“Κακή υποδοχή και αντιμετώπιση ”
Κριτική για: Huracan Restaurant

Huracan Restaurant
Νο 1.795 από 3.039 Εστιατόρια για: Αθήνα
Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε έχοντας κλείσει τραπέζι απο την προηγούμενη. Ζητήσαμε τραπέζι στον κήπο διευκρινίζοντας ότι θελουμε να καθίσουμε έξω. Έγινε η κράτηση και όταν πήγαμε μας έδειξαν το τραπέζι μας που ήταν μπροστά στην πόρτα πίσω απο τις κύριες υποδοχής. Στην ερώτηση μου για άλλο τραπέζι μου είπαν ότι όλα είναι κλεισμένα και διπλωμένα !!!! Και εναλλακτικά μας έδειξαν το μπαρ! Εκείνη την στιγμή ήταν 4 τραπέζια με κόσμο.. Προφανώς και δεν καθήσαμε άρα δεν έχω να γράψω κάτι για το φαγητό. Η όλη αντιμετώπιση αντιεπαγγελματική .

Ευχαριστούμε, giorgosr436
Ο/η Panos S, Ιδιοκτήτης του Huracan Restaurant, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 2 εβδομάδες

Λυπούμαστε πολύ αν η εμπειρία σας στο Huracan δεν ήταν αυτή που περιμένατε. Από τη μεριά μας αυτό που μπορούμε να σας πούμε με σιγουριά είναι πως εάν υπάρχει δυνατότητα, πάντα προσπαθούμε να ικανοποιούμε τις προτιμήσεις των πελατών μας, στην προκειμένη περίπτωση όμως δυστυχώς δεν υπήρχε κάποια άλλη εναλλακτική, καθώς όλα τα τραπέζια που αναφέρετε ήταν κρατημένα και όπως θα διαπιστώνατε αν είχατε μείνει, Γέμισαν στα επόμενα 30 λεπτά. Θα ήταν άδικο να σας δίναμε το τραπέζι κάποιου άλλου πελάτη μας ο οπόιος είχε κλείσει το τραπέζι του νωρίτερα από εσάς. Αυτό που μπορούμε να σας προτείνουμε είναι την επόμενη φορά εάν θελήσετε να μας επισκεφτείτε κάντε μια κράτηση λίγο νωρίτερα και επιβεβαιώστε μαζί μας εάν έχετε κάποια προτίμηση σε συγκεκριμένο τραπέζι ότι είναι διαθέσιμο.

Η κριτική γράφτηκε 18 Οκτωβρίου 2020

H υποδοχή ήταν γρήγορη και ευγενική.
Τα μενού ήρθαν γρήγορα, ο σερβιτόρος ήταν ευγενής και ήξερε άριστα όλες τις λεπτομέρειες των φαγητών και των ποτών.
Τα ορεκτικά μαζί με τα κόκτειλ ήρθαν γρήγορα και ήταν εξαιρετικά.
Και μετά όλα χάθηκαν...
Περιμέναμε 70 (εβδομήντα) λεπτά μέχρι να έρθουν τα κυρίως πιάτα.
Σε κάποια στιγμή ρωτήσαμε τον σερβιτόρο μήπως μας ξέχασαν.
Μετά διαπιστώσαμε πως και τα τραπέζια δίπλα μας ήταν εξίσου άδεια με το δικό μας, έστω κι αν οι (λίγοι) σερβιτόροι έτρεχαν πανικόβλητοι.
Όταν έφθασαν τα κυρίως υπήρχαν αρκετά λάθη.
Το steak ήταν διαφορετικά ψημένο απ' ότι είχαμε ζητήσει.
Το ένα από τα δύο sides έλειπε. Ο σερβιτόρος μας είπε ότι θα ρωτήσει, αλλά με το βλέμμα του είπε "αφήστε το ρε παιδιά, εδώ πνιγόμαστε, θέλετε και side".
Ελπίζω πως ο ιδιοκτήτης δεν είναι της σύγχρονης Ελληνικής λογικής "κοιτάξτε πόσοι άνεργοί υπάρχουν, είστε τυχεροί που δουλεύετε, θα τρέχετε σαν τον Βέγγο και δεν θα μιλάτε".
Σε μια μέρα σαν το Σάββατο, με τις τιμές του συγκεκριμένου μαγαζιού, το σέρβις του πρέπει να έχει περισσότερα άτομα και να είναι άψογο.

3  Ευχαριστούμε, drigas
Η κριτική γράφτηκε 13 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο φαγητό .
Ο σεφ ευγενικός και γνωστής της περουβιανης κουζίνας .
Υπέροχο ceviche και sushi .
Έχω πάει ήδη δυο φορές και σίγουρα θα επισκεφτώ ξανά το εστιατόριο .

Ευχαριστούμε, Athenalev
Μετάφραση Google

Μετάφραση Google

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021

Huracan Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Huracan Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!