“Εξαιρετικό φαγητό”

Mono Restaurant
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Κρατήσεις
Γειτονιά: Πλάκα
Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δεν είναι η πρώτη φορά που επισκέπτομαι το Mono restaurant αλλά κάθε φορά φεύγω και πιο ευχαριστημένη. Εξαιρετικό φαγητό, καλές προτάσεις για το κρασί που θα το συνοδέψει & φιλικό service.
Πάντα βρίσκω ένα λόγο για να επιστρέφω. Value for money.

Ευχαριστούμε, ΑΓΓΕΛΙΚΗ Γ

Η κριτική γράφτηκε 19 Μαΐου 2018

Στο μαγαζί πήγαμε ύστερα από πρόταση φίλων, μια παρέα που οι μισοί ήθελαν να φάνε ψαρικά και οι υπόλοιποι κρέας. Μείναμε όλο τόσο ικανοποιημένοι, που συμφωνήσαμε ότι η πρόταση των φίλων ήταν εξαιρετική. Η λίστα κρασιών τους πολύ ενημερωμένη, και ακόμα πιο ενημερωμένη η υπεύθυνη σέρβις για να προτείνει αυτό που ταιριάζει στα πιάτα που έχεις παραγγείλει.

Ευχαριστούμε, luluelen
Η κριτική γράφτηκε 23 Απριλίου 2018

Πολύ καλά εκτελεσμένα πιάτα Ελληνικής κουζίνας με πρωτότυπους συνδυασμούς υλικών!

Η λίστα κρασιών του εκτενής με πολλές καλές επιλογές Ελληνικών και ξένων κρασιών σε πολύ καλές τιμές.

Το σέρβις επαγγελματικό, ευγενικό χωρίς να υστερεί σε κάτι.

Αφαιρώ ένα βαθμό γιατί αν και κάναμε μεγάλο λογαριασμό δεν προτάθηκε τίποτα για κέρασμα!

Γενικά ένα πολύ αξιόλογο εστιατόριο!

Ευχαριστούμε, Chris I
Η κριτική γράφτηκε 24 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό φαγητό από τον Βασίλη Βασιλείου ενα νεο chef που δεν μας έχει απογοητεύσει ποτέ όσες φορές και αν έχουμε επισκεφθεί το εστιατόριο του. Πηραμε για ορεχτικο foi gra πάπιας με κοματια ψητης παπιας πανω σε φρυγανισμενο ψωμι με συνοδεία μαρμελαδας κυδωνι. Ενα εξαιρετικο ορεκτικο το οποίο δεν φεύγει ποτέ απο το menu του mono το οποιο ομως καθε φορά το συνοδευει με αλλη φρουτενια γευση αναλογα με την εποχη. Εγω πηρα ενα μυλοκοπι που ηταν σαν βραστό πανω σε μια σως μετρια σε γευση δεδομενου οτι το μηλοκοπι ειναι ενα αγευστο γενικά ψαρι αλλα ηταν πολυ καλο ψημένο κ ελαφρύ οτι έπρεπε για βράδυ. Οι αλλοι πηρανε λαβρακι ψητο παλι με μια σως που ηταν εξαιρετικο γιατι δοκιμασα, αρνι λαιμος ο φιλος που το εφαγε ειπε οτι δεν ειχε ξαναφαει πιο νοστιμο και μονο για αυτο ήθελε να ξαναπαει κ μακαρονια με γαριδες κ αυτο κερδισε πολυ καλη κριτική. Ήπιαμε ενα καταπληκτικό λευκό κρασί. Οι τιμες του για αυτο που τρως κ πινεις ειναι τίμιες. Εμας μας αρεσει ιδιαίτερα σαν χωρος το καλοκαίρι γιατι καθόμαστε εξω σε ενα ησυχο πεζοδρομο. Μας αρέσει πολύ και το συνιστουμε ανεπιφύλακτα.

1  Ευχαριστούμε, ΑΓΓΕΛΙΚΗ Χ
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018

Πήγα ένα απόγευμα μετά τη δουλειά με φίλους, το μαγαζί εκείνη τη στιγμή δεν είχε κόσμο αλλά ήταν τόσο ωραία η ατμόσφαιρα, τόσο νόστιμα τα φαγητά και ευγενέστατοι οι άνθρωποι που μας εξυπηρέτησαν! Και τα γλυκά του... θεϊκά! Χορταστικές και νόστιμες μερίδες!!

Ευχαριστούμε, MariaPakap

Mono Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Mono Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!