InterContinental Athenaeum
NJV Athens Plaza(Αθήνα)
  • Εστιατόριο
  • Υπηρεσία δωματίου
  • Περιλαμβάνεται πρωινό
Centrotel Hotel(Αθήνα)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
  • Δωρεάν στάθμευση
  • Μπαρ/Lounge
1.088
1.088
Η κριτική γράφτηκε 2 Ιανουαρίου 2018

Πολυ καλο ξενοδοχειο με καθαρα, ανετα δωματια, καλη σχεση ποιοτητας τιμης. Πλουσιο πρωινο σε μπουφε, με μεγαλη ποικιλια εδεσματων καλης ποιοτητας αλλα αργουσε λιγο το service να φερει καφε. Ωραιοι κοινοχρηστοι χωροι.Μετρια ποιοτητα και ποικιλια φαγητων στο εστιατοριο. Ανετο parking. Μονο ασχημο οι πολλες εξτρα και ακριβες χρεωσεις (parking, internet, mini bar).

• Διαμονή: Μάιος 2017, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, kostas123m
Ο/η marthapallis, Guest Relations Manager του InterContinental Athenaeum, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 3 Ιανουαρίου 2018

Αξιότιμε kostas123m,
Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο Athenaeum InterContinental για την διαμονή σας στην Αθήνα με την οικογένειά σας και χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που ικανοποιηθήκατε από την άνεση και καθαριότητα του δωματίου σας, όπως και το ότι απολαύσατε την ποικιλία του πρωινού μπουφέ στο εστιατόριό μας. Όσον αφορά στο κόστος χρήσης του parking και mini bar, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι τιμές μας είναι ανταγωνιστικές με αυτές άλλων ξενοδοχείων της κατηγορίας μας στην Αθήνα και σε πολλές περιπτώσεις χαμηλότερες, σχετικά δε, με τις χρεώσεις του internet, από 1η Δεκεμβρίου 2017, το internet παρέχεται δωρεάν (στο βασικό πακέτο 5MBPS) σε όλους τους ενοίκους του ξενοδοχείου για απεριόριστο αριθμό συσκευών. Σας ευχαριστούμε και πάλι για τα σχόλιά σας και ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε ξανά στο μέλλον στο ξενοδοχείο μας.

Η κριτική γράφτηκε 27 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το δωμάτιο του ξενοδοχείου μπορεί να έδειχνε μία μικρή "κόπωση" από τον χρόνο παρόλα αυτά δεν ήταν ικανή να μειώσει την ζεστή και άνετη φιλοξενία. Άνετο (family) δωμάτιο πολύ καλά εξοπλισμένο, φωτεινό, καθαρό, δύο τηλεοράσεις, καθημερινή αλλαγή σενδονιών, καφετιέρα...
Οι κοινόχρηστοι χώροι άνετοι, φιλόξενο lobby, ενώ η χριστουγεννιάτικη διακόσμηση ήταν εντυπωσιακή.
Εξαιρετικό πρωινό όπου η κα Αναστασία καθημερινά φρόντιζε για εμάς με το ζεστό της χαμόγελο.
Η περιοχή του ξενοδοχείου ασφαλής και με εύκολο πάρκινγκ και πολύ κοντά στα σημεία "ενδιαφεροντος" όπως Ακρόπολη, Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος, στάση Μετρό, Μέγαρο μουσικής...

Το πάρκινγκ του ξενοδοχείου μάλλον ακριβό.
Θα θέλαμε επίσης να επιλέξουμε το επίσημο Χριστουγεννιάτικο δείπνο αλλά θεωρήσαμε το κόστος του απαγορευτικό.

Θα το επιλέγαμε και στην επόμενή μας επίσκεψή μας στην Αθήνα.

Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Orotypia
Ο/η marthapallis, Guest Relations Manager του InterContinental Athenaeum, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 28 Δεκεμβρίου 2017

Αγαπητή Orotypia,
Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το Ξενοδοχείο Athenaeum InterContinental για την πρόσφατη διαμονή σας στην Αθήνα.
Με μεγάλη μας χαρά δεχτήκαμε τα ευγενικά σας σχόλια για τους χώρους μας καθώς και για την εξυπηρέτηση που λάβατε από το προσωπικό μας.
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τον χρόνο που αφιερώσατε για να γραψετε τα σχόλια σας και ελπίζουμε να έχουμε τη χαρά να σας καλωσορίσουμε ξανά.
Προϊσταμένη Τμήματος Σχέσεων Πελατών

