244 €
D.mmari

Αγαπημένο Novotelaki

Κριτική για: Novotel Athenes
4,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 3 Φεβ 2024
Πήγανε οικογενειακά για 2η φορά,επειδή αγαπήσαμε το ξενοδοχείο και το προσωπικό του.Ιδιαίτερα οι άνθρωποι της υποδοχής είναι πραγματικά πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί.Το πρωινό του αρκετά καλό και το εστιατόριο ala carte αξιοπρεπέστατο.Το πιο βολικό οτι βρίσκεται κοντά σε όλα.Την επόμενη φορά που θα βρεθούμε Αθήνα θα το ξαναπροτιμήσουμε.Μπράβο σας.
Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2024
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε με την οικογένεια
4,0 από 5 κύκλουςΠοιότητα
4,0 από 5 κύκλουςΤοποθεσία
5,0 από 5 κύκλουςΕξυπηρέτηση
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Απάντηση: 5 Φεβ 2024
Καλησπέρα σας,
ευχαριστούμε πάρα πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε με το να μοιραστείτε την εμπειρία σας στο Novotel Athens καθώς και για την εμπιστοσύνη που μας δείχνετε. Προσπαθούμε να κάνουμε το καλύτερο δυνατό για να εξυπηρετήσουμε και να αφήσουμε ικανοποιημένους τους πελάτες που επιλέγουν τη διαμονή τους στο ξενοδοχείο μας. Για αυτό, τα θετικά σας σχόλια για την ομάδα του front desk έχουν μεταφερθεί και στα υπόλοιπα μέλη και είμαστε όλοι ευγνώμονες. Ακόμα, ευχαριστούμε για τα θετικά σχόλια σχετικά με την τοποθεσία, το εστιατόριο και το πρωινό του Novotel Athens. Σας περιμένουμε εσάς και την οικογένειά σας και μελλοντικά, θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε και να ξεπεράσουμε τις προσδοκίες σας.
Georgios KRITIKOPOULOS, General Manager
Αθήνα: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
1.493
1.493
Η κριτική έγινε: 2 Ιανουαρίου 2024

Ένα εξαιρετικό ξενοδοχείο σε κεντρικότατο σημείο της πόλης. Η τοποθεσία του καταλύματος είναι από τα δυνατά του στοιχεία, βρίσκεται κοντά σε μέσα μεταφοράς αλλά και στον σιδηροδρομικό σταθμό της πόλης. Το καλωσόρισμα στην υποδοχή κατά την άφιξη μας στο ξενοδοχείο ήταν φιλικό και ζεστό, κίνηση που προσδίδει ασφάλεια και ανεση από την πρώτη στιγμη. Η θέα από τον τελευταίο όροφο είναι μαγευτική, φαίνονται σχεδόν όλα τα τοποσημα της πόλης, δίνοντας μια ξεχωριστή νότα ομορφιάς στο μάτι του επισκέπτη. Το δωμάτιο ήταν εξαιρετικό, παρέχοντας πλούσιες ανεσεις και γενικά το ξενοδοχείο αποτελει την καλύτερη επιλογη φιλοξενίας για λίγες μέρες στην πρωτεύουσα. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην ρεσεψιόν για την άψογη εξυπηρέτηση αλλά και στο προσωπικό του μπαρ. Η μόνη σίγουρη επιλογή για μελλοντική επίσκεψη στην Αθήνα.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2023
    • Ποιότητα
Ευχαριστούμε, Aristidis K
Ο/η Georgios Kritikopoulos, General Manager του Novotel Athenes, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Ιανουαρίου 2024

Αγαπητέ 298aristidisk,
ευχαριστούμε πάρα πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε για τη θετική και αναλυτική κριτική σας σχετικά με την εμπειρία σας στο Novotel Athens. Τα σχόλιά σας μάς έφτιαξαν τη μέρα και έχουν μεταφερθεί σε όλα τα άτομα της ομάδας μας. Προσπαθούμε να κάνουμε πάντα το καλύτερο δυνατό για να προσφέρουμε μια μοναδική εμπειρία για κάθε επισκέπτη. Χαιρόμαστε που μείνατε ικανοποιημένος από τη συνολική εμπειρία σας στο Novotel Athens συμπεριλαμβανομένων της εξυπηρέτησης του προσωπικού μας, της τοποθεσίας, του δωματίου και της ταράτσας με θέα του ξενοδοχείου μας. Τέλος, ανυπομονούμε να σας υποδεχθούμε και σε μελλοντική σας επίσκεψη στην Αθήνα και παραμένουμε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστείτε σχετικά με το Novotel Athens. Ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη!
Στη διάθεσή σας,
Georgios KRITIKOPOULOS, General Manager

Η κριτική έγινε: 5 Απριλίου 2023

Οργάνωση και διεξαγωγή συνεδρίου με προσκεκλημένους 100 και πλέον άτομα. Άριστη επικοινωνία και συνεργασία με την κα Σκαρλατίδου - υπεύθυνη εκδηλώσεων, πρόθυμοι και συνεχώς παρόντες σε κάθε μας ζήτηση οι κκ Πλάτωνας και Χάρης, το φαγητό σε μπουφέ ήταν καλομαγειρεμένο και πεντανόστιμο, δεχτήκαμε πολύ θετικά σχόλια από τους προσκεκλημένους μας..Όλοι οι χώροι που χρησιμοποιήσαμε ήταν ενδελεχώς καθαροί και περιποιημένοι. Ως αποτέλεσμα το συνέδριό μας ολοκληρώθηκε με επιτυχία! Ευχαριστούμε όλους όσους εργάστηκαν για αυτό.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2023
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
    • Ποιότητα
Ευχαριστούμε, OLGAStf
Ο/η Georgios Kritikopoulos, Γενικός Διευθυντής του Novotel Athenes, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Απριλίου 2023

Αγαπητή OLGAStf,
Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια!
Όλη η ομάδα του ξενοδοχείου Novotel Athenes και προπαντός το τμήμα εκδηλώσεων είναι ιδιαίτερα χαρούμενο που διεξήσθη άριστα η εκδήλωση σας και έμειναν ευχαριστημένοι οι καλεσμένοι σας.
Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας υποδεχτούμε ξανά σε μελλοντικό σας συνέδριο.

