“Παρεϊστικο”

Ταβέρνα Λευκά
Γειτονιά: Εξάρχεια
Γειτονιά: Εξάρχεια
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Σάββατο βράδυ, παρέα 4 ατόμων, μετά το θέατρο στην περιοχή. Όλα καλά. Το φαγητό, η εξυπηρέτηση και οι τιμές. Ζεστή ατμόσφαιρα που θυμίζει κουτούκι άλλων εποχών ( η Λεύκα είναι από το 1937 λένε).

Ευχαριστούμε, svra52

Η κριτική γράφτηκε 14 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ωραιος χωρος αλλα οι μεριδες ηταν μικρες και οι τιμες ηταν ακριβες. Ουτε η ποιοτητα δεν ηταν πολυ καλη. Σιγουρα δεν θα ξαναπηγαιναμε.

Ευχαριστούμε, dtsiok
Η κριτική γράφτηκε 18 Ιουνίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Η αυλή αλλά και το εσωτερικό του μαγαζιού παραπέμπει σε πολλές δεκαετίες πίσω, με τα βαρέλια και τους ασβεστωμένους τοίχους. Οι γεύσεις αγνές, τίμιες και απλές. Μας αρέσαν πολύ το μπιφτέκι, η τηγανιτή μελιτζάνα και τα κολοκυθάκια. Πραγματικά, σαν να μας φίλευε η γιαγιά μου στον κήπο της!

2  Ευχαριστούμε, Eleni_Psi
Η κριτική γράφτηκε 27 Απριλίου 2017

Στα συν ο χώρος και η ταβέρνα που είναι παλιά και παραδοσιακή, με αυλή με μεγάλα βαρέλια γι'αυτό και πήγαμε αλλά το φαγητό ήταν πολύ μέτριο, η εξυπηρέτηση αργή και ακριβό γι'αυτό που μας προσέφερε. Δεν θα ξαναπήγαινα, ούτε και θα το πρότεινα!

Ευχαριστούμε, El V
Η κριτική γράφτηκε 5 Φεβρουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Παραγγείλαμε αρκετά ορεκτικά και ψητά και γενικά μείναμε ικανοποιημένοι από τη ποιότητα και τη γεύση. Οι μερίδες ωστόσο είναι αρκετά μικρές και οι τιμές νορμαλ προς τσιμπημένες.
Το σερβις πολύ φιλικό αλλά γενικά υπήρχε μια καθυστέρηση μολονότι δεν ήταν γεμάτο όταν πήγαμε. Στην αυλή πρέπει να είναι καλύτερα, αλλά εμείς αναγκαστικά λόγω κρύου κάτσαμε στον εσωτερικό χώρο που είναι ψιλοαδιαφορος.

Ευχαριστούμε, George_Angelopoulos

Ταβέρνα Λευκά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ταβέρνα Λευκά: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!