Tripadvisor
1.035
1.035
Η κριτική έγινε: 17 Ιανουαρίου 2020

Μένουμε δεύτερη φορά στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο κατά τη διάρκεια επαγγελματικού ταξιδιού. Το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό και πέρα από τις προσδοκίες ευγενικό. Το δωμάτιό μας είναι καθαρό και καλόγουστα διακοσμημένο. Γενικότερα, είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2020
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, elinagreece88
Η κριτική έγινε: 10 Νοεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ιδανικη επιλογη για να κινηθείς στο κέντρο της πόλης..και πραγματικά πιο κέντρο δεν γίνεται.
Ησυχία στα δωμάτια καθαρά τα πάντα, δώρο ένα μπουκάλι κρασί από τη διοίκηση και το πρωινό εξαιρετικό όπως του αρμόζει.
Ευγενικό προσωπικό και όλα,στα πόδια σου .

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2019
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, clio_lazaridou
Η κριτική έγινε: 7 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Δεύτερη φορά έμεινα εδώ, αυτή την φορά στο 608 δωμάτιο με θέα τον Άγνωστο Στρατιώτη. Όλα στη θέση τους. Ιδανική τοποθεσία, εκπληκτική θέα, άριστο σέρβις, καθαριότητα. Θα ήθελα λίγο πιο προσεγμένο το πρωινό με προσθήκη επιλογών για διαβητικούς.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2019
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα
1  Ευχαριστούμε, Atairiastos
Ο/η Amalia_Hotels, Γενικός Διευθυντής του Ξενοδοχείο Αμαλία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Σεπτεμβρίου 2019

Αξιότιμε πελάτη,

Ευχαριστούμε για την κριτική που γράψατε για το Amalia Hotel Αθηνών.

Μας ικανοποίησε πολύ το γεγονός ότι η διαμονή σας ήταν ευχάριστη και ελπίζουμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο Amalia hotel Αθηνων στο μέλλον.

Αργυρης Νταουλιάρης
Διευθυντής Λειτουργίας & Ποιότητος

Η κριτική έγινε: 13 Απριλίου 2019

Συμπαθητικό ξενοδοχείο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Καθαρό σχετικά άνετα δωμάτια. Λίγο πιο άνετο και ανακαινισμένο μπάνιο αν είχε θα ήταν ακόμη καλύτερο.

Πρωινό απλό αλλά με καλή ποιότητα. Εξυπηρετικοί υπάλληλοι .Προσφορά πάρκινγκ με μειωμένη τιμή αρκετά κοντά.

Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2019
Ευχαριστούμε, 1RenaL
Ο/η Amalia_Hotels, Γενικός Διευθυντής του Ξενοδοχείο Αμαλία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Απριλίου 2019

Αγαπητή κυρία,

Μάλλον από λάθος γράψατε κριτική για άλλο ξενοδοχείο, αφού το Amalia Hotel βρίσκεται στην Αθήνα.

Η κριτική έγινε: 6 Ιανουαρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Εμεινα μια φορα κ λογω τοποθεσίας ικανοποιήθηκα. Τα δωματια καθαρα με καλοφτιαγμένα έπιπλα, αλλα μικρα, αλλα δεν πας για αναψυχή, οποτε συμβιβάζεσαι.
Τη δευτερη φορα, ξένοιαστη, ανεβαινω στο δωματιο μου κ τι να δω!!!!
Δωματιο-προφανως υπηρεσιας-που για να ικανοποιήσουν τον πελάτη της τελευταιας στιγμης (με την ιδια τιμή), έμπαινες κ έβγαινες με όπισθεν.
Με το δεξί μου χερι ξαπλωμένη άνοιγα κ το πορτατίφ κ την πορτα του μπάνιου! Αποστάσεις καμπίνας κ ουτε!
Το δωματιο χωριζόταν απο κατι αλλο με μια πορτα-κατι που εχω παρατηρήσει σε πολλα ξενοδοχεια πρόσφατα.
Η θέα απο το παράθυρο μου με εκανε να ξεσπάσω σε λυγμούς.
ΥΓ: Φυσικα η υποδοχή θα μετέφερε τα παράπονα μου...

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2019
Ευχαριστούμε, IoannaC106