“Εξαιρετικό φαγητό, πολύ καλή εξυπηρέτηση”
Κριτική για: Avocado

Avocado
Καλό για: Ειδικές περιστάσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Γειτονιά: Πλάκα
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2017

Φάγαμε πίτσα ''Καπνιστή'' με μανιτάρια και καπνιστό μετσοβόνε ----κόλαση-----απίστευτη γεύση και ομελέτα, πολύ ωραία και αυτή. Εξυπηρέτηση πάρα πολύ καλή, γρήγορη και πολύ ευγενικά τα παιδιά.
Ίσως λίγο ακριβό αλλά είναι ποιοτικά τα υλικά.

Ευχαριστούμε, Τίνα Μ

Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2017

Αυτή ηταν η δεύτερη φορά που επισκεφτήκαμε το Avocado και μείναμε πιο ικανοποιημένοι από την πρώτη, επειδή πειραματιστήκαμε με λιγότερο safe επιλογές και μας δικαίωσαν! Σούπα από κολοκύθα, ρολό μελιτζάνας με τυριά και koyla panini με μπιφτέκι πατάτας και μανιταριών εξαιρετικά και πεντανόστιμα!!! Το τέταρτο πιάτο ήταν φαλάφελ με σως ταχίνι και πίτες αλλά ήταν οριακά παραψημένο και κάπως στεγνό. Την προηγούμενη φορά είχαμε πάρει τα 2 burger του καταλόγου που ηταν καλά αλλά και πάλι το μπιφτέκι με το ρεβύθι ήταν στεγνό. Κατά τα άλλα αδιάφορος και καπως στενός χώρος, ευγενικό και εξυπηρετικό προσωπικό (μας τα έφεραν όλα χωρίς καθυστέρηση με τη σειρά που τα ζητήσαμε και τη σούπα μοιρασμένη στα 2) αλλα με μία αίσθηση άγχους και βιασύνης διάχυτη στο χώρο... Επίσης στα θετικά ότι το κάπνισμα δεν επιτρέπεται μέσα. Στα 35 ευρω για 4 πιάτα μέιναμε πολυ ικανοποιημένοι από τη σχέση ποιότητας- τιμής και σίγουρα θα ξαναπάμε!

Ευχαριστούμε, stefaniakid
Η κριτική γράφτηκε 15 Φεβρουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το μαγαζί μπορεί να μη γεμίζει το μάτι, καθώς είναι αρκετά μικρό, όμως τα πιάτα του είναι πεντανόστιμα. Η σούπα κολοκύθας εξαιρετική και πολύ βελουτέ! Η σαλάτα με το κάλε και τα ρεβύθια χορταστικότατη καθώς και το koula panini με μπέργκερ πατάτας, χειροποίητη σάλτσα και flakes γλυκοπατάτας. Κάθε πιάτο πιο νόστιμο από το άλλο και το κερασάκι στην τούρτα ήταν το εξαιρετικά ισορροπημένο γλυκό με αβοκάντο και σοκολάτα. Πολύ καλή εντύπωση μου έκανε η δεσποινίς που μας σέρβιρε. Ενώ είχαμε παραγγείλει και τέταρτο πιάτο, μας προειδοποίησε ότι κατά πάσα πιθανότητα θα χορτάσουμε με αυτά που παραγγείλαμε. Σωστά προέβλεψε καθώς σκάσαμε! Πολύ επαγγελματική η συμπεριφορά της. Σίγουρα θα πάμε ξανά! Το συστήνω ανεπιφύλακτα

Ευχαριστούμε, Giannis G
Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ζητήσαμε να μας προτείνει ο ευγενικός σερβιτόρος τι να δοκιμάσουμε σε φαγητο και το αποτέλεσμα ήταν 1/4. Μόνο η σαλάτα σώθηκε. Ίσως προτείνεται για σαλάτες και smoothies. Μας φάνηκε λίγο ακριβό αλλά ίσως αιτιολογείται η τιμή στο location.

Ευχαριστούμε, Aggelos L
Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ ωραιες σαλατες με ποιοτικα υλικα.. τα κυριως πιατα που μας προτεινε ο σερβιτορος δεν ηταν πολυ ωραια παρολα αυτα θα ηθελα να δοκιμασω και αλλα πιατα.. επισης αρνητικο οτι ο καταλογος εχει 800 πραγματα και δυσκολευεσαι να επιλεξεις.. ωραια ιδεα να μπορεις να φας υγιεινα εκτος σπιτιου αν προσεξουν και καποιες λεπτομεριες θα ανεβουν ακομη πιο πολυ!!

1  Ευχαριστούμε, Eleni K

Avocado: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Avocado: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!