“Αξίζει μια επίσκεψη εκεί.....”

Μουσείο Κοσμήματος Ηλία Λαλαούνη
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Προτεινόμενη διάρκεια επίσκεψης: 1-2 ώρες
Η κριτική γράφτηκε 27 Δεκεμβρίου 2016

... ακόμα και εάν δεν είσαστε λάτρεις του κοσμήματος. Το μουσείο έχει ενδιαφέρων εκθέματα και αξίζει να τα δείτε.

Ευχαριστούμε, sokratisbouzouka2016
Ο/η Ioanna_Lalaouni, Διευθυντής του Μουσείο Κοσμήματος Ηλία Λαλαούνη, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 29 Ιανουαρίου 2018

Ευχαριστούμε για την κριτική σας. Στην επόμενη επίσκεψη ζητήστε ξενάγηση από τους επιμελητές μας καθώς και να δείτε τα νέα εργαστήρια καλλιτεχνών. :)

Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 17 Ιουνίου 2016

Για να σου φανεί ενδιαφέρον θα πρέπει να είσαι λάτρης του κοσμήματος. Εάν δεν είσαι τότε είναι απλά σαν μία ωραία έκθεση λίγο βαρετή με κοσμήματα.

Ευχαριστούμε, Maria C
Η κριτική γράφτηκε 24 Ιανουαρίου 2016

Είναι μια ωραία εμπειρία και πρωτότυπη, έχει μεγάλο ενδιαφέρον και έχει πάντα ενδιαφέροντα σεμινάρια.

Ευχαριστούμε, Katerina G
Η κριτική γράφτηκε 18 Οκτωβρίου 2015

Το μουσείο κοσμημάτων Ηλία Λαλαούνη δεν το γνώριζα εως τώρα. Με αφορμή την αγάπη μιας φίλης για το κόσμημα την επισκέφθηκα προσφατα. Πολύ ωραίος χώρος και εύκολη πρόσβαση. Μου άρεσε η αισθητική του, μου έκανε πολύ καλή εντύπωση η ευγένεια των εργαζομένων και πραγματικά ενθουσιάστηκα με τον τρόπο παρουσίασης των κοσμημάτων (εποχή, θεματολογία, έμπνευση).
Ιδιαίτερα μου άρεσε η νεολιθική εποχή για την απλότητά τους, και κάποια κοσμήματα εμπνευσμένα από χορογραφίες και το χορό γενικά.
Θα ήθελα να προτείνω να είναι προσβάσιμο και για επισκέπτες με κινητικά προβλήματα (αν δεν είναι ως τώρα) και επίσης να υπάρχουν στο πωλητήριο και αντικείμενα σε πιο προσιτές τιμές λαμβάνοντας και την οικονομική δυσπραγεία των ημερών. Είναι ωραίο να μπορούμε να επισκεπτόμαστε κι εμείς οι Ελληνες τα μουσεία μας και όχι μόνο οι ξένοι. Αξιοσημείωτο φυσικά είναι το ότι υπάρχει δωρεάν είσοδος τα Σάββατα.

Ευχαριστούμε, Melania F
Η κριτική γράφτηκε 18 Οκτωβρίου 2015

καταπληκτική η επίσκεψη!! εκθέσεις με ολοκληρωμένα νοήματα, μοναδικό στο είδος του!! συναρπαστικο και πολυ ενδιαφέρον εκπαιδευτικό πρόγραμμα κυρίως για τα παιδιά!! το προσωπικό του μουσείου πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό!!

Ευχαριστούμε, Byron V

Μουσείο Κοσμήματος Ηλία Λαλαούνη: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μουσείο Κοσμήματος Ηλία Λαλαούνη: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!