“Εξαιρετο σέρβισ και απολαυστικό φαγητό”
Κριτική για: 2Μαζι

2Μαζι
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Γειτονιά: Πλάκα
Περιγραφή: Το «2 Μαζί» είναι ένα εστιατόριο Ελληνικής δημιουργικής κουζίνας που βρίσκεται στις παρυφές της Πλάκας, στον αριθμό 48 της οδού Νίκης. Υπέρμαχος της ποιότητας, ο ιδιοκτήτης του Ηλίας Γώγος έχει σαν πηγή έμπνευσής του ότι πιο εκλεκτό παράγει τούτος ο τόπος. Κρέατα, ψάρια, χειροποίητα ζυμαρικά και παραδοσιακές πίτες παντρεύονται με βότανα, αρωματικά αλλά και κάθε βρώσιμο άνθος, ιδιαίτερης γευστικής και θεραπευτικής αξίας. Delicatessen μικρών παραγωγών από όλη την Ελλάδα, δε θα μπορούσαν να απουσιάζουν από την κουζίνα του εστιατορίου. Έχουμε θέσει τον πήχη υψηλά, ευελπιστώντας να μεταδώσουμε τη βαθιά αγάπη μας για το καλό φαγητό. Στόχος μας είναι να αφυπνίσουμε όλες σας τις αισθήσεις, να επανασυστήσουμε γνώριμες μα ξεχασμένες γεύσεις αλλά και να δημιουργήσουμε νέες προς τέρψιν του ουρανίσκου σας. Σας περιμένουμε με χαρά στον χώρο μας, ένα πανέμορφο νεοκλασικό του 19ου αιώνα, για να θυμηθούμε την εποχή εκείνη που η ζωή είχε τη «γεύση της παρέας». Εσείς κι εμείς …2 ΜΑΖΙ.
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018

6 Μαρτιου μεσημέρι. Φιλικό γεύμα , καλεσμένη από φίλη που γιόρταζε τα γενεθλιά της. Από το καλοσώρισμα του σεφ ( λαβράκι γκαρπάτσιο) , τη σαλάτα ( φυλλώδη λαχανικά με λευκό τυρί τηγανητό ), την ποικιλία ψωμιών ( χαρούπι , κουλουράκια,) έως και τα κυρίως , όλα εξαιρετικά. Η ίδια έφαγα μπακαλιάρο με σάλτσα σκόρδου και κακαβιάς , αριστούργημα!
Να τονίσω την ευγένεια και το ενδιαφέρον όλων όσων μας εξυπηρέτησαν
Οι τιμές φυσιολογικές. Οι ίδιοι πρόσεξαν κάρτα αθηνοράματος και μας έκαναν τη σχετική έκπτωση ( η εορτάζουσα φίλη από συστολή δεν ήθελε να κάνει χρήση)

Ευχαριστούμε, 14.682.018
Ο/η 2MAZI, Διευθυντής του 2Μαζι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 7 Μαρτίου 2018

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια.

Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε με τον άντρα μου να φάμε μετά από παρότρυνση φίλων.Πολυ ωραίο περιβάλλον.ωραιο φαγητό και καθαρό μαγαζί.Αψογο σερβις.Ωραιο περιβάλλον.Φυγαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, Gewrgia D
Ο/η 2MAZI, Διευθυντής του 2Μαζι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 28 Φεβρουαρίου 2018

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και τη βαθμολογία που μας δώσατε.
Θα χαρούμε πολύ να σας ξαναδούμε στο εστιατόριο μας.

Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μαζί με τους συναδέλφους μου έπισκευτηκαμε το υπέροχο εστιατόριο σας 2Μαζι και απολαύσαμε τα υπέροχα πιάτα σας. Η βραδιά κύλισε ομορφα .Με την παρότρυνση των σερβιτόρων απολαύσαμε ένα υπέροχο κρασι του κτήματος Άλφα. Το συνιστώ ανεπιφυλακτα και θα το ξαναπροτυμισουμε σε προσωπικό επίπεδο.

Ευχαριστούμε, Giorgos A

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και την υπέροχη βαθμολογία που μας δώσατε.

Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Βρέθηκα με τον σύντροφό μου στο Δύο μαζί σε ένα ευχαριστώ χώρο με πολύ ποιοτικό φαγητό. Άψογο περιβάλλον στο σέρβις και στην κοινωνικότητα των σερβιτόρων.Ο ουρανίσκο μας απόλαυσέ υπέροχες μαγικές γεύσεις σε πολλές παραλλαγές και υπέροχα κρασιά!! Φύγαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις και θα ξαναπάμε με την παρέα μας ξανά. Θα είναι το υπέροχο στέκι μας για χαλάρωση και ξεκούραση. Σας ευχαριστούμε πολύ. Συνεχίστε έτσι να μας προσφέρετε υπέροχες γεύσεις ποιότητας.

1  Ευχαριστούμε, Sophia A

Σας ευχαριστούμε για την κριτική σας και τη βαθμολογία που μας δώσατε. Τα σχόλια σας, μας κάνουν καλύτερους. Ελπίζουμε σύντομα να σας ξαναδούμε στο εστιατόριο μας.

Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Αφού κάναμε τη βόλτα μας στην όμορφη πλάκα, αποφασίσαμε να καθίσουμε κάπου για φαγητό! Και επιλέξαμε το 2μαζί. Ο χώρος ήταν ιδιαίτερα διακοσμημένος σαν να βρισκόσουν σε μια άλλη εποχή! Το φαγητό ήταν εξαιρετικό με γκουρμέ λιχουδιές, το προσωπικό φιλικό και οι τιμές προσιτές!

1  Ευχαριστούμε, Savvas B
Ο/η 2MAZI, Διευθυντής του 2Μαζι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 20 Φεβρουαρίου 2018

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια.

2Μαζι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

2Μαζι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!