“Μετριο προς κακο”

Vezene
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η τουαλετα απαραδεκτη, η καθαριοτητα της τουαλετας ανυπαρκτη. Ως προς το φαγητο το κρεας ηταν αθλιο στο ψησιμο και οι γευσεις ηταν ουδετερες, γευσεις που θα μπορουσες να ειχες δοκιμασει σε τοσα αλλα μαγαζια. Τιποτα που να με κανει να το επισκεπτω δευτερη φορα. Δεν θα το προτεινα σε φιλους.

6  Ευχαριστούμε, eirinidoxastaki
Ο/η Vezene, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Vezene, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 14 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ,

Σας ευχαριστούμε που μας επισκεφθήκατε. Λυπούμαστε που δεν μπορέσαμε να ικανοποιήσουμε καμία από τις απαιτήσεις σας.

Tο σχόλιο σας για την τουαλέτα ήταν για εμάς μία άτυχη στιγμή, καθώς η υγιεινή του εστιατορίου είναι η νούμερο ένα προτεραιότητα

Όσον αφορά το φαγητό, μας κάνει ιδιαίτερη εντύπωση το γεγονός ότι δεν σας ικανοποίησε καμία από τις γεύσεις μας.

Δεχόμαστε όλες τις κριτικές και προσπαθουμε ανα βελτιωθούμε μέσα από αυτές αλλα η τόσο απαξιωτική στάση σας, μας αφήνει αδιάφορους.

Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Συνοπτικά λοιπόν για να μην σας κουράζω... μπαίνοντας δεν μπορεί να πει κανείς ότι δεν διαθέτει ευχάριστη ατμόσφαιρα καθώς και το προσωπικό πολύ ευγενικό και επηξηγηματικό σε οτι το ρωτήσεις και όσο αφορά το μενού.
Η σαλάτα που πήραμε πολύ μικρή ποσότητα για 4 άτομα και τίποτα ιδιαίτερα γευστικό. Σε απλή ταβέρνα τρως πολύ καλύτερη. Η πίτσα με τα κομμάτια αρνιού είναι ενα πρωτότυπο ορεκτικό και νόστιμο θα έλεγα.στα κυρίως. Τα 2 ατομα μοιραστήκαμε ενα μπουτι αρνί που όπως μας είπαν ήταν ψημένο πολλες μα πολλές ώρες στο ξυλόφουρνο μπλα μπλα... παιδιά χωρίς δόση ειρωνίας δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο και θα τολμούσα να πω πως της μανούλας το αρνακι είναι πολύ ποιο εύγευστο είναι και χρειάζεται ελάχιστες ωρίτσες για να ψηθεί ... η κότα με νούγιες που πήραμε τίποτα το ιδιαίτερο .οι τιμές πολύ τσιμπημένες αν και σε περίπτωση ανταποκρινόταν σε θέμα γεύσης χαλάλι θα λεγα. Ωραία τα ταψακια που σου φέρνουν με τα ωμά κρέατα καλες οι επεξηγήσεις αλλά κατ εμέ δεν φτάνει.... δεν θα ξαναπήγαινα.

2  Ευχαριστούμε, Μέλος του TripAdvisor

Αγαπητέ,

Σας ευχαριστούμε που μας επισκεφθήκατε,

Λυπούμαστε που δεν μπορέσαμε να ικανοποιήσουμε τις προσδοκίες σας.

Ελπίζουμε να σας έχουμε ξανά κοντά μας, με σκοπό να αντιστρέψουμε την ατυχή σας επίσκεψη.

Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018

Ο ευγενέστατος σερβιτόρος αποκάλεσε την παραμονή στο Vezene σαν μια γευστική εμπειρία και είχε απόλυτο δίκαιο.
Εκεί δεν πας για να φουσκώσει η κοιλιά σου από το φαγητό αλλά για να γευθείς και να νοιώσεις το φαγητό σαν ξύπνημα των αισθήσεων.
Κάθε εμπειρία έχει όμως δύο όψεις, έτσι και στο Vezene.
Αν και το φαγητό ήταν εξαιρετικό, ο χώρος ασφυκτικά γεμάτος με τραπεζοκαθίσματα έκανε την παραμονή στον χώρο καθόλου ευχάριστη σε συνδυασμό με την οχλαγωγία που η κοσμοσυρροή φέρνει μαζί της.
Δεν φτάνει μόνο η γεύση στην εστίαση αλλά η γεύση είναι η κορωνίδα μιας σκηνοθετημένης ατμόσφαιρας κατά τη γνώμη μου.
Επίσης στο κομμάτι του φαγητού, θεωρώ ότι ένα κομμάτι κρέατος 60gr που στοιχίζει περι των 60 € μπορεί να συνοδευτεί λίγο καλύτερα από δύο παρασκευές πατάτας και 8 μετρημένα λαχανικά.
Τέλος το πληθωρικότατο trademark παγωτό (που βέβαια είναι επιλογή σου αν θα το πάρεις) νομίζω ότι έρχεται σε αναντιστοιχία με την φιλοσοφία του υπόλοιπου μενου το οποίο συμπυκνώνει άψογα γευστικές χαρές σε μικρές ποσότητες. Καταλήγεις με μια γεύσει λιπαρότητας χωρίς λόγο.
Παρόλα αυτά αξίζει έστω και για μια φορά.
Το προσωπικό ήταν ευγενέστατο.
2 άτομα πληρώσαμε 162€, για δυο ορεκτικά (μια πίτα 17€ κι ένα πειραγμένο υπέροχο παστίτσιο 25€), ενα κομμάτι κρέατος 60gr 60€, το επιδόρπιο παγωτό 34€ κι ένα μπουκάλι κρασί 24€ .

