Tripadvisor

Κριτική για: Γιασεμί

Γιασεμί
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Κρατήσεις
Γειτονιά: Πλάκα

Στο Γιασεμί έχω πάει αρκετές φορές. Μου αρέσει η ατμόσφαιρά του, η διακόσμησή του, το μενού του αλλά κυρίως η τοποθεσία του. Έξω στα τραπεζάκια ή και στα σκαλάκια απολαμβάνω τον καφέ μου και το γλυκό μου αρκετά συχνά. Όλα ποιοτικά και νόστιμα. Το προσωπικό αν και κάποιες φορές πελαγωμένο από τον πολύ κόσμο, είναι ευγενικό και εξυπηρετικό. Πρόκειται για ένα μαγαζί ξεχωριστό που αξίζει να γίνει στέκι σου.

Ευχαριστούμε, TheSpymi

Η κριτική γράφτηκε 22 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Τζάκι σβηστό, κρύα ατμόσφαιρα, γλυκά ξεσκέπαστα εκεί όπου περνούσε κόσμος.. Ψάχναμε ένα ζεστό χουχουλιάρικο μέρος μια κι είχε πολύ κρύο εκείνη τη μέρα αλλά δεν..!
Το δεύτερο αστέρι μόνο και μόνο επειδή δεν καθίσαμε και δεν πήραμε τίποτα..

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, Teta T
Η κριτική γράφτηκε 19 Ιανουαρίου 2020

Αφού φτάσαμε στο μαγαζί η υπεύθυνη, υποθέτω, μας έβαλε και κάτσαμε σε ένα στρογγυλό τραπέζι μαζί με άλλους δύο άγνωστους. Βέβαια αυτό δεν μας ενόχλησε αφού ήταν γεμάτο. Όταν άδειασε ένα άλλο τραπέζι εφόσον δεν είχαν έρθει αυτά που είχαμε παραγγείλει και εννοείται ότι αφού ρωτήσαμε τον σερβιτόρο αν μπορούμε να μεταφερθούμε (και μας είπε φυσικά) πήραμε το νερό μας και πήγαμε προς ένα άλλο πιο βολικό τραπέζι. Μόλις μας είδε η υπεύθυνη ήρθε προς το μέρος μας και μας μίλησε αρκετά άσχημα χωρίς λόγο. Μας είπε ότι δεν μπορούμε να κάτσουμε και ότι είναι σε αναμονή(κάνεις ωστόσο δεν ήταν εκεί). Ενώ της είπα ότι ρωτήσαμε μας είπε με πολύ άσχημο τόνο ότι εγώ είμαι υπεύθυνη εδώ... Τουλάχιστον ας μας μίλαγε καλύτερα προφανώς θα καταλαβαίναμε. Και μετά παρατήρησα και άλλο άτομο να μετακινείτε σε άλλο τραπέζι χωρίς βέβαια να του γίνει παρατήρηση. Το υπόλοιπο προσωπικο ήταν μια χαρά πάντως.

1  Ευχαριστούμε, Argie27
Η κριτική γράφτηκε 19 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Στην αγαπημένη μας Πλάκα, ένα όμορφο και ζεστό μαγαζί , με ωραίους χώρους! Πολύ ωραίος καφές και γλυκά! Επίσης, έχει πολλές επιλογές για μαγειρευτό φαγητό!!

Ευχαριστούμε, alex_alternativ0
Η κριτική γράφτηκε 12 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εκπληκτικό μέρος να απολαύσεις τον καφέ και το φαγητό σου! Το μέρος σε γυρίζει πίσω, σε καιρούς παλιούς ρομαντικούς! Υπέροχο φαγητό και άψογη εξυπηρέτηση! Αξίζει να το επισκεφθεί κάνεις στην Αθήνα!

Ευχαριστούμε, katerinao504

Γιασεμί: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γιασεμί: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!