“What an experience!!”
Κριτική για: Hammam Baths

Hammam Baths
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Εισιτήριο: Ναι
Προτεινόμενη διάρκεια επίσκεψης: 2-3 ώρες
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Είτε είστε μόνιμος κάτοικος Αθηνών είτε απλός τουρίστας, μια επίσκεψη στο συγκεκριμένο χώρο είναι απαραίτητη. Ο χώρος είναι βγαλμένος από παραμύθι, το προσωπικό είναι ευγενικό και απίστευτα περιποιητικό, οι υπηρεσίες είναι όνειρο. Βγαίνεις από εκεί έναν άλλος άνθρωπος.

It's not just a hammam, it's a once in a lifetime experience. I think that every tourist, traveller whateever you want to call it, must visit the hammam baths and have the Tatli Deniz Experience!! A definite value for money.

1  Ευχαριστούμε, TheCuriousEl
Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Απόλαυση είναι η μόνη λέξη που μπορώ να βρώ για τις ώρες που πέρασα μαζί με τον άντρα μου στο Hammam Baths. Πήγαμε μεσημεράκι, καθημερινή, ήταν πολύ ήσυχα, με όμορφη, ήρεμη μουσική. Με παραδοσιακά γλυκά μας καλωσόρισαν, χάρηκα τους καθαρούς χώρους και μετά το χαλαρωτικό Hammam, απολαύσαμε υπέρχο μασάζ. Δεν είχα άλλη παρόμοια εμπειρία για να συγκρίνω, μα θεωρώ πως ιδανικά θα ήθελα να καθιερώναμε μια τέτοια «απόδραση απο τη τρέλα της καθημερινότητας», αν ήταν εφικτό και κάθε μήνα. Το υπέρχο σε αυτο τον χώρο, ήταν οι ευγενικοί άνθρωποι και η αίσθηση πως εκεί μέσα ο χρόνος σταματά!

Ευχαριστούμε, irini m
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η εμπειρία ήταν απίστευτη! Ο χώρος ειναι τέλειος καθαρός και προσεγμένος. Σου παρέχουν τα πάντα (πετσέτες σαγιονάρες) το προσωπικό πολυ φιλικό και ευγενικό. Εγω έκανα απλό χαμαμ αλλά την επόμενη φορά θα δοκιμάσω κάποιο πακέτο με μασάζ σίγουρα!

Ευχαριστούμε, Άννα Κ
Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2018

Πολύ καθαρός χώρος και το Αλί-μαμά πακέτο εξαιρετικό. θα ήθελα λιγότερα άτομα μέσα στο χώρο του χαμάμ διότι ήμασταν 7 ταυτόχρονα. Επιπλέον λίγο παραπάνω ησυχία την ώρα του τσαγιού διότι οι υπαλληλοι συζητούσαν για τις βάρδιες τους και γελούσαν συνεχώς.

3  Ευχαριστούμε, xristina g
Ο/η Nayia_Kourti, General Manager του Hammam Baths, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 20 Φεβρουαρίου 2018

Σας ευχαριστούμε θερμά για τα θερμά σας λόγια. Είμαστε πολύ υπερήφανοι κάθε φορά που καταφέρνουμε να προσφέρουμε ένα εξαιρετικό Αλί-μαμά. Θα ήθελα επίσης να σας διαβεβαιώσω ότι θα φροντίσουμε με κάθε τρόπο να διαφυλάξουμε την ηρεμία και τη γαλήνη του χώρου μας. Να είστε καλά!

Η κριτική γράφτηκε 24 Ιανουαρίου 2018

Πολύ όμορφος χώρος, προσεγμένος και εξαιρετικά ευγενικό προσωπικό. Επιλέξαμε την υπηρεσία Αλί χαμάμ που περιλαμβάνει και μασάζ. Το προσωπικό που έκανε μασάζ εξαιρετικό, ίδιου φύλου, πολύ προσεκτικό και ευγενικό. Ο χώρος όμορφος αν και λίγο μικρός οπότε αν έχει πολύ κόσμο ίσως υπάρχει μια σχετική ενόχληση από το θόρυβο αν και το προσωπικό προσπαθεί να το αποτρέψει. Προσφέρεται ότι είναι απαραίτητο, δεν χρειάζεται τίποτα άλλο εκτός από το μαγιό σου. Στο τέλος το ζεστό τσάι με το λουκούμι ολοκληρώνουν την όμορφη εμπειρία . Στιγμές χαλάρωσης που υποσχεθήκαμε στους εαυτούς μας να ξαναζήσουμε!

1  Ευχαριστούμε, Bill_Athens

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα θερμά σας λόγια! Είμαστε πολύ χαρούμενοι που καταφέρνουμε κάθε φορά να προσφέρουμε εξαιρετικές εμπειρίες και στιγμές γαλήνης και χαλάρωσης στους καλεσμένους μας! Να είστε καλά!

Hammam Baths: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Hammam Baths: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!