Η κριτική γράφτηκε 15 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Απλά καταπληκτικό! Μετά την πρόσφατη ανακαίνιση , εντυπωσιάζει ο χώρος του lobby. Ξεχνάς ότι βρίσκεσαι στην Αθήνα. Τρομερή ατμόσφαιρα. Ποιοτικό πρωινό. Για όποιον θέλει να μείνει κέντρο, είναι η καλύτερη επιλογή. Παρότι βρίσκεται σε κεντρικότατο σημείο, είναι σε πολύ ήσυχο δρόμο. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Διαμονή: Δεκέμβριος 2017
1  Ευχαριστούμε, Sakis P
Ο/η YesHotels, Manager του Periscope Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 3 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητέ Sakis P,

Ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που διαθέσατε προκειμένου να μοιραστείτε τις εντυπώσεις σας καθώς και για τα καλά σας λόγια τόσο για το ξενοδοχείο, το πρωινό μας όσο και την στρατηγική μας θέση στο Κολωνάκι. Ήταν χαρά μας που μείνατε στο Periscope και ανυπομονούμε να σας ξαναδούμε σύντομα.

Γεωργία Κουτσομπέλη

Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Σε κορυφαίο σημείο, σύγχρονο και καλαίσθητο. Ελλειπής ο χώρος του πρωινού. Δεν έχει γυμναστήριο και parking. Η καθαριότητα άριστη, το service του προσωπικού ικανοποιητικό. Το προτείνω ανεπιφύλακτα για επαγγελματικά ταξίδια.

Διαμονή: Απρίλιος 2016
Ευχαριστούμε, ninavroz
Ο/η YesHotels, Residence Manager του Periscope Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 10 Μαρτίου 2017

Αγαπητέ/ή ninavroz
Σας ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που διαθέσατε προκειμένου να μοιραστείτε μαζί μας την εμπειρία σας στο Periscope.
Χαιρόμαστε που τόσο το επίπεδο καθαριότητας όσο και των υπηρεσιών μας ήταν της αρεσκείας σας.
Με την ευκαιρία της παρατήρησης σας σχετικά με το χώρο του πρωινού, με μεγάλη μας χαρά θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στο ξενοδοχείο μας πλέον λειτουργεί ενας πλήρως ανανεωμένος χώρος lobby & lounge όπου σερβίρεται πλέον το πρωινό μας. Θα χαρούμε πολύ να μοιραστείτε μαζί μας τη γνώμη σας στην επόμενη επίσκεψή σας στο Periscope η οποία και ελπίζουμε να πραγματοποιηθεί σύντομα.

Με εκτίμηση

Η κριτική γράφτηκε 19 Δεκεμβρίου 2016

Επιλέγω πολύ συχνά το συγκεκριμένο ξενοδοχείο για την κεντρική του θέση, το ευχάριστο προσωπικό και την μικρή του διάσταση σε αντίθεση με άλλα κεντρικά ξενοδοχεία. Ικανοποιητικό πολύ και το πρωινό του.
Ιδιαίτερη αισθητική που σίγουρα την απολαμβάνω κάθε φορά.

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2016, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, elejanni
Ο/η YesHotels, Residence Manager του Periscope Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 20 Δεκεμβρίου 2016

Αγαπητή elejanni
Σας ευχαριστούμε πολύ για την καλή κριτική σας καθώς και για την εμπιστοσύνη που μας δείχνετε. Μας χαροποιεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι τόσο η αισθητική και η τοποθεσία του ξενοδοχείου όσο και το επίπεδο των παρεχόμενων υπηρεσιών είναι της αρεσκείας σας και θα χαρούμε να σας υποδεχθούμε ξανά σε επόμενο ταξίδι σας.
Με εκτίμηση

Η κριτική γράφτηκε 18 Μαΐου 2016

Ένα ευχάριστο boutique ξενοδοχειο με μινιμαλιστικό χαρακτήρα.Τα δωματια ειναι ικανοποιητικά σε μέγεθος και πολυ καθαρα.Το μπάνιο ειναι ευρύχωρο και επ´ισης πολυ καθαρο.Το ξενοδοχειο βρίσκεται πολυ κοντά στη πλατεία κολωνακιου και ειναι ήσυχο παρα το οτι ειναι πολυ κοντά στο κεντρο της περιοχής.To πρωινο ειναι ικανοποιητικό χωρίς μεγάλη ποικιλία, αλλα πολυ ωραίες ομελέτες κατόπιν παραγγελίας. Αξιοσημείωτο για την κατηγορία του ξενοδοχείου ειναι οτι το πρωινο διαθέτει καπνιστό σολωμο.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα το ξενοδοχειο για κάποιον που επιθυμεί να διαμείνει στο Κολωνάκι, που ειναι μια υπέροχη τοποθεσία κοντά στο κεντρο της Αθήνας.

• Διαμονή: Απρίλιος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Maria V
Ο/η YesHotels, Residence Manager του Periscope Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 24 Μαΐου 2016

Αγαπητή καλεσμένη,
Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλή κριτική σας
Μας δίνει μεγάλη χαρά το γεγονός ότι τόσο η τοποθεσία όσο και οι παροχές του ξενοδοχείου ήταν της αρεσκείας σας και θα χαρούμε να σας έχουμε και πάλι κοντά μας σε επόμενο ταξίδι σας.

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Κεντρικό ξενοδοχείο ,σε ελάχιστη απόσταση απο τη πλατεία κολωνακιου, πολυ ακριβό για τις παροχές του .
Τα δωμάτια μικρά και αποπνικτικά , σε καμία περίπτωση μινιμαλ και σε καμία περίπτωση boutique.
Δεν υπάρχουν λοιποί χώροι .
Μην μείνετε στο στάνταρ ειναι σαν μπουντρούμι

Διαμονή: Μάρτιος 2016
1  Ευχαριστούμε, Chrysa975
Ο/η YesHotels, Residence Manager του Periscope Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 1 Απριλίου 2016

Αγαπητέ καλεσμένε,
Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που διαθέσατε προκειμένου να μοιραστείτε μαζί μας τη γνώμη σας και χαιρόμαστε που η τοποθεσία του ξενοδοχείου μας ήταν της αρεσκείας σας.
Το ξενοδοχείο Periscope διαθέτει 4 διαφορετικούς τύπους δωματίων (Standard, Superior, Junior Suites & Penthouse Suite) με εύρος τιμών και παροχών που να καλύπτει τις διαφορετικές απαιτήσεις των καλεσμένων του. Επίσης στο ισόγειο βρίσκεται το Tokyo Joe ένα από τα πιο γνωστά εστιατόρια της πόλης το οποίο λειτουργεί καθ όλη τη διαρκεια της ημέρας προσφέροντας μεγάλη ποικιλία πιάτων και cocktails.
Επιπλέον οι πελάτες μας έχουν τη δυνατότητα δωρεάν πρόσβασης στο γυμναστήριο Holmes Place, το πιο σύγχρονο γυμναστήριο στην Αθήνα.
Ελπίζουμε να σας καλωσορίσουμε ξανά στο Periscope Hotel σε κάποια επόμενη επίσκεψή σας στην Αθήνα.