377 €
AntonisDal
Λεμεσός, Κύπρος

αρκετά καλό

4,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 10 Μαρ 2023
αρκετά καλό ξενοδοχείο σε καλή τοποθεσία.το δωμάτιο άνετα και καθαρό αν και θα μπορούσε να ήταν ανακαίνισμενο.το lobby κάτω άνετο και φωτινο σίγουρα απολαμβάνεις το καφέ σου η το ποτό σου.το πρωινό εξαιρετικό.το προσωπικό με χαμόγελο και ευγενικό πολύ.σιγουρα θα είναι στις επιλογές μας.
Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2023
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε μόνος/-η
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Απάντηση: 10 Μαρ 2023
Αξιότιμε AntonisDal,

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο Athenaeum InterContinental για την διαμονή σας στην Αθήνα και για την ευγενική κριτική σας. Μας ευχαριστεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι μείνατε ικανοποιημένος από τους χώρους του ξενοδοχείου μας καθώς και τις παροχές που προσφέρονται και την εξυπηρέτηση του προσωπικού μας. Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε και πάλι στο μέλλον.

Μαρίζα | Guest service Centre
1.097
1.389
1.097
Η κριτική έγινε: 12 Φεβρουαρίου 2023 μέσω κινητής συσκευής

Είναι ένα πολύ καλό ξενοδοχείο με τεράστια δωμάτια και πολύ όμορφους κοινόχρηστους χώρους το φαγητό αρκετά καλό και αναλογικά καλές τιμές...θα μπορούσε βέβαια να ήταν εξαιρετικό αν γινόταν κάποιες αλλαγές...όπως για παράδειγμα η τηλεόραση που έχει στα δωμάτια είναι τουλάχιστον τις προηγούμενης δεκαετίας...και κάποιες μικρό επισκευές που χρειάζεται...παρόλα αυτά είναι πολύ καλή επιλογή !

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2023
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
1  Ευχαριστούμε, 61dimitrism
Ο/η Martha Pallis, Guest Services / Front Office του InterContinental Athenaeum Athens, an IHG Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Φεβρουαρίου 2023

Αξιότιμε 61dimitrism,
Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο Athenaeum InterContinental για την διαμονή σας στην Αθήνα και για τον χρόνο που αφιερώσατε για να μοιραστείτε μαζί μας τα ευγενικά σας σχόλια. Πρωταρχικός μας στόχος είναι η ικανοποίηση των πελατών μας και χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που η διαμονή σας μαζί μας ήταν ευχάριστη και αντάξια των προσδοκιών σας. Επίσης, μας χαροποιεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι απολαύσατε την άνεση του δωματίου σας, τους κοινόχρηστους χώρους καθώς επίσης και το φαγητό που προσφέρουμε. Λάβαμε υπόψη μας το σχόλιο σας σχετικά με τις ανάγκες για ανακαίνιση, και θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι αυτή τη περίοδο, βρισκόμαστε στη διαδικασία σχεδιασμού της επόμενης φάσης ανακαίνισης. Σας ευχαριστούμε και πάλι για τα σχόλιά σας και ελπίζουμε ότι θα έχουμε την τιμή να σας καλωσορίσουμε και πάλι στο ξενοδοχείο μας στο μέλλον.
Μαρία

Η κριτική έγινε: 5 Φεβρουαρίου 2023

Το επισκεφθήκαμε για το Χριστουγεννιάτικο ρεβεγιόν, μεγαλοπρεπές όπως το όνομα του το επιτάσσει και το μενού φανταστικό! Περάσαμε υπέροχα. Την έκπληξη έκανε το Spa που επισκεφτήκαμε για πρώτη φορά και μείναμε έκπληκτοι με την ποιότητα του χώρου και το επίπεδο των θεραπευτών. Πολύ καλή ποικιλία από σύγχρονες θεραπείες KORRES, ευγενικό προσωπικό αξέχαστη εμπειρία

Συμβουλή για το δωμάτιο: Try the spa services!
Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2022
    • Ποιότητα
Ευχαριστούμε, Ilias B
Ο/η Martha Pallis, Guest Services / Front Office του InterContinental Athenaeum Athens, an IHG Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Φεβρουαρίου 2023

Αξιότιμε Ilias B ,
Με μεγάλη μας χαρά δεχτήκαμε τα πολύ ευγενικά σας σχόλια για το Χριστουγεννιάτικο ρεβεγιόν καθώς επίσης και για το εορταστικό μενού.
Μας χαροποιεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι μείνατε ικανοποιημένος από τις εγκαταστάσεις και τις υπηρεσίες που σας παρείχαν οι θεραπευτές του Ι-Spa.
Σας ευχαριστούμε θερμά και πάλι και ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε ξανά στο μέλλον.

