“Πολυ καλό ”

Restaurant at the Acropolis Museum
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Γειτονιά: Θησείο/Μακρυγιάννη
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ξεκινήσαμε με μια σούπα απο κολοκύθα ( με χειροποίητο ψωμάκι του μαγαζιού )η οποία ήταν πολυ γευστική , μια σαλάτα με ρόκα αρωματικό κατσικίσιο τυρί και κυδώνια , νιοκι με γκοργκοντζόλα και bric( τρομερό ) και για συνέχεια ένα μοσχαρίσιο φιλέτο με γκρατινε ζυμαρικά και τρούφα και μοσχαρίσια μάγουλα με πουρέ απο κολοκασι ( ιδιαίτερος ο πουρές και τα μάγουλα έλιωναν στο στόμα ) σε συνοδεία με ένα κρασί ( βιδιανο) και φυσικά live τζαζ μουσική και μια απίστευτη θέα ( φυσικά την Ακρόπολη ) περάσαμε τέλεια !!!

Ευχαριστούμε, Χρηστος κ

Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018

Είναι πολύ λυπηρό το πιο τουριστικό καφε -εστιατόριο της πόλης με την καλύτερη θέα της Ακρόπολης να έχει τόσο κακό σέρβις και φαγητό. Πήγαμε 5 άτομα αρχικά για καφεδάκι και πρωινό .Στην συνέχεια αποφασίσαμε να φάμε και μεσημεριανό. Το τραπέζι μας καθαρίστηκε πλημμελώς από τα πρωινά , δεν μας αντικατάστησαν τα πειρούνια μας , παρά μόνο όταν ζητήσαμε καθαρά σερβίτσια για το φαγητό μας , άφησαν κάποια φλυτζάνια του καφέ και ψάχναμε το προσωπικό να μας εξυπηρετήσει. Οι μερίδες πολύ μικρές, μια μερίδα σαλάτα ρεβύθια ήταν σχεδόν άβραστα. Κορακιάσαμε για νερό. Οι τιμές για την ποιότητα πολύ ακριβές. Το προσωπικό στα όρια της "τυπικής" αγένειας. Κρίμα!

Ευχαριστούμε, stellakoug
Η κριτική γράφτηκε 14 Ιανουαρίου 2018

Το συγκεκριμένο μαγαζί έχει πολύ ωραία θέα την Ακρόπολη αλλά οι τιμές δεν είναι προσιτές για να μπορέσεις να το κάνεις στέκι!

Ευχαριστούμε, sofiaaandreou
Η κριτική γράφτηκε 11 Ιανουαρίου 2018

Μπορείς να καθήσεις και μέσα και έξω ανάλογα με την εποχή, αλλά όπου και να βρεθείς, είναι τέτοια η θέα και η αίσθηση ότι βρίσκεσαι δίπλα στην ακρόπολη , που μπορεί να μη δώσεις τη σημασία που πρέπει στο αξιόλογο φαγητό.

Ευχαριστούμε, Kostis M
Η κριτική γράφτηκε 22 Δεκεμβρίου 2017

Επέλεξα χυμό και ένα σνακ. Σχετικά καλές τιμές, προσεγμένο service ΥΠΕΡΟΧΗ ΘΕΑ! Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, pelie m

Restaurant at the Acropolis Museum: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Restaurant at the Acropolis Museum: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!