“Καλή επιλογή.”
Κριτική για: Μελίλωτος

Μελίλωτος
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Δείπνο, Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Γειτονιά: Πλάκα
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018

Επισκέπτομαι συχνά αυτό το εστιατόριο μετά από ένα καφεδάκι στην Πλατεία Αγίας Ειρήνης με τις φίλες μου.. Με όσους έχω πάει εκεί έχουν ενθουσιαστεί με τα τραπεζάκια στο πλακόστρωτο, τις καλές τιμές και τα λίγο περίεργα φαγητά του. Εγώ να πω ότι επειδή πηγαίνω τα τελευταία χρόνια κάποιες φορές τελευταία δεν έμεινα πολύ ικανοποιημένη. Αγαπημένο μαγαζί γι αυτό θα είμαι λίγο αυστηρή και την επόμενη εβδομάδα που θα το επισκεφτώ θα περιμένω τα καλύτερα!

1  Ευχαριστούμε, MariaPakap

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Για ακομα 10 φορα που τρωω εκει ητανε πολυ καλο . Γρηγορο σερβις . Ολα τα πιατα πολυ καλες και μεγαλες μεριδες. Γευση ελληνικη με ελληνικα προιοντα . Πολυ καλα ολα τα πιατα . Βεβαια λιγο πιο ακριβο πλεον. Αν ειχε τουλαχιστον 5€ πιο κατω τις τιμες θα ητανε αριστο .

Ευχαριστούμε, Thomas c
Η κριτική γράφτηκε 10 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχος και πεντακάθαρος χώρος! Ευγενέστατο και εξυπηρετικό προσωπικό! Πεντανόστιμα τα πιάτα που επιλέξαμε, σολομός στην λαδόκολλα, μπιφτέκια μοσχαρίσια με βρώμη και γλυκοπατάτες, μοσχαράκι με πουρέ και κάστανο, υπέροχη και η σαλάτα γης! Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Ευχαριστούμε, Marios_Sokos
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Οι μερίδες ήταν ικανό ποιητικές, οι γευεις ήταν ιδιαίτερες, το σερβιρισμα ήταν θεαματικο. Οι σαλάτες είναι απαραδεκτες για τις τιμές τους, πάρετε μερίδες ΌΧΙ σαλάτες.. το προσωπικό αρκετά ευγενικό

1  Ευχαριστούμε, paphellas
Η κριτική γράφτηκε 26 Ιανουαρίου 2018

Στο συγκεκριμένο εστιατόριο πηγαίνω συχνά τα τελευταία 3 χρόνια με φίλους και πάντα φεύγω απόλυτα ικανοποιημένη απ την ποιότητα του φαγητού και την ευγένεια του προσωπικού ... Ολα αυτά μέχρι εχθές που ομολογώ οτι υπήρξε μια κάπως απογοητευτική εικόνα σε σχέση με παλαιότερα... Ο χώρος απρόσωπος σε σχέση με παλαιότερα, οι μερίδες αισθητά μικρότερες (ειδικά το βουκολικό αυγό πάνω σε ψωμί και χορταρικά το οποίο ήταν το μισό σε ποσότητα). Το νερό εμφιαλωμένο υποχρεωτικά ενώ παλαιότερα ερχόταν με κανάτα. Είχα πολύ καλύτερες εικόνες απ το κατάστημα πριν περίπου ένα χρόνο... Το μεγάλο πρόβλημα και η ασυνάρτητη και αντιεπαγγελματική συμπεριφορά παρουσιάστηκε όταν ζητήσαμε λογαριασμό και φυσικά πήγαμε να πληρώσουμε με κάρτα. Δώσαμε 2 διαφορετικών Τραπεζών κάρτες στην υπάλληλο με το τερματικό pos και ενώ βάλαμε το pin number η συναλλαγή δεν προχωρούσε. Η υπάλληλος αδιάφορη και σχεδόν αγενής μας έλεγε οτι δεν φταιει το κατάστημα αλλά το δίκτυο ιντερνετ χωρίς ταυτόχρονα να κάνει καμμία προσπάθεια να λύσει το πρόβλημα που σαφώς δεν ήταν δικό μας. Περιμέναμε 45 λεπτά υπομονετικά και κανένας υπεύθυνος δεν παρουσιάστηκε να δώσει κάποια λύση... Η δε υπάλληλος - σερβιτόρα έλεγε συνεχώς θρασύτατα οτι δεν φταίει το κατάστημα.... Της ζήτησα ένα ΙΒΑΝ ώστε να βάλουμε τα χρήματα του λογαριασμού μέσω web banking αλλά ούτε κι αυτό το ήξερε..... Μετά απ αυτά για μας το συγκεκριμένο εστιατόριο παίρνει Χ τουλάχιστον.......................

Ευχαριστούμε, sofia_giannakaki

Μελίλωτος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μελίλωτος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!