“Φαγητό με φίλους”

Κουζίνες: Ψητοπωλείο
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2017

Πήγα με τους φίλους για φαγητό τώρα την περίοδο των Χριστουγέννων. Για ορεκτικά πήραμε μία σαλάτα και τα μακαρόνια με τα αυγά που μας άρεσαν αρκετά! Το κρέας ήταν πάρα πολύ καλό και μαλακό! Ο χώρος μόνο χρειάζεται μία ανανέωση γιατί είναι αρκετά ακριβό μαγαζί για να μοιάζει με ταβέρνα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
Ευχαριστούμε, JeanKatz

Η κριτική γράφτηκε 30 Δεκεμβρίου 2016

Το μαγαζί ήταν ασφυκτικά γεμάτο και με πολλή φασαρία.Άργησε αρκετά η παραγγελία κι όταν ήρθε ο μαιτρ(ο Θεός να τον κάνει) και εδέησε να πάρει την παραγγελία ρώτησε πώς θέλουμε το κρέας. Είπαμε όλοι (3 άτομα) μέτριο προς καλά ψημένο. Όταν το έφερε νόμισα προς στιγμήν ότι το ζωντανό μουγκάνιζε ζητώντας βοήθεια...πλημμύρισε η πιατέλα αίμα!!! κι εντάξει δέχομαι ότι το φταίξιμο ήταν δικό μου,όταν όμως ρώτησε αν όλα είναι ΟΚ κι απάντησα αρνητικά εξηγώντας το γιατί, σφύριξε αδιάφορα κι έφυγε.
Το γνωστό πιάτο αυγό-πατάτες ήταν τίγκα στο λάδι και επιπλέον κατάξερο. Η σαλάτα Πανδαισία (σίγουρα χιουμοριστικά πήρε τ'όνομάτης)παρέπεμπε σε ο,τιδήποτε άλλο εκτός από αυτό που δήλωνε.Τέλος πάντων ήρθε ο λογαριασμός 101 ευρουλάκια και τόλμησα να ζητήσω λίγη μαστίχα επιπλέον...που δεν ήρθε ΠΟΤΕ... Κρίμα ήμουν πελάτισσα και μου άρεσε κάποτε πολύ...μάλλον θα κρατήσω αυτές τις αναμνήσεις πλέον γιατί δεν πρόκειται να ξαναπεράσω την πόρτα του συγκεκριμένου μαγαζιού...

5  Ευχαριστούμε, peppa-pig P
Η κριτική γράφτηκε 29 Δεκεμβρίου 2016

Ωραίος χώρος, ευγενική εξυπηρέτηση καλό φαγητο.
Πολύ σημαντικο οτι δεν επιτρέπουνε το κάπνισμα.
Νομίζω οτι είναι ενας κλασικος προορισμος

Ευχαριστούμε, Nani N
Η κριτική γράφτηκε 27 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Όλα ήταν υπέροχα. Τα μοσχαρίσια και τα χοιρινα φιλετάκια σε συνδιασμό με τη σαλάτα πανδαισία, μας έκλεψαν τις καρδιές. Συγχαρητήρια στον chef.

Ευχαριστούμε, hapanag
Η κριτική γράφτηκε 21 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Δεν διαβάζω ολες ...τις παρακάτω κριτικές , προτιμώ να σας πω την προσωπική μου εμπειρία
Μένω στην Κρήτη , το αναφέρω για σας δηλώσω πως ξέρω αρκετά καλά από ποιότητα
Ειναι ένα μαγαζί που με κέρδισε από την πρώτη φορά που ήρθα
Ποιότητα !
Φαγητό νόστιμο !!
Σερβις , επαγγελματισμός !!!
Ακουστική χώρου !!!!
( γεμάτο ναι μεν , αλλά μπορης να μίλησης με την παρέα σου )
Τώρα ο λογαριασμός , για αυτά που μου πρόσφερε , Σορυ ρε παιδιά αλλά δεν θέλω να πάω κάπου έξω να φάω για να ξυπνήσω με προβλήματα την επόμενη ...
Μια χαρά λογικές !!!!!
Ευχαριστω πολυ για την όμορφη γευστική εμπειρία και σας παρακαλώ να μείνετε αυθεντικοί , πολυ σημαντικό αυτές τις εποχές !!!

Ευχαριστούμε, 934katep

Basegrill Athens: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Basegrill Athens: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!