Tripadvisor

“Ενδιαφέρουσα επιλογή”
Κριτική για: Oroscopo

Oroscopo
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Περιγραφή: Το εστιατόριο OROSCOPO βρίσκεται στην Αθήνα, στην πλατεία μπροστά από ξενοδοχείο Divani Caravel, και έχει μοντέρνα Ελληνική κουζίνα, Πίτσα, Πάστα και μεγάλη ποικιλία φρέσκων ζυμαρικών. Είναι ιδανικά τοποθετημένο στην καρδιά της Αθήνας, κοντά στην Εθνική Πινακοθήκη, τα ξενοδοχεία Hilton & Best Western Ιλίσια, και πέντε λεπτά μακριά από τα ξενοδοχεία Crowne Plaza και The Golden Age. Το Oroscopo σερβίρει από τις 13:00 το μεσημέρι έως τις 12:00 το βράδυ καθημερινά και λειτουργεί όλο το χρόνο. Τους πιο ζεστούς μήνες, έχετε την επιλογή είτε να απολαύσετε το δείπνο σας έξω, δίπλα στη πλατεία, ή στην κλιματιζόμενη αίθουσα μας με την πανοραμική θέα στην πλατεία του Caravel.

Μας το σύστησε φίλος. Τους τελευταίους τρεις μήνες πήγαμε τρεις φορές. Μεσημέρι πάντα. Ο χώρος πολύ φιλικός. Καθήσαμε 2 φορές στο ισόγειο και μια φορά στην πλατεία. Το σέρβις εξαιρετικό. Ότι φάγαμε μας άρεσε πολύ. Ενδεικτικά αναφέρω το μπιφτέκι, ραβιόλια με βασιλομανίταρα, την πράσινη σαλάτα με ρόδι και παστέλι, ταλιάτα μοσχαριού, μοσχάρι σιδηρόδρομος, φιλέτο σολωμού. Όλα ήταν πολύ νόστιμα. Τη σούπα στην αρχή και το γλυκό στο τέλος μας το πρόσφερε το μαγαζί. Οι τιμές πολύ λογικές. Με το δικό τους κρασί, ορεκτικά, σαλάτα και κυρίως πιάτο έρχεται περίπου 20 ευρώ το άτομο. Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

2  Ευχαριστούμε, Lillian P
Ο/η Nikos b, Marketing Manager του Oroscopo, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 3 εβδομάδες

Αγαπητή Lillian P

Σας ευχαριστούμε πολύ που έχετε ξεχωρίσει το εστιατόριο μας και που αφιερώσατε χρόνο για να μοιραστείτε την εμπειρία σας στο TripAdvisor, καθώς επίσης και για τα θετικά σας σχόλια. Η από κάθε άποψη ικανοποίηση των επισκεπτών μας, είναι η βασική μας προτεραιότητα και μας χαροποιεί ιδιαιτέρως το γεγονός ότι ανταποκριθήκαμε στις προσδοκίες σας. Θα ήταν ευχαρίστηση για εμάς, να σας υποδεχτούμε ξανά στο εστιατόριο μας σύντομα.

Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο φαγητό με αρκετά προσιτές κι οικονομικές τιμες, το προσωπικό ευγενεστατο και χαμογελαστό πάντα! Ο χώρος επίσης είναι ωραίος.

2  Ευχαριστούμε, giannis2310

Aγαπητέ giannis2310

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα θετικά σας σχόλιά μετά την πρόσφατη επίσκεψή σας στο εστιατόριο μας. Είμαστε ευχαριστημένοι γιατί το φαγητό και η εξυπηρέτηση μας ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες σας και σας άφησε θετικές εντυπώσεις. Θα είναι μεγάλη μας χαρά να μας δοθεί η ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε ξανά στο Oroscopo.

Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2020

Επέλεξα να βγω με την παρέα μου, 12 άτομα, για να γιορτάσω τα γενέθλια μου και την απόλυση από το στρατό. Ήταν για εμένα μία σημαντική μέρα και ο Oroscopo μου την ικανοποίησε στο 100%!

Το σέρβις άψογο, ευγενικό προσωπικό και εξυπηρετικό! Το φαγητό υπέροχο και το ένα πιάτο καλύτερο από το άλλο! Και τα 3 μπουκάλια κρασί που πήραμε από κόκκινο και λευκό υπέροχα όλα!

Σίγουρα θα το ξαναεπισκεφτώ! Ευχαριστώ το προσωπικό για την όμορφη αυτή βραδιά!

1  Ευχαριστούμε, JeanKatz
Ο/η Nikos b, Marketing Manager του Oroscopo, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Aγαπητέ JeanKatz,

Σας ευχαριστούμε θερμά για την θετική σας κριτική στο TripAdvisor, μετά την επίσκεψή σας στο εστιατόριό μας, είναι μεγάλη ευχαρίστηση για εμάς η ικανοποίηση των πελατών μας όσον αφορά τις γεύσεις και την εξυπηρέτησή μας! Θα ήταν μεγάλη χαρά για εμάς, να σας υποδεχτούμε ξανά στο Oroscopo.

Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2020

Από τα καλύτερα εστιατόρια στην Αθηνα! Πεντανόστιμο φαγητό, εξαιρετικό κρασί, άψογη εξυπηρέτηση! Ευγενέστατοι σερβιτόροι και πολύ ωραιο περιβάλλον! Φάγαμε περισσότερο απ' όσο περιμέναμε, γιατι μας έφεραν ορεκτικά, σούπα βεόυτέ και πεντανόστιμο επιδόρπιο στο τέλος χωρίς να την παραγγείλουμε και χωρίς επιπλέον χρέωση! Η τοποθεσία είναι πολυ κεντρικη και αν και στο κέντρο της Αθήνας, βλεπεις πράσινο! το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Ευχαριστούμε, Christinats95

Αγαπητή Christinats95,

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το Oroscopo για να απολαύσετε το γεύμα σας, καθώς επίσης για την θετική κριτική σας στο Trip Advisor. Η ικανοποίηση των πελατών είναι ο πρωταρχικός μας στόχος και πάντα χαιρόμαστε να μαθαίνουμε ότι ανταπεξήλθαμε στις προσδοκίες τους. Θα είναι μεγάλη χαρά για εμάς να σας ξαναϋποδεχθούμε στο εστιατόριό μας.

Η κριτική γράφτηκε 3 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικό εστιατόριο από όλες τις απόψεις. Υπέροχες γεύσεις, πολλές επιλογές, ωραίος χώρος, εξαιρετικό προσωπικό και κατά την άποψή μου και καλές τιμές για αυτό που προσφέρει. Σίγουρα θα το προτιμήσω ξανά.

2  Ευχαριστούμε, thomimpat
Ο/η Nikos b, Marketing Manager του Oroscopo, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 10 Ιανουαρίου 2020

Aγαπητή thomimpat,

Oroscopo: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Oroscopo: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!