Η κριτική έγινε: 2 Απριλίου 2023

Το προσωπικό στην υποδοχή ήταν αγενεστατο.Το πρωινό αρκετά φτωχό,δεν ανταποτσε πρωινό 4αστερου ξενοδοχείου.Ο κλιματισμός δεν λειτουργούσε,με αποτέλεσμα τα δωμάτια να είναι πολύ ζεστά.Μετα τις 6 το απόγευμα φοβάσαι να κυκλοφορήσεις στην περιοχή

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2023
Ευχαριστούμε, _K214JI
Ο/η Georgios Kritikopoulos, Γενικός Διευθυντής του Novotel Athenes, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Απριλίου 2023

Αγαπητή/έ _K214JI,
Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιερώσατε για να μας μεταφέρετε τα σχόλια σας σε συνέχεια της διαμονής σας στο ξενοδοχείο Novotel Athenes.
Λυπούμαστε που δεν μείνατε απόλυτα ικανοποιημένη/ος απο το προσωπικό και τις υπηρεσίες μας.
Ωστόσο είμαστε πολύ προσεκτικοί και ευγενικοί με τους πελάτες μας και προσπαθούμε συνέχεια να εμπλουτίζουμε τον Αμερικάνικου τύπου μπουφέ στο πρωινό μας.
Τα σχόλια των πελατών μας είναι πάντα ευπρόσδεκτα καθώς μας βοηθούν στην καθημερινή μας βελτίωση.
Ευχόμαστε να μας δώσετε την ευκαιρία νας σας υποδεχτούμε ξανά και να σας προσφέρουμε τις καλύτερες υπηρεσίες μας.

Η κριτική έγινε: 6 Νοεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Δεν θα βάλω 5 αστέρια γιατί το μόνο μείον είναι η γενικότερη τοποθεσία του που δεν είναι και στις καλύτερες γειτονιές της Αθήνας. Δυστυχώς μετά την δύση του ήλιου δύσκολα κυκλοφορείς μόνος σου. Όσον αφορά το ξενοδοχείο είναι πολύ καλό, καθαρό, τακτοποιημενο, τα δωμάτια επαρκεστατα, τα έπιπλα σε πολύ καλή κατάσταση. Πρωινό με ότι απαιτείται για να ξεκινήσεις δυνατά την ημέρα σου. Πολύ βολικό το δωρεάν πάρκινγκ

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2022
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, mkat16
Ο/η Georgios Kritikopoulos, Γενικός Διευθυντής του Novotel Athenes, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 7 Νοεμβρίου 2022

Αγαπητέ/ή mkat16,
Σας ευχαριστούμε για τα θετίκα σχόλια σας που μοιραστήκατε μαζί μας σε συνέχεια της πρόσφατης διαμονής σας κοντά μας.
Μείνατε απόλυτα ικανοποιημένος/η από τις παροχές του ξενοδοχείου και η εμπιστοσύνη σας είναι για εμάς η καλύτερη ανταμοιβή.
Ελπίζουμε να έχουμε την χαρά να σας υποδεχτούμε και πάλι κοντά μας στο μέλλον.
Με εκτίμηση, Γιώργος Κρητικόπουλος, Γενικός Διευθυντής

Η κριτική έγινε: 8 Σεπτεμβρίου 2020

Μένω αυτή τη στιγμή στο ξενοδοχείο. Το δωμάτιο και οι εγκαταστάσεις δεν ανταποκρίνονται ούτε στις φωτογραφίες που τι ξενοδοχειο έχει αναρτγμενες, ούτε φυσικά στην τιμή του. Κακό πρωινό. .Φτωχο και δεν ανταποκρίνεται στην τιμή του αφού πραγματικά με κάτι από το φούρνο θα ήμουν περισσότερο ευχαριστημενη. Ζήτησα να μου αλλάξουν δωμάτιο, μου άλλαξαν με κάποιο το οποίο ήτανπιο ευρύχωρο αλλά και πάλι... το μπάνιο είναι απιστευτα μικρό. Προσφέρθηκαν βέβαια να με κεράσουν ένα δωρεάν ποτό το οποίο όταν πήγα να απολαύσω δεν ήταν καθόλου δωρεάν.... Η συνολική μου εικόνα είναι απίστευτα κακή

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
2  Ευχαριστούμε, sevastix
Ο/η Georgios Kritikopoulos, Γενικός Διευθυντής του Novotel Athenes, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Σεπτεμβρίου 2020

Αγαπητή sevastix,
Σας ευχαριστώ για τα σχόλια σας που μοιραστήκατε μαζί μας στο Tripadvisor.
Λυπάμαι που δεν ευχαριστηθήκατε την διαμονή σας στα δωμάτια μας καθώς και το πρωινό.
Θα ήθελα να σας ενημερώσω πως λόγω Covi19 έχουμε λάβει ειδικά μέτρα για την προφήλαξη των πελατών αλλά και των υπαλλήλων μας σε σχέση με τον ιό. Με αποτέλεσμα να προσπαθούμε να σας παρέχουμε κάθε καλύτερη δυνατη υπηρεσία που μπορούμε.
Ευχόμαι να έχω την χαρά να σας υποδεχτώ ξανά υπό κανονική λειτουργεία.