Η κριτική έγινε: 10 Μαρτίου 2020

Μείναμε για μερικές μέρες στο Divani Palace Acropolis. Τα δωμάτια είναι πολυτελέστατα και με αξιόλογη αισθητική του χώρου. Οι υπηρεσίες είναι πολλές και μπορείτε να επιλέξετε όποια θέλετε. Για παράδειγμα κάθε δωμάτιο έχει ένα ψυγείο mini - bar και έχει διάφορες νόστιμες λιχουδιές και ποτά. Η θέρμανση του χώρου είναι πολύ εύκολη προς τον χρήστη και το προσωπικό είναι πολύ ευγενικό. Το πρωινό που παρέχεται είναι πεντανόστιμο και μεγάλης ποικιλίας για να επιλέξετε. Η τοποθεσία του ξενοδοχείου είναι εξαιρετική, με θέα την Ακρόπολη. Όμως υπάρχει και ένα μειονέκτημα. Οι τιμές του mini - bar είναι ιδιαίτερα μεγάλες. Για παράδειγμα, μια σοκολάτα κάνει 7 ευρώ! Δεν πρέπει η τιμή να χαμηλώσει λίγο; Όπως και να έχει το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι μια καλή επιλογή διαμονής για όποιον επιθυμεί να ανακαλύψει την ελληνική πρωτεύουσα.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2020
3  Ευχαριστούμε, giannism3456
Ο/η Divani Collection Hotels, General Manager του Divani Palace Acropolis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Μαρτίου 2020

Αγαπητέ giannism3456,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για το χρόνο που αφιερώσατε για να μοιραστείτε μαζί μας τα όμορφα σχόλιά σας. Χαιρόμαστε που μαθαίνουμε πως είχατε μια εξαιρετική διαμονή μαζί μας και πως μείνατε ευχαριστημένος από τις εγκαταστάσεις μας αλλά και από την εξυπηρέτηση του προσωπικού μας.
Τα σχόλιά σας είναι σημαντικά για εμάς αφού μας βοηθάνε να βελτιώνουμε συνεχώς τις υπηρεσίες μας. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η τιμολογιακή πολιτική που ακολουθεί το ξενοδοχείο μας είναι παρόμοια με άλλα 5-αστέρων ξενοδοχεία της περιοχής.
Θα χαρούμε να σας φιλοξενήσουμε και πάλι στο ξενοδοχείο μας για περισσότερες αξιομνημόνευτες εμπειρίες.

Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Σε πολυ κομβικο/τουριστικο σημειο διπλα στην Ακροπολη προσφερει τα παντα στον επισκεπτη με το αναλογο αντιτιμο βεβαια...σε δωματια που ειναι πολυτελη αλλα θα ηταν πολυ καλυτερα ανακαινισμενα ..κυριως οι χωροι του μπανιου..

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, prodromosc524
Ο/η DivanisCollection, Manager του Divani Palace Acropolis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 20 Νοεμβρίου 2019

Αγαπητέ prodromosc524,
Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το Divani Palace Acropolis για την πρόσφατη διαμονή σας στην Αθήνα και για τα σχόλιά σας, τα οποία μας βοηθούν να αναβαθμίζουμε τις υπηρεσίες μας. Ως ξενοδοχείο 5αστέρων, συνεχώς προχωράμε σε ανακαινίσεις για να μπορούμε να βελτιώνουμε τις παροχές και τις υπηρεσίες μας για τους πελάτες μας. Χαιρόμαστε που κατά τη διάρκεια της διαμονής σας βρήκατε σχέση τιμής και ποιότητας και θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως τα σχόλια σας έχουν σημειωθεί και θα διαβιβαστούν στο αντίστοιχο τμήμα. Θα χαρούμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά σύντομα.
Με φιλικούς χαιρετισμούς.

Η κριτική έγινε: 15 Μαΐου 2019

Στις 11 Μαίου η εταιρεία μου (ως διοργανωτής) συνεργάστηκε με το ξενοδοχείο για την Ημερίδα του ΙΑΣΩ Παίδων.
Η συνεργασία μας από την αρχή μέχρι και το πέρας του συνεδρίου ήταν μοναδική.

Το ΙΑΣΩ (ομιλητές/συντονιστές) , καθώς και οι εκθέτες/χορηγοί (φαρμακευτικές εταιρείες/γαλακτοκομικά) και όλοι οι συμμετέχοντες στο συνέδριο έμειναν απόλυτα ενθουσιασμένοι από τους χώρους, από την ποιότητα του φαγητού με αυτή την εκπληκτική θέα στην Ακρόπολη, με όλη την εξυπηρέτηση του προσωπικού.
Χωρίς να ζητηθεί, κάποιος ήταν δίπλα μας πάντα!

