StayForLong
Trip.com
Η κριτική έγινε: 18 Δεκεμβρίου 2016

Επισκέφτηκα πρόσφατα το ξενοδοχείο με αφορμή ένα συνέδριο που διοργανώθηκε στην αίθουσα συνεδριάσεων του. Ζήτησα δίχωρο δωμάτιο λόγω οικογενειακής διαμονής το οποίο και μας δόθηκε στον 3ο όροφο και πραγματικά ήταν απογοητευτικό το ότι αποκαλείται χώρος ύπνου, το χωλ του δωματίου με ένα καναπέ που γίνεται κρεβάτι. Το κυρίως δωμάτιο ήταν συμπαθητικό, με θόρυβο λόγω της κίνησης επί της Λεωφόρου, η τηλεόραση της περασμένης δεκαετίας και στο ψυγείο δεν υπήρχε απολύτως τίποτε. Δεν υπήρχε επιπλέον μαξιλάρι και για 4 άτομα υπήρχε μία μόνο εφεδρική κουβέρτα. Το δωμάτιο ήταν καθαρό, οι μοκέτες στους διαδρόμους είχαν στάμπες και το πρωινό ήταν καλό. Το προσωπικό ήταν εξυπηρετικό.Η τιμή ήταν στα 137 ευρώ, πραγματικά υψηλή αν σκεφτεί κανείς τις παροχές που συνόδευσαν την διαμονή μας. Λόγω του συνεδρίου ζήτησα να παραταθεί η διαμονή μου για μία ώρα μετά τίς 12 το μεσημέρι, για να μην έχω τις αποσκευές μου στο συνεδριακό χώρο, αίτημα που δεν έγινε δεκτό.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα δωμάτια που βλέπουν στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας έχουν θέα, τα πίσω όμως δωμάτια έχουν ησυχία για μία ξεκούραστη διαμονή.
Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, louskou
Η κριτική έγινε: 1 Δεκεμβρίου 2016

Απαγορευτικη τιμη για αυτα που προσφερει,παλια κατασκευη,το προσωπικο RECEPTION πολυ απομακρο και χωρις ιδιαιτερη θεληση για εξυπηρετηση ,πιθανον λογω φορτου εργασιας,,στην τιμη που χρεωνουν σιγουρα θα επρεπε να παρεχουν παντοφλες οπως και σετ στοματικης περιποιησης,το roof garden οχι κατι το ιδιαιτερο τα θετικα του ξενοδοχειου η καθαριοτητα ΚΑΛΟ ΠΡΩΙΝΟ,κλειστο parking σιγουρα υπαρχουν καλυτερες και ποιοτικοτερες επιλογες ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ,,,,

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2016
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
1  Ευχαριστούμε, nikosg418
Η κριτική έγινε: 27 Νοεμβρίου 2016

Έχοντας μείνει στο παρελθόν στο ξενοδοχείο αυτό, το επιλέξαμε και αυτή τη φορά για τη διαμονή μας. Καλό, καθαρό και αξιοπρεπές περιβάλλον, τόσο στο lobby όσο και στο δωμάτιο. Κάποιες "ζημίες" στα δωμάτια είναι επιδιορθωμένες (πχ στην πόρτα του μπάνιου λόγω υγρασίας) αλλά εμφανείς. Θα συνιστούσα επίσης να ενισχυθεί η ηχομόνωση στα μπροστινά δωμάτια, λόγω φασαρίας από την κίνηση στη Λ. Αλεξάνδρας. Πολύ καλή θέα προς το Λυκαβηττό. Το προσωπικό ευγενικό, πρόθυμο κι έμπειρο. Το πρωινό πολύ καλό και πλούσιο σε ποικιλία γεύσεων. Λείπει η σημασία στη λεπτομέρεια, που αν υπήρχε, θα έκανε την αίσθηση και την ικανοποίηση διαμονής ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ. Παραμένει, πάντως μια οικονομική επιλογή αξιοπρεπούς διαμονής σε ξενοδοχείο 4 αστέρων κοντά στο κέντρο της πόλης.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Προτιμήστε δωμάτιο στο πίσω μέρος του ξενοδοχείου, καθώς υπάρχει φασαρία στα μπροστινά δωμάτια από τη συνεχή κίνηση στον κεντρικό δρόμο
Ευχαριστούμε, PRANICK
Η κριτική έγινε: 23 Νοεμβρίου 2016

Τυπικό ξενοδοχείο πόλης χωρίς ελλείψεις η κάτι πέραν του αναμενομένου στους πεντακάθαρους κοινόχρηστους χώρους. Το δωμάτιο που είχαμε (στον 1ο όροφο) ανήκει δυστυχώς σε παρελθοντικούς χρόνους με έντονα τα σημάδια του χρόνου. Δεν ξέρω αν και το υπόλοιπο ξενοδοχείο είναι στην ίδια κατάσταση αλλά η ανακαίνιση τουλάχιστον στον 1ο όροφο είναι απαραίτητη. Το προσωπικό είναι ιδιαίτερα ευγενικό και εξυπηρετικό.

• Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, Grecory D
Η κριτική έγινε: 16 Νοεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Είναι ένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο, διαχρονικό για την πόλη μας, όμως σε αυτήν την πόλη και σε αυτή την τιμή υπάρχει τρομερός ανταγωνισμός με διαφορά, τα 4 αστέρια είναι αρχικά για το προσωπικό και μετά για το πρωινό.

1  Ευχαριστούμε, Elenh A