Tripadvisor

“Πανάκριβο!!!”
Κριτική για: Hill Athens

Κλείστε τραπέζι
Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Θεωρώ πως είναι πολύ ακριβό! Ένα κοκτέιλ 10 ευρώ. Μια απλή σαλάτα 13 ευρώ. Υπάρχουν και πιάτα που κοστίζουν 8 ευρώ (τα φθηνότερα ορεκτικά) αλλά και πιάτα με 26 ευρώ. Ωραία η θέα από το παράθυρο.

1  Ευχαριστούμε, panagiotisk703
Ο/η 851peterp, Ιδιοκτήτης του Hill Athens, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 3 εβδομάδες

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε θερμά για την άποψη σας καθώς μας δίνει την ευκαιρία να διευκρινίσουμε πως στο Hill Athens δίνουμε αρκετή προσοχή στην πρώτη ύλη και την ποιότητα της. Αναζητούμε τα προϊόντα αυτά ανάμεσα σε πολλά μικρών Ελλήνων παραγωγών με στόχο να προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία γεύσης στους πελάτες μας Έτσι, μια σαλάτα μεταξύ άλλων μπορεί να περιλαμβάνει αυθεντικό κατσικίσιο τυρί από 100% κατσικίσιο γάλα καθώς γνωρίζουμε τον παραγωγό του ή ένα πιάτο ημέρας με φρέσκο ψάρι να στοιχίζει λίγο πιο ακριβά αλλά να είμαστε σίγουροι για την ποιότητα του καθώς και εμείς έχουμε πληρώσει αυτή τη φρεσκάδα προσπαθώντας να διατηρήσουμε μια καλή σχέση ποιότητας/τιμής.
Επιθυμούμε και εσείς να είστε σίγουρος πως στο πιάτο σας υπήρχαν μόνο αυθεντικά υλικά από την Ελλάδα και μικρούς Έλληνες παραγωγούς και ελπίζουμε να ικανοποιηθήκατε γευστικά. Θα ήταν χαρά μας να σας φιλοξενήσουμε ξανά για να ανακαλύψετε και άλλες αυθεντικές συνταγές. Με εκτίμηση. Hill Athens

Υπέροχη ατμόσφαιρα,καταπληκτικά πιάτα με φοβερούς συνδυασμούς γεύσεων,υπέροχος καφές, μεγάλη ποικιλία κρασιών,πεντακάθαρα και προσεγμένα όλα μέσα στο μαγαζί,ευγενικό και εξυπηρετικό προσωπικο,υπέροχη θέα...Αν πας, δεν θες να φύγεις!

1  Ευχαριστούμε, J677OJmariaa
Ο/η 851peterp, Ιδιοκτήτης του Hill Athens, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Καλησπέρα σας,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επισκεφθήκατε το χώρο μας, και για το πολύ όμορφα σχόλια.
Χαιρόμαστε που η προσπάθεια μας για ένα πολύ καλό αποτέλεσμα, γίνεται ορατή και αντιληπτή.

Θα θέλαμε ιδιαίτερα να σας ξαναδούμε και να δοκιμάσετε και αλλά πράγματα από εμάς.

Ευχαριστούμε!!!

Η κριτική γράφτηκε 14 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχες γεύσεις με θέα την Ακρόπολη. Το προσωπικό ευγενέστατο με άριστη γνώση του μενού. Πολύ όμορφος χώρος σε μια υπέροχη τοποθεσία.

1  Ευχαριστούμε, kostasTs78

Καλησπέρα σας,

Αρχικά, θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επισκεφθήκατε το εστιατόριο μας.

Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που καταλαβαίνεται την συνολική προσπάθεια μας, πίσω από το όμορφο αποτέλεσμα που σας προσφέραμε.
Για να πετύχει κάτι δεν φτάνει μόνο ένας!!!

Ελπίζουμε, να σας δούμε ξανά!!

Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2020

Ανακαλύψαμε το εστιατόριο ανήμερα πρωτοχρονιά το μεσημέρι περπατώντας στην αποστόλου Παύλου με την μητέρα μου και την αδερφή μου. Καθίσαμε αρχικά για ένα καφέ αλλά όταν είδαμε τον κατάλογο του μαγαζιού μπήκαμε στον πειρασμό να δοκιμάσουμε και το υπέροχο χοτ Ντογκ, την τάρτα και τις αυγοφετες. Όλα πολύ νόστιμα και όλα χειροποίητα όπως μας είχε ενημερώσει ο πολύ ευγενικός και εξυπηρετικός σερβιτόρος. Οι καφέδες επίσης αρκετά καλοί ποιοτικά και το συνολικό κόστος μπορεί κανείς να πει ότι ήταν χαμηλο σχετικά με όλη την εμπειρία που σου προσφέρει το συγκεκριμένο κατάστημα. Θα ξαναπάω σίγουρα για να ανακαλύψω και την ταράτσα η οποία ήταν γεμάτη εκείνη την ημέρα και δεν μπορέσαμε να συνδυάσουμε αυτήν την τόσο καλή εντύπωση που μας άφησε το Hill με την υπέροχη θέα που προσφέρει ο τρίτος του όροφος.

2  Ευχαριστούμε, Demytsant
Ο/η 851peterp, Ιδιοκτήτης του Hill Athens, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Ιανουαρίου 2020

Γεια σας,

Αρχικά, θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επισκεφθήκατε το χώρο μας.
Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που η παραμονή σας ήταν ευχάριστη και ιδιαίτερη, καθώς αυτός είναι και ο κυριότερος στόχος μας, σε συνδυασμό με το καλύτερο δυνατό σέρβις και τις πιο ποιοτικές πρώτες ύλες.
Θα χαρούμε πολύ να σας ξαναδούμε, όπως επίσης και να απολαύσετε ένα εξαίρετο γεύμα στο Roof Garden μας, βασισμένο σε ελληνικά και παραδοσιακά προϊόντα.

Ευχαριστούμε,

Η κριτική γράφτηκε 3 Ιανουαρίου 2020

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Μετάφραση Google

Hill Athens: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Hill Athens: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!