Το μόνο παράπονο που ακούσαμε ήταν το πάρκινγκ στην περιοχή.

Όλα τα υπόλοιπα που αφορούσαν στο ξενοδοχείο, ενθουσίασαν τους πάντες.
Ευελπιστούμε σε μελλοντική συνεργασία, ένα ακόμα συνέδριο του χρόνου!

Το συστήνουμε ανεπιφύλακτα σε όλους!

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2019
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, StellaLagou
Ο/η DivanisCollection, Γενικός Διευθυντής του Divani Palace Acropolis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 16 Μαΐου 2019

Αγαπητή StellaLagou,

χαιρόμαστε πολύ που μείνατε ικανοποιημένοι από το επίπεδο εξυπηρέτησης και φιλοξενίας του Divani Palace Acropolis, μέλος των Divani Collection Hotels.

Στόχος μας παραμένει πάντα η άριστη εξυπηρέτηση των επισκεπτών και η παροχή κορυφαίων εμπειριών, για αυτό το λόγο αναβαθμίζουμε πολύ συχνά τις εγκαταστάσεις και υπηρεσίες μας.

Τα καλά σας λόγια θα μεταφερθούν και στο προσωπικό μας.

Σας ευχαριστούμε για το χρόνο σας και θα χαρούμε πολύ να συνεργαστούμε ξανά.

Η κριτική έγινε: 18 Μαρτίου 2019

Το Divani Palace Acropolis είναι ένα πολύ καλό ξενοδοχείο με θέα την Ακρόπολη!!! Η εξυπηρέτηση είναι εξαιρετική και άμεση. Το δωμάτιο είναι άνετο, ξεκούραστο και όμορφο! Βρίσκεται κοντά στην Ακρόπολη και με εκπληκτική θέα τον Παρθενώνα. Το πρωινό είναι πολύ νόστιμο και έχει πολλά φαγητά. Επίσης στο ξενοδοχείο υπάρχει Gift Shop, όπως και πισίνα. Όλα είναι εξαιρετικά!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2019
Ευχαριστούμε, konstantinoskousidis
Ο/η DivanisCollection, Γενικός Διευθυντής του Divani Palace Acropolis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 18 Μαρτίου 2019

Αγαπητέ konstantinosk155,

ευχαριστούμε που επιλέξατε το Divani Palace Acropolis για τη διαμονή σας και για το χρόνο που αφιερώσατε να μοιραστείτε την κριτική σας.

Εκτιμούμε πολύ τα θετικά σας σχόλια για την εξαιρετική και άμεση εξυπηρέτηση, το άνετο δωμάτιο και την εκπληκτική θέα στην Ακρόπολη.

Θα χαρούμε πολύ να σας καλωσορίσουμε ξανά και να σας προσφέρουμε ακόμη περισσότερες αξιομνημόνευτες εμπειρίες.

Η κριτική έγινε: 23 Φεβρουαρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Είναι ενα παλιό 5* Ξενοδοχείο.Κατα την άποψη μου τα δωμάτια χρειάζονται ανακαίνιση.. το προσωπικό ευγενικό.. το πρωινό καλό αλλά συνεχώς κάτι έλειπε από τον μπουφέ..Μεγάλη αναμονή μέχρι να συμπληρωθεί αυτο που έλειπε..

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2019
Ευχαριστούμε, Climber796331
Ο/η DivanisCollection, Γενικός Διευθυντής του Divani Palace Acropolis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 25 Φεβρουαρίου 2019

Αγαπητή Climber796331,

ευχαριστούμε που επιλέξατε το Divani Palace Acropolis για τη διαμονή σας στην Αθήνα.

Το σχόλιό σας για το πρωινό έχει μεταφερθεί στο αρμόδιο τμήμα, προκειμένου να προχωρήσουμε με τις απαραίτητες διορθωτικές κινήσεις.

Στόχος μας είναι η άριστη εξυπηρέτηση των επισκεπτών μας και η δημιουργία κορυφαίων ταξιδιωτικών εμπειριών, για αυτό το λόγο, προχωρούμε συχνά σε ανακαινίσεις των δωματίων και των χώρων μας. Πρόσφατη ανακαίνιση του ξενοδοχείου, ολοκληρώθηκε πρόσφατα.

Ευχαριστούμε για το χρόνο σας και θα χαρούμε να σας καλωσορίσουμε ξανά σύντομα.