Ρέα

Η κριτική έγινε: 26 Ιουνίου 2022

Ανετο δωμάτιο, ευκολία στην πρόσβαση στο πάρκιγκ, καταπληκτικό πρωινό, ξενοδοχείο κοντά στο μετρό. Βελτίωση στα δωμάτια θα μπορούσε να γίνει με κάποιασ μορφής ανακαίνηση- ανανέωση. Ταξί υπήρχαν συνέχεια στην είσοδο του ξενοδοχείου , χωρις καθόλου αναμονή.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2022
Ευχαριστούμε, 120anastasiah
Ο/η Martha Pallis, Guest Services / Front Office του InterContinental Athenaeum Athens, an IHG Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 27 Ιουνίου 2022

Αξιότιμη 120anastasiah,

Ευχαριστούμε για την επίσκεψη σας στο Athenaeum InterContinental Athens και για το χρόνο που αφιερώσατε να μας γράψετε τα σχόλια σας. Μας χαροποιεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι απολαύσατε το πλούσιο πρωινό μας στο εστιατόριο Café Zoe και ότι η διαμονή σας ήταν ευχάριστη και οι υπηρεσίες μας ήταν αντάξιες των προσδοκιών σας καθώς ο πρωταρχικός μας στόχος είναι η ικανοποίηση των πελατών μας. Λάβαμε υπόψη μας το σχόλιο σας σχετικά με τις ανάγκες για ανακαίνιση, και θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι βρισκόμαστε σε διαδικασία προγραμματισμού των ανακαινίσεων των δωματίων μας.Σας ευχαριστούμε και πάλι για τα σχόλιά σας και ελπίζουμε ότι θα έχουμε την τιμή να σας καλωσορίσουμε και πάλι στο ξενοδοχείο μας στο μέλλον.

Γεωργία
Guest Service Centre

Η κριτική έγινε: 31 Μαΐου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθεικαμε το INTERCONTINENTAL το προηγούμενο σαββατοκύριακο. Ειναι οπως πρέπει να είναι ένα ξενοδοχείο, άψογη εξυπηρέτηση, το δωμάτιο εξαιρετικό, το πρωινό πλούσιο και ποιοτικό. Το μπαρ στη ταράτσα καταπληκτικό η θέα σε μαγεύει.
Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2022
Ευχαριστούμε, Panos G
Ο/η Martha Pallis, Guest Services / Front Office του InterContinental Athenaeum Athens, an IHG Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 1 Ιουνίου 2022

Αξιότιμε Panos G,

Ευχαριστούμε για την επίσκεψη σας στο Athenaeum InterContinental Athens και για το χρόνο που αφιερώσατε να μας γράψετε τα σχόλια σας.Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που η διαμονή σας ήταν ευχάριστη και οι υπηρεσίες μας ήταν αντάξιες των προσδοκιών σας καθώς ο πρωταρχικός μας στόχος είναι η ικανοποίηση των πελατών μας.Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε ξανά για την αξιολόγησή σας και ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε ξανά στο μέλλον.

Γεωργία Λαψάνη
Guest Service Centre

Η κριτική έγινε: 15 Μαΐου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Έχω πάει μόνο για να δώσω εξετάσεις και όχι για να μεινω. Παρόλα αυτά φαίνεται ότι είναι ένα εξαιρετικό ξενοδοχείο. Ακριβό μεν καλό δε. Η οργάνωση του είναι εξαιρετική γιατί κάθε φορά που πηγαίνω να δώσω εξετάσεις μαζί μου δίνει και πλήθος κόσμου συν τα συνέδρια που διεξάγονται , παρολα αυτά όλα διεξάγονται πολύ ομαλά. Επίσης οι τουαλέτες είναι απίστευτα καθαρές και μάλιστα με τόσο κόσμο.

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2022
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, Μαρια Π
Ο/η Martha Pallis, Guest Services / Front Office του InterContinental Athenaeum Athens, an IHG Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 16 Μαΐου 2022

Αξιότιμη Μαρία Π,

Σας ευχαριστούμε για την πρόσφατη επίσκεψη σας στο Athenaeum InterContinental Athens κατά την διάρκεια των εξετάσεών σας και για τον χρόνο που αφιερώσατε για να καταγράψετε την εμπειρία σας. Με μεγάλη μας χαρά δεχτήκαμε τα πολύ ευγενικά σας σχόλια για τις παρεχόμενες υπηρεσίες,την οργάνωση και για την άψογη εξυπηρέτηση του προσωπικού μας. Σας ευχαριστούμε θερμά και ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε ξανά στο μέλλον.
Ελένη Παπαγεωργίου