“Καλύτερο απ' ότι περίμενα!”
Κριτική για: Avocado

Avocado
Καλό για: Ειδικές περιστάσεις
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Γειτονιά: Πλάκα
Η κριτική γράφτηκε 15 Φεβρουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το μαγαζί μπορεί να μη γεμίζει το μάτι, καθώς είναι αρκετά μικρό, όμως τα πιάτα του είναι πεντανόστιμα. Η σούπα κολοκύθας εξαιρετική και πολύ βελουτέ! Η σαλάτα με το κάλε και τα ρεβύθια χορταστικότατη καθώς και το koula panini με μπέργκερ πατάτας, χειροποίητη σάλτσα και flakes γλυκοπατάτας. Κάθε πιάτο πιο νόστιμο από το άλλο και το κερασάκι στην τούρτα ήταν το εξαιρετικά ισορροπημένο γλυκό με αβοκάντο και σοκολάτα. Πολύ καλή εντύπωση μου έκανε η δεσποινίς που μας σέρβιρε. Ενώ είχαμε παραγγείλει και τέταρτο πιάτο, μας προειδοποίησε ότι κατά πάσα πιθανότητα θα χορτάσουμε με αυτά που παραγγείλαμε. Σωστά προέβλεψε καθώς σκάσαμε! Πολύ επαγγελματική η συμπεριφορά της. Σίγουρα θα πάμε ξανά! Το συστήνω ανεπιφύλακτα

Ευχαριστούμε, Giannis G

Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ζητήσαμε να μας προτείνει ο ευγενικός σερβιτόρος τι να δοκιμάσουμε σε φαγητο και το αποτέλεσμα ήταν 1/4. Μόνο η σαλάτα σώθηκε. Ίσως προτείνεται για σαλάτες και smoothies. Μας φάνηκε λίγο ακριβό αλλά ίσως αιτιολογείται η τιμή στο location.

Ευχαριστούμε, Aggelos L
Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ ωραιες σαλατες με ποιοτικα υλικα.. τα κυριως πιατα που μας προτεινε ο σερβιτορος δεν ηταν πολυ ωραια παρολα αυτα θα ηθελα να δοκιμασω και αλλα πιατα.. επισης αρνητικο οτι ο καταλογος εχει 800 πραγματα και δυσκολευεσαι να επιλεξεις.. ωραια ιδεα να μπορεις να φας υγιεινα εκτος σπιτιου αν προσεξουν και καποιες λεπτομεριες θα ανεβουν ακομη πιο πολυ!!

1  Ευχαριστούμε, Eleni K
Η κριτική γράφτηκε 11 Φεβρουαρίου 2017

Αν κ δεν ειμια χορτοφαγος παρ ολα αυτά μου άρεσε η κουζινα του κ εχει καποια πρωτοτυπα πιατα που μπορεί αν απολαύσει και καποιος μη χορτοφαγος εξισου. Οι τιμες ειναι λιγο τσιμπημενες αλλα πολλα απο αυτά τα εστιατορια που το παιζουν λιγο ενναλακτικα το εχουν.

Ευχαριστούμε, chrichat4
Η κριτική γράφτηκε 20 Ιανουαρίου 2017

Εξαιρετική κουζίνα, vegetarian, σούπες με ανατολίτικες γεύσεις, burger vegetarian, ριζοτo με λαχανικά, γενικα μεγαλη ποικιλια.

Ευχαριστούμε, CandyAthens

Avocado: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Avocado: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!