είναι από τις πιο καλές ταβέρνες που έχω φάει στο κέντρο της Αθήνας. Πήγαμε μεγάλη παρέα και παραγγείλαμε δυο σαλάτες, αρκετά ορεκτικά και πολλά κυρίως. Από σαλάτες πήραμε μια με βραστά λαχανικά και μια Έναστρον. Όσον αφορά την τελευταία, ομολογώ ότι πρώτη φορά δοκιμάζα σαλάτα με κρέμα γάλακτος και μου άρεσε πολύ. Από τα ορεκτικά, οι ψητές καυτερές πιπεριές και η παστουρμαδόπιτα ήταν πολύ ωραίες επιλογές, ενώ από τα κυρίως μας εντυπωσίασαν περισσότερο το σουβλάκι φιλέτο κοτόπουλο, το κεμπάπ και τα μοσχαρίσια μπιφτέκια. Ειδικά το σουβλάκι είχε μια φοβερή μαρινάδα από γλυκιά πάπρικα και μουστάρδα που το απογείωνε, ενώ το κεμπάπ ήταν χειροποίητο και σίγουρα από τα πιο νόστιμα που έχω φάει. Οι τιμές ήταν πολύ λογικές και το σέρβις αρκετά γρήγορο.

Ευχαριστούμε, mixalisgk

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μια βόλτα στο κέντρο του ψυρρή είναι πλέον μια καλή εμπειρία για φαγητό, στα πολλά στενάκια που έχει ανακαλύψαμε το έναστρον. Μας καλός όρισε η Χριστίνα με τον ευγενικό τις χαρακτήρα τις και μας έδωσε ένα ωραίο και μεγάλο τραπέζι σπάνιο πλέον για ταβέρνα αλλά μπράβο γιατί σέβονται τους πελάτες, σαλάτα έναστρον,συκώτι,ψητά λαχανικά,για πρώτα.Μια σπαλομπριζόλα,ένα λαυράκι , μια ρεβύθια και μια σουπιές με σπανάκι ΟΛΑ ΦΡΕΣΚΑ ... η τιμές του μια παρά πολύ λογικές για τιν ποιότητα που προσφέρει.Μπράβο κύριε ΚΩΣΤΑ ! ! !

Ευχαριστούμε, Kostas S
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε μεγάλη παρέα και αφού είχαμε κλείσει τραπέζι....ένα μήνα νωρίτερα.....
28 άτομα καθίσαμε σε διαφορετικά τραπέζια. Δε λέω ότι θα μπορούσε να μας βάλει σε ένα αλλά δε γίνεται να βάλεις 2 άτομα μόνα τους.....
Η απάντηση όταν τους ρώτησα γιατί δε μας έβαλαν στα πιο μεγάλα τραπέζια, ήταν ότι οι άλλοι που είχαν κάνει κράτηση,είχαν πάει στο μαγαζί και διάλεξαν τραπέζια.....

Ευχαριστούμε, GEORGE-RIKKA
Ο/η Κωνσταντίνος Τ, Ιδιοκτήτης του Enastron, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 14 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ George,
Θέλω να ξεκινήσω λέγοντας σας ότι ο χώρος που είχατε καθίσει ήταν το καλύτερο σημείο του μαγαζιού.
Όσο αφορά τα δύο άτομα ήταν η συνεχεια του τραπεζιού που κάθισαν στο συγκεκριμένο σημείο με δική τους επιλογή.
Στόχος μας είναι η καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών μας βάση των δεδομένων του εστιατορίου μας.
Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε!

Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Περπατούσαμε στου Ψυρρή με την κοπέλα μου ψάχνοντας ένα ωραίο σημείο για φαγητό. Καθώς περνούσαμε από το Enastron, μας φάνηκε όμορφος ο χώρος με την αυλίτσα και είπαμε να κάτσουμε. Μας άρεσε πολύ η σαλάτα ρόκα με λαδοτύρι για ξεκίνημα και ήταν και αρκετή σε ποσότητα. Και από τα κυρίως όμως δεν μείναμε παραπονεμένοι. Το σουβλάκι από αρνάκι γάλακτος είχε μια ωραία μαρινάδα από δενδρολίβανο και η μοσχαρίσια μπριζόλα ήταν πολύ μαλακιά. Οι μερίδες ήταν χορταστικές και ταίριαξαν ωραία με το κρασί που πήραμε.

Ευχαριστούμε, pateris1977
Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήμουν στου Ψυρρή με δυο φίλους και είπαμε να πάμε για φαγητό στο Enastron. Καθίσαμε στον μέσα χώρο για να είμαστε στα ζεστά και παραγγείλαμε μια ανάμικτη σαλάτα με λιαστή ντομάτα και ξινομιζύθρα, ενώ, για κυρίως, επιλέξαμε την ποικιλία κρεατικών. Πολύ νόστιμη η τελευταία, με καλοψημένο κρέας και αρκετό σε ποσότητα. Φάγαμε καλά, ήπιαμε και το κρασάκι μας και περάσαμε πολύ ωραία το βράδυ μας.

Ευχαριστούμε, Nikos G

Enastron: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Enastron: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

;