1  Ευχαριστούμε, StPng

Αγαπητέ StPng,

Σας ευχαριστούμε που μας επισκεφθήκατε! Λυπούμαστε που δεν μπορέσαμε να ικανοποιήσουμε τις απαιτήσεις σας στο έπακρο.

Όπως γνωρίζουν όλοι οι φίλοι του εστιατορίου, το Vezene ανήκει στην οικογένεια των μπιστρό. Αυτό σημαίνει ότι είναι μικρό σε εμβαδό, αλλά γεμάτο σε ενέργεια και ζωντάνια.

Όσον αφορά το κομμάτι του κρέατος που περιγράφετε, θα μας επιτρέψετε να σας ενημερώσουμε ότι δεν υπάρχει κανένα αντίστοιχο κομμάτι στο μενού μας που να πωλείται 60€ και να ζυγίζει 60 γραμμάρια, μάλλον έχει γίνει κάποια παρανόηση, καθώς όλες οι τιμές που αναφέρετε δεν αντιστοιχούν στη λίστα μας.

Σε παγκόσμιο επίπεδο τα κρέατα σερβίρονται με γαρνιτούρα η οποία χρεώνεται εξτρά. Εμείς έχουμε επιλέξει να προσφέρουμε με το κρέας με λαχανικά εποχής και πατάτες. Θα μπορούσατε ενδεχομένως να μας ζητήσετε επιπλέον ποσότητα εάν δεν σας φάνηκε αρκετή, όπου θα ήταν χαρά μας να σας εξυπηρετήσουμε.

Η φιλοσοφία του εστιατορίου μας είναι αυτό που περιγράφετε. Το feedback που παίρνουμε από τους καλεσμένους μας συνήθως είναι ότι τα πιάτα μας είναι πληθωρικά και πλούσια σε γεύση. Το παγωτό που παραγγείλατε, αναγράφεται στο μενού για τέσσερα άτομα και πάνω. Το γεγονός ότι αποφασίσατε να το πάρετε ήταν καθαρά δική σας επιλογή, όσο για την λιπαρότητα, θα περίμενε κανείς όταν παραγγέλνει ένα επιδόρπιο δύο λίτρων με fudge σοκολάτας , butterscotch και gianduja , να μην το φαντάζεται ως ένα ελαφρύ κλείσιμο γεύματος.

Θα χαρούμε στην επόμενη επίσκεψη σας να μπορέσουμε να σας εξυπηρετήσουμε όσο το δυνατόν καλύτερα σύμφωνα με τις επιθυμίες σας.

Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μπορεί εγώ να μην τρώω τα πάντα αλλά ότι διαφορετικο δοκίμασα, ήταν πεντανόστιμο. Και είμαι σίγουρος ότι όλα τα πιάτα είναι έτσι.Απλά για τις δικες μου οικονομικές αντοχες, είναι ακριβό. Θα το τιμήσω ομως ξανά σε ειδικές περιστάσεις. Για κάποιον που το μηνιαιο εισοδημα ξεπερνα τα 1500€ , τοτε αξίζει και παραξιζει την καλύτερη βαθμολογια. Επίσης το προσωπικό ήταν αριστο

2  Ευχαριστούμε, Panagiotis G

Αγαπητέ Panagiotis G,

Σας ευχαριστούμε που μας επισκεφθήκατε! Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που ικανοποιήσαμε την παλέτα σας. Ελπίζουμε να σας έχουμε σύντομα κοντά μας!

Η κριτική γράφτηκε 30 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε στο Vezene χθες το βράδυ, χωρίς να έχουμε κλείσει τραπέζι, και σε μια ώρα «αιχμής» ο Maître d μας υποδέχτηκε με ευγένεια, και μας βρήκε το μοναδικό τραπέζι για δύο που μόλις είχε αδειάσει, αλλά θα ήταν ελεύθερο μόνο για δύο ώρες. Καθήσαμε με χαρά , γιατί το περιβάλλον ήταν πολύ ωραίο και η ατμόσφαιρα ακόμα καλύτερη! Το service αν και το εστιατόριο ήταν γεμάτο, ήταν ταχύτατο, ευγενικό, κατατοπιστικό! Τα πιάτα που παραγγείλαμε πεντανόστιμα, τα κρέατα εξαιρετικής ποιότητας, και το τιραμισού μια απόλαυση! Αν και μένουμε στην Κηφισιά, νομίζω ότι το Vezene θα γίνει το στέκι μας!
Τα συγχαρητήρια στον chef και όλο το προσωπικό! Εύγε!

Ευχαριστούμε, Maria M

Αγαπητή Maria M,
Σας ευχαριστούμε που μας επισκεφθήκατε! Είναι μεγάλη χαρά καθώς και στόχος για όλη την ομάδα του Vezene, οι καλεσμένοι μας να απολαμβάνουν κάθε στιγμή παραμονής τους στο εστιατόριο.
Ελπίζουμε να μας επισκεφθείτε ξανά σύντομα.

Η ομάδα του Vezene

Vezene: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Vezene: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!