“δυνατές γεύσεις”

Κλείστε τραπέζι
Γειτονιά: Σύνταγμα
Γειτονιά: Σύνταγμα
Η κριτική γράφτηκε 18 Οκτωβρίου 2020

πολύ καλή εξυπηρέτηση, πιάτα περιποιημένα και γευστικά, μικρος χώρος με πολύ κόσμο, δεν εντυπωσιαστηκα, αλλά σιγουρα έφυγα ικανοποιημένος, πιο δυνατο πίάτο η ταλιάτα.

Ευχαριστούμε, manolisp698

Η κριτική γράφτηκε 12 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ένα από τα πιο όμορφα εστιατόρια στο κέντρο της Αθήνας.
Επισκέφτηκα το ovio με την σύζυγο μου. Ο χώρος πολύ όμορφος για ένα μικρό εστιατόριο, με παρα πολύ καλό και ευγενικό προσωπικό. Το φαγητό πεντανόστιμο και οι μερίδες μεγάλες.
Συγχαρητήρια για το προσωπικό (για την ευγένεια και την γνώση που έχουν για το κάθε πιάτο του menu)
Θα το επισκεπτόμουν ξανά!

Ευχαριστούμε, Baristalatteart
Η κριτική γράφτηκε 10 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε η αλήθεια είναι με μεγάλες προσδοκίες καθώς είμαστε λάτρεις της ιταλικής κουζίνας και του ποιοτικού φαγητού. Αρχικά αγχωτικό το μέγεθος και η απόσταση των τραπεζιών. Καθήσαμε πάνω και σκεφτόμασταν πως θα βγούμε από τον καναπέ χωρίς να βάλουμε τα ρούχα μας στο πιάτο των διπλανών. Ένας από την παρέα δεν πίνει οπότε ζητήσαμε νερό βρύσης. Μας σέρβιραν στα ποτήρια αλλά αρνήθηκαν να μας αφήσουν την κανάτα. Δεν καταφέραμε να πιούμε άλλο νερό έκτοτε. Το φαγητό τώρα αρκετά καλό αν και οι μερίδες λίγο μικρές. Καθώς είναι νέο μαγαζί θα δοκιμάσουμε ακόμα μια φορά την τύχη μας.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2020
2  Ευχαριστούμε, EvangeliaMe
Η κριτική γράφτηκε 9 Οκτωβρίου 2020

Το φαγητό ήταν εξαιρετικό σε γεύση, ωστόσο αυτό που κρίνω εντυπωσιακό ήταν η ταχύτητα τόσο του σερβις όσο και της παρασκευής του δείπνου μας! Το προσωπικό ήταν εξαιρετικά καταρτισμένο με εύστοχες προτάσεις τόσο για το φαγητό αλλά και για το κρασί! Τελικά τίποτα δεν είναι τυχαίο! Συγχαρητήρια!

Ευχαριστούμε, Magiouli
Η κριτική γράφτηκε 9 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθηκαμε το ovio 2 άτομα με μεγάλη ανυπομονησία! Ο χώρος δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο κι ειδικά αν κάθεσαι στα έξω έξω τραπεζάκια έχεις ένα άγχος για τα πράγματά σου και τον κόσμο που περνάει.

Το φαγητό ωστόσο σε ανταμείβει! Το καλωσόρισμα πολύ μικρό αλλά νόστιμο. Η σαλάτα με το φινοκιο αρκετά καλή αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Τα αραντσινι με τραχανά ήταν αποκάλυψη! Να τα δοκιμάσετε οπωσδήποτε!Τα νιοκι με γκοργκοντζολα και καραμελωμενο αχλάδι ήταν το κάτι άλλο!!! Θα πήγαινα άνετα ξανά μόνο γι αυτό το πιάτο! Το ραβιολι γεμιστό με παρμεζάνα, ανθότυρο και μυρωδικά ήταν κι αυτό πεντανόστιμο.

Για τα παραπάνω συν 2 ποτήρια κρασί πληρώσαμε γύρω στα 65€.

Ευχαριστούμε, konstantina511mp

Ovio: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ovio: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!