Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Έμεινα σε αυτό το ξενοδοχείο από τις 20/3/18-02/03/18 είχα δωμάτιο πολύ μεγάλο στον 14ο όροφο με καταπληκτική θέα και πολλές ανέσεις. Το check in μου από τον Κύριο Νίκο ήταν πολύ γρήγορο καθώς έχω πάει πολλές φορές στο παρελθόν στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο ερχόμενος από Κω. Το δωμάτιο είχε καταπληκτική θέα, μπανιέρα, safe, ψυγείο μεγάλη τουαλέτα, προιόντα περιποιήσης καθημερινά, στρώματα πουπουλένια για έναν πολύ ευχάριστω ύπνο, μαξιλάρια μαλακά, ντουλάπες μεγάλες, επίπεδη τηλεόραση, κλιματισμό ρυθμιζόμενο από τον πελάτη, αρκετό φωτισμό, καθημερινή αλλαγή σεντόνιων, πετσετών, μαξιλαροθήκη και πολύ γρήγορο WiFi μέσα στο δωμάτιο. Στον χώρο της υποδοχής υπάρχουν δύο κοινόχρηστοι υπολογιστές δωρεάν, γκρουμ και security. Πρωινό πολύ πλούσιο με εναλλαγές κάθε μέρα, ποιοτικό και με μεγάλη ποικιλία. Όλο το προσωπικό πολύ ευγενικό και αληθινοί επαγγελματίες. Κοινόχρηστοι χώροι που διατηρούνται πολύ καθαροί. Bar στον τελευταίο όροφο με καλό σέρβις και μεγάλη ποικιλία ποτών και snacks. Main bar πολύ ωραίο διακοσμημένο και καλό σερβις. Room service καθημερινά και το δωμάτιο ήταν αρκετά καθαρό. Πισίνα το καλοκαίρι στην οροφή του ξενοδοχείου με καταπληκτική θέα. Room service με αρκετά φαγητά διαθέσιμο. WiFi πολύ καλό παντού. Ανελκυστήρες για μονά και ζυγά δωμάτια ξεχωριστά. Περιοχή διαθέτει τα πάντα και αρκετές συγκοινωνίες κοντά στο ξενοδοχείο. Ήσυχη περιοχή με αστυνομική παρουσία παντού.

Διαμονή: Μάρτιος 2018, ταξίδι σόλο
3  Ευχαριστούμε, Nikolaki T
Ο/η ManagementPH, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του President Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 3 Απριλίου 2018

Αγαπητέ επισκέπτη,

Αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε θερμά για τη προτίμηση σας στο ξενοδοχείο President. Είναι ιδιαίτερη χαρά για εμάς που σας φιλοξενήσαμε και καταφέραμε να ικανοποιήσουμε στο μέγιστο τις ανάγκες σας. Τα θετικά σας σχόλια επιβεβαιώνουν την αποτελεσματική πελατοκεντρική φιλοσοφία του ξενοδοχείου μας. Τα θετικά σας σχόλια μας βοηθάνε για να συνεχίσουμε να προσφέρουμε άριστες υπηρεσίες διαμορφώνοντας μία εξαιρετική εμπειρία στους ταξιδιώτες μας.

Αναμένουμε να σας υποδεχθούμε και στο επόμενο ταξίδι σας.

Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Παλιο κτίριο, προσπαθουν να το υποστιριξουν οι εργαζομενοι με πολυ προσπάθεια αλλα πασχουν απο ηγεσία μαλλον! Δωμάτια.... ολα τα ιδια, για ανθρωπους χωρις καμια απαίτηση καλα είναι. ! Μοκετα απο την εποχή του Νωε! Παροχες ακριβες. Ωραιο περιβαλλον το λομπι.... αλλα ως εκει!!! Χωρις σχόλιο το Roof..... παρτε απλα μαζι σας μια ορθοπαιδικη ζωνη γιατι θα βαρεθητε να σκιβετε τοσο χαμηλα που ειναι τα τραπεζακια. Πολυ καλη θεα ομως..... και αυτο μαλλον αρκει για τους υπεύθυνους. Τιμες..... τσιμπημενες. Ιδανικο ξενοδοχείο.... για μαθητικές εκδρομες. Πιο πολυ για 3 αστερων ειναι...!
5 λεπτά με τα ποδια απο το μετρό.

Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, ΝΙΚΟΣ Σ

Αγαπητέ επισκέπτη,

Σας ευχαριστούμε θερμά που επιλέξατε το ξενοδοχείο President για τη διαμονή σας.
Τα σχόλιά σας μας βοηθούν να βελτιώνουμε τις παρεχόμενες υπηρεσίες μας , ώστε να ικανοποιούμε στο μέγιστο τους επισκέπτες μας.
Όσον αφορά τα δωμάτια που αναφέρετε, θα θάλαμε να σας ενημερώσουμε πως ήδη τα σχόλιά σας έχουν προωθηθεί στο αρμόδιο Τμήμα.
Παράλληλα, στο Penthouse 21 οι επισκέπτες μας έχουν τη δυνατότητα εκτός από τα χαμηλά τραπέζια, που ίσως κάποιοι επιθυμούν, να επιλέξουν και τους ιδιαίτερα αναπαυτικούς καναπέδες που παρέχονται ώστε να χαλαρώσουν απολαμβάνοντας την εξαιρετική θέα.

Θα χαρούμε να μας δώσετε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε και στο επόμενο ταξίδι σας.

Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Έφτασα στις 15/2/2018 για μια διανυκτέρευση και είχε μονόκλινο, μπαίνω στο δωμάτιο και ήταν πολύ βρόμικο είχε μόνο μια πετσέτα στο μπάνιο, σαπούνια είχε μόνο shower gel και όταν ζήτησα είπαν αυτά βάζουμε, το χρηματοκιβώτιο ήταν χαλασμένο, κάτω από το κρεβάτι ήταν γεμάτο σκόνη, ζήτησα δωμάτιο καπνιζόντων και βροντούσε υπερβολικά(ζήτημα να το είχαν καθαρίσει και πότε),το mini bar άδειο ούτε που δουλευε, 2 μπριζες σε όλο το δωμάτιο η μια στο μπάνιο και η άλλη δίπλα στην τηλεόραση είχε και μια κάτω από το ένα κομοδίνο η οποία ήταν βγαλμένη χωρίς την θήκη. Ήρθε κάποιος να με δει και δεν τον άφηναν να μπει στο δωμάτιο, μου λένε απαγορεύεται να έρχεται και άλλος μαζί σας, τους είπα ότι θα κάτσει λίγο να με δει και ούτε τότε. Το πρωινό είχε μια γαλοπούλα η οποία μυρίζε, ρώτησα αν μπορώ να πάρω τον καφέ στο δωμάτιο και μου είπαν μπορείτε αλλά θα τον πληρώσετε. Όχι 4 ούτε για μισό αστέρι δεν είστε. Ντροπή για ξενοδοχείο στο κέντρο της Αθήνας. Καλύτερα κλείστε το

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι σόλο
3  Ευχαριστούμε, Gregory M
Ο/η ManagementPH, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του President Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 5 Απριλίου 2018

Αγαπητέ Επισκέπτη,

Σας ευχαριστούμε αρχικά για τη προτίμησή σας και τη διαμονή στο ξενοδοχείο μας.
Τα σχόλιά σας είναι απολύτως ευπρόσδεκτα καθώς μας βοηθούν να βελτιώσουμε στο μέγιστο βαθμό τις παρεχόμενες υπηρεσίες μας και να ικανοποιήσουμε τις ανάγκες των πελατών μας.
Όσον αφορά τα δωμάτια, πάντα δίδεται η δυνατότητα στους επισκέπετες μας, κατόπιν διαθεσιμότητας, σε συννεόηση με το Τμήμα της Υποδοχής , να μεταφερθούν σε διαφορετικό δωμάτιο ώστε να εξυπηρετήσουμε με το καλύτερο δυνατό τρόπο σε περίπτωση που ο επισκέπτης μας επιθυμεί την αλλαγή αυτή.
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε , παράλληλα, πως τα αρμόδια Τμήματα έχουν ήδη πληροφορηθεί για τις ανωτέρω κατευθηντήριες επισημάνσεις σας.
Θα ήτνα ιδιαίτερη χαρά μας να σας υποδεχόμασταν ξανά στο μέλλον.

Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2018

Είμαστε ζευγάρι και μείναμε ένα υπέροχο τετραήμερο, σε αυτό το πολύ καλό ξενοδοχείο!
Μείναμε ικανοποιημένοι από το πρωινό τους κοινόχρηστους χώρους, την ευγένια του προσωπικού! Το δωμάτιο ήταν καθαρό τα κρεβάτια ξεκούραστα αν και χρήζει κάποιας ανακαίνησης ειδικά το μπάνιο. Η θέα πολύ καλή!
Βρίσκεται σε κεντρικό σημείο της αΘήνας και εξυπηρετείσαι από τα ΜΜΕ
Η τιμή σε σχέση με αυτά που προσφέρει το ξενοδοχείο είναι δελεαστική!
Πολύ ευχαρίστως θα το ξαναεπισκεφτούμε στην επόμενη εξόρμηση- ή ταξίδι εργασίας!
Και 1 μικρή επισήμανση για την διεύθηνση που δεν θα ήθελα να κάνω αλλά πιστεύω ότι γίνεται για καλό σκοπό! (τα προιόντα περιποίησης δεν είναι καλής ποιότητας και χαλάνε την εικόνα, ενώ δεν παρέχονται παντούφλες-μπουρνούζι κλπ)

Συμβουλή: Εάν επιλέξετε δωμάτια σε υψηλότερους ορόφους θα έχετε καλίτερη θέα και ο θόρυβος των αυτοκινήτων δεν θα ακούγεται!!!
  • Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, takis200910
Ο/η ManagementPH, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του President Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 14 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητέ επισκέπτη,

Αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε θερμά για τη προτίμηση σας στο ξενοδοχείο President. Είναι ιδιαίτερη χαρά για εμάς που σας φιλοξενήσαμε και καταφέραμε να ικανοποιήσουμε στο μέγιστο τις ανάγκες σας. Τα θετικά σας σχόλια επιβεβαιώνουν την αποτελεσματική πελατοκεντρική φιλοσοφία του ξενοδοχείου μας. Παράλληλα, τα σχόλια βελτίωσής που προτείνετε είναι απολύτως ευπρόσδεκτα καθώς μας βοηθούν να βελτιώσουμε τις παρεχόμενες υπηρεσίες μας. Για τη πληροφόρησή σας, ήδη έχουν ξενικήσει εργασίες ανανέωσης σε δωμάτια του ξενοδοχείου μας, οι οποίες γίνονται σταδιακά, καθότι η ομαλή διαμονή των επισκεπτών μας είναι προτεραιότητά μας.
Όσον αφορά τα προϊόντα περιποίησης δεσμευόμαστε να μεταφέρουμε τα σχόλιά σας στη Διεύθυνση.
Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε και στο επόμενο ταξίδι σας!

