Η κριτική γράφτηκε 3 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Σε ιδανική τοποθεσία. Δίπλα από την Ακρόπολη και το Μουσείο.
Με τα πόδια όλες οι περιοχές του Κέντρου της Αθήνας είναι προσβάσιμες εντός 30 λεπτών.
Υπάρχει σε μικρή απόσταση parking 24ης λειτουργίας.
Το πρωινό αξιοπρεπές και το προσωπικό ιδιαίτερα φιλικό και εξυπηρετικό.
Καθαροί όλοι οι εσωτερικοί χώροι.
Η περιοχή είναι ασφαλής ακόμη και τη νύχτα.
Χρήζει ανακαίνισης λόγω παλαιότητας των υποδομών.

Διαμονή: Νοέμβριος 2017, ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, GRReisender
Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Κοντα στο μετρό στο σταθμο φιξ. Καθαρα και ευρυχωρο δωματιο. Καπως ακριβο σε σχεση με αυτα που προσφερει. Ευγενέστατο προσωπικο. Για καποιον που θελει να εχει βαση κοντα στην Ακροπολη και στον εθνικο κήπο ειναι καλή επιλογη.

Διαμονή: Μάρτιος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, otrellaras
Ο/η Yannis_AS, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Ξενοδοχείο Acropolis Select, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 21 Σεπτεμβρίου 2017

Αγαπητέ otrellaras,

Θέλουμε να σας ευχαριστήσουμε για τον χρόνο που διαθέσατε για να κάνετε μια κριτική στο TripAdvisor.

Είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι που μείνατε ευχαριστημένος με την τοποθεσία του ξενοδοχείου, το προσωπικό και τα δωμάτια μας.

Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας ξανά φιλοξενήσουμε στην επόμενη σας επίσκεψη στην Αθήνα.

Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2017

Ένα αρκετά ωραίο ξενοδοχείο που προσφέρει υπέροχη θέα από το roof garden και είναι στο κέντρο της Αθήνας. Το πρωινό ήταν αρκετά καλό, αλλά τετριμμένο. Καθαρά δωμάτια και ευγενικό προσωπκό. Παρα είναι τουριστικό θα έλεγα..

• Διαμονή: Μάρτιος 2016, ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, mirkaxrhstou
Ο/η Yannis_AS, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Ξενοδοχείο Acropolis Select, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 20 Φεβρουαρίου 2017

Αγαπητή mirkaxrhstou,

Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που διαθέσατε για να κάνετε μια κριτική στο TripAdvisor.

Το ξενοδοχείο μας είναι πραγματικά στην καρδιά της Αθήνας και δίπλα σε όλα τα σημεία ενδιαφέροντως της πόλης. Σας ευχαριστούμε επίσης για το σχόλια σας σχετικά με την καθαριότητα των δωματίων και το ευγενικό και φιλικό προσωπικό.

Ελπίζουμε να μας δώσετε την ευκαιρία στο μέλλον να σας ξανά φιλοξενήσουμε και να κάνουμε την διαμονή σας ακόμα πιο ευχάριστη.

Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2017

Ανετο δωματιο, καθαρο μπανιο, ωραιο πρωινο, φιλικο κ εξυπηρετικο προσωπικο... εξαιρετικη τοποθεσια στο κεντρο της Αθηνας. Με 10` περπατημα βρισκεσαι στην Ακροπολη κ σε 3` στη σταση του μετρο. Η περιοχη εχει εστιατορια κ καφε.

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, cookerman23

Αγαπητέ Cookerman23,

Σας ευχαριστούμε πολύ για την υπέροχη κριτική σας.

Είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι που ανταπεξέλθαμε στις προσδοκίες σας και που η διαμονή σας ήταν ευχάριστη.

Ελπίζουμε να σας ξανά φιλοξενήσουμε στο ξενοδοχείο μας στην επόμενη επίσκεψη σας στην Αθήνα.

Η κριτική γράφτηκε 3 Φεβρουαρίου 2017

Δεν είχαν τηρήσει το περιεχόμενο της κράτησης: το μονόκλινο με διπλό κρεβάτι ήταν (κατόπιν εορτής) σύμφωνα με τη διαθεσιμότητα, το ΚΑΛΟ πρωινό ήταν ξερός καφές με 2 βλακείες, το δωμάτιο για καπνιστές δεν κατάλαβα γιατί ήταν στις επιλογές (αφού τασάκι δεν υπήρχε και όταν ζήτησα, η απάντηση ήταν να καπνίσω στο μπαλκόνι!!!).
Επίσης τα δωμάτια είχαν ενδιάμεση διπλή πόρτα, με αποτέλεσμα, ψάχνοντας ντουλάπες και λοιπούς χώρους, να νομίζουν οι διπλανοί ότι προσπαθώ να μπω στο δωμάτιο τους. Ηχομόνωση δεν υπάρχει καθόλου.
Στην εξυπηρέτηση ήταν αγενείς και σίγουρα ΔΕΝ θα το συστήσω πουθενά.

• Διαμονή: Ιανουάριος 2017, ταξίδι σόλο
Ευχαριστούμε, kmina75
Ο/η Yannis_AS, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Ξενοδοχείο Acropolis Select, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 10 Φεβρουαρίου 2017

Αγαπητέ κύριε Kmina75,

Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που διαθέσατε για να γράψετε μια κριτική για το ξενοδοχείο μας και λυπούμαστε πολύ που το ξενοδοχείο μας δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες σας.

Σε ό, τι αφορά την κράτησή σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο τύπος κρεβατιού είναι συνήθως κατόπιν διαθεσιμότητας, κάτι το οποίο αναγράφεται όταν προχωράτε σε κράτηση και λόγω υψηλής πληρότητας όταν διαμείνετε στο ξενοδοχείο μας, δεν μπορέσαμε να πραγματοποιήσουμε το αίτημά σας.

Λυπούμαστε επίσης που δεν σας άρεσε το πρωινό, το οποίο αποτελείτε από ποικιλία κρύων και ζεστών εδεσμάτων.

Θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι η εξυπηρέτηση των πελατών μας είναι το πρωταρχικό μας μέλημα.

Ελπίζουμε να μας δώσετε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο ξενοδοχείο μας και σας διαβεβαιώνουμε ότι θα κάνουμε κάθε δυνατή προσπάθεια για να ξεπεράσουμε τις προσδοκίες σας και να κάνουμε τη διαμονή σας ευχάριστη.

Βελώνιας Ιώαννης.