“It can get better”
Κριτική για: Herve Restaurant

Herve Restaurant
Κλείστε τραπέζι
Νο 1.161 από 3.039 Εστιατόρια για: Αθήνα

Δεύτερο μενου γευσιγνωσίας, δεύτερη επισκεψη στο Herve. Για ακόμα μια φορά η συνολική εμπειρία ήταν μοναδική. Το μενού εξαιρετικό και κάποια πιάτα ιδιαίτερα.Οπως και στο πρώτο μενού κάποια πιάτα ξεχωρίζουν (το amuse bouche με το χταπόδι, το τοστ παπιας,το καλκανι and the list goes on).
Το σερβις εξαιρετικό, φαίνεται οτι πλεον νιώθουν πιο άνετα απο ότι την προηγούμενη φορα.
Το μόνο παράπονο οτι η λίστα κοκτειλ δεν ήταν έτοιμη επομένως δεν είχαμε την ευκαιρεία να δοκιμάσουμε τις νέες δημιουργίες.

Ευχαριστούμε και αναμένουμε το επόμενο μενου

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
1  Ευχαριστούμε, nikosg780
Ο/η G.Efthimopoulos, Γενικός Διευθυντής του Herve Restaurant, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 3 εβδομάδες

Εμείς σας ευχαριστούμε που αφιερώσατε λίγο από τον πολύτιμο χρόνο σας για να συντάξετε την κριτική σας καθώς και για την δεύτερη επίσκεψή σας. Λυπούμαστε που δεν προλάβατε να απολαύσετε τις νέες δημιουργίες των γαστρονομικών μας cocktail λόγω αναπάντεχων συγκυριών, σίγουρα όμως επιφυλασσόμαστε για το άμεσο μέλλον!

Η κριτική γράφτηκε 17 Οκτωβρίου 2020

16 στάδια και καμία άλλη επιλογή.
Αυτό και το Funky με τα 2 του αστέρια το τόλμησε μόνο.
Στην γαστρονομία της Αθήνας από μόνο του είναι μια γροθιά στο κατεστημένο.
(μην πω πως και μόνο γι αυτό θα έβαζα 5* λίγη διαφορετικότητα ρε παιδιά)

Το φαγητό τι να πω; ο σεφ είναι από τους καλύτερους αν όχι ο καλύτερος Γάλλος σεφ που ήρθε στην Ελλάδα και εδώ στο δικό του χώρο το αποδεικνύει από τώρα.... Αν συνεχίσει να έχει αυτό το κέφι και το μαγαζί αυτό τον ειρμό θα μιλάμε σε λίγα χρόνια για ένα εστιατόριο που θα βρίσκεται άξια ανάμεσα στα κορυφαία της πόλης

good luck

1  Ευχαριστούμε, AntonisEatsinAthens
Ο/η gefthimopoulos, Γενικός Διευθυντής του Herve Restaurant, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 24 Οκτωβρίου 2020

Αγαπητέ AntonisEatsinAthens,
Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια καθώς και για το χρόνο που μας αφιερώσατε! Είναι μεγάλη μας τιμή να διαβάζουμε τόσο όμορφα λόγια απο τους καλεσμένους μας. Θα χαρούμε να σας φιλοξενήσουμε εκ νέου στο εστιατόριό μας!

Η κριτική γράφτηκε 4 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ίσως το καλύτερο στην κατηγορία του αυτήν τη στιγμή. Το menu είναι value for money 100% . Ανεβάζει σίγουρα τον πήχη για τα εστιατορια αυτής της κατηγοριας.

1  Ευχαριστούμε, 35konstantinosk
Ο/η gefthimopoulos, General Manager του Herve Restaurant, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Οκτωβρίου 2020

Αγαπητέ Konstantinos K,
Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που αφιερώσατε στο εστιατόριό μας! Μας χαροποιεί ιδιαιτέρως το γεγονός ότι απολαύσατε το μενού γευσιγνωσίας μας! Θα χαρούμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο μέλλον!

Η κριτική γράφτηκε 3 Οκτωβρίου 2020

Η εμπειρια στο Herve αρχίζει από την είσοδο στο εστιατόριο, οπου μπένεις με κωδικό που σου έχει αποσταλεί και σε υποδέχεται το εξαιρετικά φιλικό προσωπικό.
Ο χώρος πολύ όμορφος και μέσα και ειδικά έξω στν αυλη.