Η κριτική γράφτηκε 11 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Λοιπόν απο που να αρχίσω ,κάναμε κρατήσει 1 εβδομάδα πριν για ενα δωμάτιο να βλέπει τον δρόμο μπροστά και να ειναι στους 3 πρώτους ορόφους ναι ναι μας έλεγαν στο τηλ φυσικά θα έχετε αυτο που θέλετε , φτάνουμε στο ξενοδοχείο και μας δίνουν ενα δωμάτιο στον 1 όροφο με θέα την ταράτσα του πλαϊνού δρόμου κατεβαίνω στην ρεσεψιόν και τους λέω ότι δεν είχα συνεννοηθεί για ενα τέτοιο δωμάτιο και μου λέει ένας κύριος ότι η διάθεσημοτητα πάει κατα προτεραιότητα και εχω μείνει με το στόμα ανοιχτό λέω μα εγώ εχω κάνει κράτηση σχεδόν 10 μέρες πριν και μου είπαν ότι εχει άφθονα δωμάτια αλλα και ότι θα μου δώσουν αυτο που ήθελα . Δεν το είχα το δωμάτιο που ήθελα με πήγαν σε ενα άλλο στον 15 όροφο καλη θέα αλλα πολυ μικρό δωμάτιο και πολυ βρόμικο ,η μοκέτα είχε σταγόνες απο αίμα κάτω και το ψυγείο που δεν είχε ούτε ενα μπουκάλι νερό μέσα ηταν μέσα στην μούχλα .Περνω τηλ στο μπαρ και μου λένε 4,70 ενα μπουκάλι νερό και αν θα πληρώσω με μετρητά η πιστωτική γιατί δεν γίνετε να το χρεώσουν στο δωμάτιο αν δεν εχω ανοίξει καρτέλα ,κατεβαίνω και ζητάω παντόφλες για να φοράμε γιατί ήταν βρόμικα κάτω πως θα έφτανα στο κρεβάτι μετα το μπάνιο μου και μου λένε δρν δίνουμε παντόφλες σε αυτά τα δωμάτια μα θα τις πληρώσω λέω μου λένε όχι δεν δίνουμε .και το αποκορύφωμα έφυγα 3 μέρες πριν και δεν μου επιστρέφουν χρήματα πισω γιατί η κρατήσει ήταν χωρίς επιστροφή χρήματον πισω και λέω εγώ που είμαι πελάτης και η κρατήσει μου δεν ήταν αυτή που πλήρωσα τι έπρεπε να κάνω ; Κρατήστε τα υπόλοιπα μήπως και σας κάνουν πιο επαγγελματίες.Και πραγματικά δώστε σημασία σε αυτά που αναφέρω προτου κλείσετε αυτο το ξενοδοχείο .Εγω ποτέ ξανά ..

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, emmanouela1978
Ο/η ManagementPH, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του President Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 16 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητέ επισκέπτη,
Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο President.
Επιτρέψτε μας να απολογηθούμε για την εμπειρία που αποκομίσατε κατά τη διάρκεια της διαμονής σας.
Οι παρεχόμενες υπηρεσίες μας έχουν ως γνόμωνα και μόνο την απόλυτη ικανοποίηση των επισκεπτών μας. Για το λόγο αυτό καταβάλλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια να είμαστε ευέλικτοι και να προσφέρουμε επιλογές που θα εξυπηρετήσουν τους εκλεκτούς επισκέπτες μας.Η αλλαγή δωματίου προτείνεται πάντα ως λύση άμεσης εξυπηρέτησης, ωστόσο πάντοτε εξαρτάται από τη διαθεσιμότητα της ημέρας που θα διαμείνει ο επισκέπτης μας.
Παράλληλα, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τις επιλογές που έχει ο επισκέπτης μας ως προς τους τύπους δωματίων. Εκτός από τα κλασσικά δωμάτια, το ξενοδοχείο μας διαθέτει και αναβαθμισμένα δωμάτια αποκλειστικά στον 17ο όροφο (Superior Rooms). Στους συγκεκριμένους τύπους δωματίων, παρέχονται μπουρνούζι, παντόφλες, υλικά για καφέ και τσάι και εμφιαλωμένο νερό κατά την άφιξη.
Σημειώστε ότι υπάρχει διαφορά στη τιμή σε σχέση με τα κλασσικά δωμάτια, ωστόσο τα συνιστούμε ανεπιφύλακτα για όποιον διαμένοντα επιθυμεί να απολαύσει επιπρόσθετες υπηρεσίες. Τέλος, στους επισκέπτες μας δίνουμε τη δυνατότητα να επιλέξουν με ποια τιμολογιακή πολιτική επιθυμούν να προβούν σε κράτηση, είτε αυτή γίνεται μέσω του ξενοδοχείου, είτε μέσω άλλης μηχανής αναζήτησης. Οι όροι των κρατήσεων αναφέρονται λεπτομερώς και στις δύο περιπτώσεις. Οι μη επιστρέψιμες κρατήσεις προσφέρουν τη πιο χαμηλή τιμή, σε σχέση με τις ευέλικτες και για αυτό το λόγο δε δύναται η επιστροφή χρημάτων σε περίπτωση ακύρωσης ή αλλαγής.
Οι επισημάνσεις σας έχουν ήδη μεταφερθεί στη Διεύθυνση του ξενοδοχείου και ευελπιστούμε να σας φιλοξενήσουμε και πάλι στο μέλλον.