Παρατηρήσαμε ότι το πρόγραμμα περιήγησης που χρησιμοποιείτε δεν υποστηρίζεται. Η ιστοσελίδα του TripAdvisor μπορεί να μην εμφανιστεί σωστά.
Υποστηρίζονται τα παρακάτω προγράμματα περιήγησης:
Οι πιο πρόσφατες κριτικές. Οι χαμηλότερες τιμές. Το ιδανικό μέρος για να βρείτε ξενοδοχεία και να κάνετε κράτηση.

“Ένα μουσείο...κόσμημα...” 4 από 5 κύκλους

4 κριτικές για αξιοθέατα
common_n_attraction_reviews_1bd8 4 χρήσιμες ψήφοι
“Ένα μουσείο...κόσμημα...”
4 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 18 Οκτωβρίου 2015

Το μουσείο κοσμημάτων Ηλία Λαλαούνη δεν το γνώριζα εως τώρα. Με αφορμή την αγάπη μιας φίλης για το κόσμημα την επισκέφθηκα προσφατα. Πολύ ωραίος χώρος και εύκολη πρόσβαση. Μου άρεσε η αισθητική του, μου έκανε πολύ καλή εντύπωση η ευγένεια των εργαζομένων και πραγματικά ενθουσιάστηκα με τον τρόπο παρουσίασης των κοσμημάτων (εποχή, θεματολογία, έμπνευση).
Ιδιαίτερα μου άρεσε η νεολιθική εποχή για την απλότητά τους, και κάποια κοσμήματα εμπνευσμένα από χορογραφίες και το χορό γενικά.
Θα ήθελα να προτείνω να είναι προσβάσιμο και για επισκέπτες με κινητικά προβλήματα (αν δεν είναι ως τώρα) και επίσης να υπάρχουν στο πωλητήριο και αντικείμενα σε πιο προσιτές τιμές λαμβάνοντας και την οικονομική δυσπραγεία των ημερών. Είναι ωραίο να μπορούμε να επισκεπτόμαστε κι εμείς οι Ελληνες τα μουσεία μας και όχι μόνο οι ξένοι. Αξιοσημείωτο φυσικά είναι το ότι υπάρχει δωρεάν είσοδος τα Σάββατα.

Η επίσκεψη έγινε τον Οκτώβριο 2015

• Πρώτα πορτογαλικά
  • Πρώτα ρωσικά
  • Πρώτα σερβικά
  • Όλα
  • Όλα τα πρόσφατα στα ελληνικά
Πρώτα ελληνικά
Αθήνα, Ελλάδα
3 κριτικές
“καταπληκτική επίσκεψη!!”
5 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 18 Οκτωβρίου 2015

καταπληκτική η επίσκεψη!! εκθέσεις με ολοκληρωμένα νοήματα, μοναδικό στο είδος του!! συναρπαστικο και πολυ ενδιαφέρον εκπαιδευτικό πρόγραμμα κυρίως για τα παιδιά!! το προσωπικό του μουσείου πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό!!

Η επίσκεψη έγινε τον Οκτώβριο 2015
Ευχαριστούμε, Byron V
Αθήνα, Ελλάδα
44 κριτικές
27 κριτικές για αξιοθέατα
common_n_attraction_reviews_1bd8 22 χρήσιμες ψήφοι
“Πανέμορφο μουσειο αξιζει”
5 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 10 Νοεμβρίου 2014 μέσω κινητής συσκευής

πολυ ομορφο, σχετικα μεγαλο, με ωραια αισθητική μουσειο. Στον πρωτο όροφο ειναι η κλασική συλλογή του καλλιτέχνη, και στο δεύτερο εχει ορυκτά και πέτρες. Προςωπικα ενθουσιάστηκα με τα ορυκτά και το δεύτερο όροφο , περισσότερο απο τα κοσμήματα, πολυ ενδιαφέρον και οτι πρεπει για μια βόλτα στην Ακρόπολη !

Η επίσκεψη έγινε τον Νοέμβριο 2014
Ευχαριστούμε, xaroulini
Greece
119 κριτικές
36 κριτικές για αξιοθέατα
common_n_attraction_reviews_1bd8 63 χρήσιμες ψήφοι
“κόσμημα”
5 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 15 Σεπτεμβρίου 2012

μοναδικό μουσείο με καταπληκτικά χειροποιητα μοναδικά κομμάτια που μας δείχνουν την ελληνική και όχι μόνο ιστορία, την ελληνική φύση αλλά και την σύγχρονη τεχνολογία. Αξίζει μια επίσκεψη και ίσωσ και δεύτερη. Ο χρυσός σε όλο του το μεγαλείο εκφράζει την Ελλάδα αλλά και άλλους πολιτισμούς.

1 Ευχαριστούμε, zettaGreece

Μουσείο Κοσμήματος Ηλία Λαλαούνη: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μουσείο Κοσμήματος Ηλία Λαλαούνη: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!