Τα κοκτειλ που υπάρχουν είναι πολυ ενδιαφέρουσες παραλαγές κλασσικών επιλογών που εξαιτίας της πρωτοτυπίας τους δυσκολεύεσαι να διαλέξεις.

Όσον αφορά το φαγητό, είναι μια εξαιρετική εμπειρία. Όλα τα πιάτα ειναι σε πολύ καλό επιπεδο, με 3-4 να ξεχωρίζουν (πχ το πιάτο με τις γαρίδες και αυτό με τα μανιταρια). Ευχάριστη παρατήρηση, οτι το ένα πιάτο του μενού αλλάχτηκε με πιάτο που είχε φρέσκο ψάρι ημέρας. Αυτο δειχνει οτι υπάρχει εξαιρετικό mentality και φιλοσοφία πίσω από τους σεφ. Επίσης τα γλυκά εξαιρετικά και διαφορετικά μεταξύ τους ώστε να καλύψουν όλα τα γούστα.

Το σερβις επίσης πολύ καλό, αν και φαίνεται οτι τα παιδια ακόμα προσαρμόζονται. Αλλα σίγουρα είναι ένα εστιατόριο που σε όλα παιρνει 5 αστερια και αξίζει μια επίσκεψη

1  Ευχαριστούμε, nikosg780
Ο/η gefthimopoulos, General Manager του Herve Restaurant, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 3 Οκτωβρίου 2020

Αγαπητέ Nikosg780,
Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που μας διαθέσατε. Η φιλοσοφία του εστιατορίου μας βασίζεται στην αντίληψη του Σεφ καθώς και στην προσπάθεια παρουσίασης μίας νέας ιδεολογίας περί γαστρονομίας. Είναι χαρά μας να διαβάζουμε σχόλια που αντικατοπτρίζουν τη συλλογική προσπάθεια που καταβάλουμε σε όλους τους τομείς καθώς και της κουλτούρας που μας αντιπροσωπεύει. Θα είναι τιμή μας να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο εστιατόριό μας!

Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2020

Υψηλοτατου επιπεδου παροχες απο την πρωτη στιγμη της κρατησης μεχρι τον αποχαιρετισμο στο τελος του υπεροχου δειπνου. Τα πιατα ηταν ολα πολυ προσεγμενα , εξαιρετικα γευστικα και με μεγαλη γκαμα επιρροων απο υλικα και κουζινες, απο την μεσογειο και καποιες γευσεις που θυμιζαν την κουζινα της μητερας μας (το αβγο ορτυκιου με το σπανακι και τον αφρο αβγολεμονου) μεχρι καποια σχεδον ασιατικα πιατα. Στα θετικα η προτιμηση του σεφ σε ελληνικα προιοντα και τα πρωτοτυπα "πειραγμενα" κοκτειλς. Η ατμοσφαιρα του χωρου πολυ χαλαρη και ανετη εξαιτιας του πολυ φιλικου προσωπικου , πολυ καλυτερη απο αλλα αντιστοιχα εστιατορια οπου ολα φανταζουν αποστειρωμενα. Οι τιμες πολυ λογικες για το επιπεδο παροχης. Θα σας ξαναεπισκεφθουμε με την αλλαγη της εποχης και του μενου. Ευχαριστουμε για την υπεροχη γαστρονομικη εμπειρια!

1  Ευχαριστούμε, katsou91
Ο/η gefthimopoulos, Γενικός Διευθυντής του Herve Restaurant, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 10 Σεπτεμβρίου 2020

Αγαπητή katsou91,
Εμείς σας ευχαριστούμε για το χρόνο που αφιερώσατε ώστε να μοιραστείτε την εμπειρία σας μαζί μας. Δίνουμε πολύ μεγάλη έμφαση στη συνολική εμπειρία των καλεσμένων μας! Προάγουμε την διαφορετικότητα κρατώντας πάντα τη στάθμη των υπηρεσιών μας στο επίπεδο που μας εκφράζει ως φιλοσοφία και σαν εστιατόριο! Θα χαρούμε πολύ να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο εστιατόριο μας στο άμεσο μέλλον!

Herve Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Herve Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!