“Γλυκισμα”

Κουζίνες: Kαφέ
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα
Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραία γλυκά και με μεγάλη ποικιλία. Ομορφα τραπεζάκια έξω. Γρήγορο ευγενικό σέρβις. Περατζάδα. Όμορφη επιλογή για το απόγευμα σας και όχι μόνο

1  Ευχαριστούμε, Maria L
Ο/η Maria K, Owner του Τα Σερμπέτια στου Ψυρρή, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 6 Μαρτίου 2018

Σας γλυκοευχαριστούμε!!!!!

Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πλέον εχει απωλέσει την παλιά του αίγλη και την ποιότητα! Αρκετά χάλια γλυκά...καλύτερα να βρείτε καποιο άλλο μέρος για ένα γλυκό στο κέντρο της Αθήνας!

Ευχαριστούμε, Nikos F
Ο/η Maria K, Owner του Τα Σερμπέτια στου Ψυρρή, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 21 Φεβρουαρίου 2018

Σας ευχαριστούμε για την επισκέψη σας και σας ενημερώνουμε, οτι η επιχειρήση από το 1997 λειτουργεί υπό την ίδια διεύθυνση. Είναι μια καθαρή οικογενειακή επιχείρηση, που επενδύει διαρκώς σε εξοπλισμό, σε χώρους προκειμένου να βελτιώνει τις παρόχες της. 60 είδη γλυκών παρασκευάζουμε καθημερινά στο υπερσύγχρονο εργαστήριο μας στον α όροφο του νεοκλασσικού κτιρίου, όπου στεγαζόμαστε.

Η κριτική γράφτηκε 17 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ξεκινησαμε να πάμε για γλυκό στου Ψυρρή, κι είπαμε να πάμε για πρωτη φορά στα σερμπετια μιας και το σερμπετοσπιτο ηταν παλι γεμάτο με ουρά ! Αρχικα παραγγειλαμε ενα Εκμέκ κανταιφι με παγωτό (8€) που ηταν ωραίο (ποσο εξω να πεσει κανεις με ενα Εκμέκ κανταιφι!!) και εναν κορμο με κρέμα και αγριοκερασα (5€) που ηταν εντελώς άγευστο !! Στη συνέχεια επειδή το δεύτερο δεν το φαγαμε πήραμε ενα σοκολατενιο γλυκο με μπισκότο και μπανανα (5€) το οποίο ηταν επίσης απαράδεκτο γευστικα συν οτι στην σοκολάτα που το σερβιραν είχαν βάλει και κανέλα (!)
Μετανιωσαμε που δεν περιμέναμε στη ουρά για το σερμπετοσπιτο ! Δώσαμε 18€ τζάμπα !!

3  Ευχαριστούμε, Dimitris I

Ευχαριστούμε αρχικά που μπήκατε στον κόπο να γράψατε τα σχολία σας ετσι μας δίνετε και μας η ευκαιρία του αντίλογου. Ο κορμός που πήρατε ήταν μπισκότο γεμιστό με αγριοκέρασο και η επικάλυψη του γιαούρτι και όχι κρέμα. Ενας συνδυασμός που σου αφήνει τη γεύση του γλυκόξινου και σίγουρα όχι ιδιαιτερα "γλυκό" γλυκό. Οσον αφορά το μπανανάτο είναι το νόυμερο ένα γλυκό σοκολάτας στο μαγαζί μας και ειλικρινά μου κάνει εντύπωση που το χαρακτηρίζετε "απαράδεκτο" γευστικά. Τέλος δε βάζουμε κανέλα αλλά το πασπαλίζουμε με κακάο. Να σημειώσω ότι όλα τα γλυκά μας τα φτιάχνουμε στο χώρο μας και είμαι σίγουρη, οτι κάποιο θα ανταποκρίνεται στις γευστικές μας απαιτήσεις.

Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Περάσαμε χθες το βράδυ μετά από γεύμα (ως είθισται άλλωστε!). Πήραμε "αγάπη" (σοκολατόπιτα), Μπουένο(πίτα με γεύση Μπουένο), καθώς και μιλφέιγ.

Αρκετά καλά όλα τα πιάτα όπως συμφωνήσαμε καθολικά. Μεγάλα κομμάτια και γευστικά, κανένα δεν ήταν λιγοτικό.

Ευχαριστούμε, Geo G
Η κριτική γράφτηκε 21 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κυριακή απόγευμα για καφεδάκι, γλυκά, πολλά γλυκά, αν και δεν δοκίμασα αλλά θα το κάνω την επόμενη φορά, και... χάζι. Πέρασμα, πολυκοσμία... χαμός. Δίπλα έχει ένα ελληνάδικο με live και περαστικοί χόρευαν αυθόρμητα. Αξίζει μια βόλτα στου Ψυρρή κι ένα stop για καφέ και χάζεμα. Αλλά μέχρι εκεί, ο νοών νοείτω.

Ευχαριστούμε, Serafim A

Τα Σερμπέτια στου Ψυρρή: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Τα Σερμπέτια στου Ψυρρή: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!