Η κριτική γράφτηκε 18 Δεκεμβρίου 2017

Ίσως κάποτε να πληρούσε τις προυποθέσεις για ξενοδοχείο πέντε αστέρων αλλά όχι τώρα. Μείναμε τον Ιούνιο 2016 με το σύζυγό μου. Όλα με εξτρα χρεώσεις το χειρότερο απ΄ όλα το parking ένοιωθες και ένα φόβο καθώς δεν έβρισκες κανέναν υπεύθυνο και το parking ήταν υπόγειο και με πολύ υψηλό κόστος… Τα δωμάτια λίγο παλιά διακόσμηση αλλά το χειρότερό μου ήταν ότι η κουρτίνα δεν έκλεινε καλά και τα χαράματα έμπαινε όλο το φως. Δεν θα το ξαναμείνουμε καθώς το βρήκαμε πολύ ακριβό για τις παροχές του.

Διαμονή: Ιανουάριος 2017
Ευχαριστούμε, a-aliki21
Ο/η marthapallis, Guest Relations Manager του InterContinental Athenaeum, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 20 Δεκεμβρίου 2017

Αγαπητή a-aliki21,
Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο Athenaeum InterContinental για την διαμονή σας στην Αθήνα και για το χρόνο που αφιερώσατε για να γράψετε τα σχόλιά σας. Λυπούμαστε ειλικρινά που η επίσκεψη σας στο ξενοδοχείο μας δεν ήταν αντάξια των προσδοκιών σας.Οι παρατηρήσεις σας είναι πολύ σημαντικές για εμάς καθώς πρωταρχικός μας στόχος είναι η άριστη εξυπηρέτηση και παροχή υπηρεσιών υψηλού επιπέδου. Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε ξανά γιά τον χρόνο που αφιερώσατε για να αξιολογήσετε το ξενοδοχείο μας και ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε ξανά.

Η κριτική γράφτηκε 3 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ένας ιδιαίτερος χώρος στην πόλη της Αθήνας.
θεωρώ ένα από τα καλύτερα ξενοδοχεία της πόλης.
Ιδανικό για επαγγελματικά ταξίδια προσφέρει ασφάλεια για τον ταξιδιώτη. Είναι ένας χώρος που έχει ότι πραγματικά ποθείς πολύ καθαρό πολύ προσεγμένο για τις απαιτήσεις κάθε πελάτη το πρωινό πλούσιο.

Διαμονή: Δεκέμβριος 2016, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, Nikitas T
Ο/η marthapallis, Guest Relations Manager του InterContinental Athenaeum, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 4 Νοεμβρίου 2017

Aγαπητέ Nikitas T,

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το Ξενοδοχείο Athenaeum InterContinental για την πρόσφατη παραμονή σας στην Αθήνα. Με μεγάλη μας χαρά δεχτήκαμε τα ευγενικά σας σχόλια για τις παροχές μας καθώς και το πλούσιο πρωινό του εστιατορίου μας. Πρωταρχικός μας στόχος είναι η ικανοποίηση και εξυπηρέτηση των πελατών μας και μας χαροποιεί ιδιαίτερα όταν οι πελάτες μας αναφέρουν ότι εκπληρώνουμε τις προσδοκίες τους. Ευχαριστούμε θερμά και πάλι και ελπίζουμε να έχουμε σύντομα την χαρά να σας καλοσωρίσουμε κοντά μας.

Προϊσταμένη Τμήματος Σχέσεων Πελατών

Η κριτική γράφτηκε 16 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Διανυκτέρευσε στο intercontinental για δυο νύχτες για ένα συνέδριο και με εξέπληξε. Το μπαράκι είναι εξαιρετικό και το προσωπικό ευγενέστατο. Επίσης τα δωμάτια διαμπερή και πάντα πεντακάθαρα. Τέλος οι αίθουσα συνεδρίασεων είναι πολύ μεγάλη και η ακουστική της είναι καταπληκτική

Διαμονή: Σεπτέμβριος 2017
Ευχαριστούμε, avlach
Ο/η marthapallis, Guest Relations Manager του InterContinental Athenaeum, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 18 Σεπτεμβρίου 2017

Αγαπητέ aviach,
Με μεγάλη μας χαρά δεχτήκαμε τα ευγενικά σας σχόλια για τα δωμάτια, τις εγκαταστάσεις μας καθώς και για την ευγένεια του προσωπικού μας.
Σας ευχαριστούμε και πάλι θερμά και ελπίζουμε να έχουμε σύντομα την χαρά να σας καλοσωρίσουμε κοντά μας.