“Lovely & posh ”

Νο 1.782 από 3.041 Εστιατόρια για: Αθήνα
Γειτονιά: Κολωνάκι
Γειτονιά: Κολωνάκι
Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Όμορφο και ολίγον posh. Ευγενική εξυπηρέτηση, ο εσωτερικός χώρος είναι υπέροχος αλλα και το εξωτερικό του μέρος ειναι ευχάριστο, το pornstar κοκτέιλ άψογο.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, Chrchatz

Η κριτική γράφτηκε 26 Οκτωβρίου 2020

Ανακουφιστικό κάπως να βλέπεις κι άλλες κακές κριτικές για παρόμοια θέματα...γιατί σκεφτόμουν πως ίσως να ήμασταν υπερβολικοί στην απογοήτευση και στην επιμονή προς τους σερβιτόρους, γιατί και λόγω της σκέψης πως συχνά πίσω από αγενείς και μη κεφάτους/ες σερβιτόρους/ες κρύβονται κακοπληρωμένοι/ες ή/και καταπιεσμένοι/ες υπάλληλοι και συχνά οι ίδιοι γίνονται οι πρώτοι δέκτες εκνευρισμών, θυμών και απογοητεύσεων, χωρίς να φταίνε πάντα, γι' αυτό και λογόκρινα αρχικά κάπως την αρνητική κριτική μου. Πάντα υπέρ των εργαζομένων και όχι αψήφιστα δίκιο στους πελάτες.
Ωστόσο, δεν μπορούμε να μην επισημάνουμε κάποια πράγματα. Κατ' αρχάς η εξυπηρέτηση δυσφορικά αργή. Δεν ξέρω αν προέρχεται από την κουζίνα και γενικά τις μέσα υπηρεσίες, αλλά προς τα έξω η εξυπηρέτηση ανεπαρκής.
Καθίσαμε αρχικά σ' ένα τραπέζι και έπρεπε να περάσουν πάνω από 10 λεπτά για να έρθουν να μας πουν ότι είναι reserve λόγω μιας εκδήλωσης στον συγκεκριμένο χώρο. Αφού πήγαμε στο άλλο τραπέζι πάλι πέρασαν αρκετά λεπτά μέχρι να έρθουν για παραγγελία. Η παραγγελία (ένα τσάι ζεστό και μια κρύα σοκολάτα) αργούσε και ήρθε μετά από ένα τέταρτο και έπειτα από ερώτησή μας για το αν αργεί και αν αργούσε να την ακυρώσουμε γιατί θα έπρεπε να φύγουμε σχετικά σύντομα. Όταν ήρθαν τα ροφήματα ζητήσαμε αμέσως λογαριασμό, που σημειωτέον θα έπρεπε να είχε έρθει ήδη η απόδειξη και όχι να τη ζητάμε. Αφού πληρώσαμε, για να μας φέρει τα ρέστα έπρεπε να πάει να πάρει παραγγελία από άλλα 2 τραπέζια, ενώ υπήρχε σερβιτόρος που μπορούσε να πάει μέσα για τα ρέστα. Δεν παραβλέπω πως τρέχουν να τα προλάβουν όλα, αλλά δεν ήταν ένας μόνος του...μια συνεννόηση θα μπορούσε να υπήρχε. Στην αρχική ευγενική παράκληση για τα ρέστα γιατί βιαζόμασταν η αντίδραση και η κωλυσιεργία ήταν σχεδόν εμπαιγμός. Έπειτα δυστυχώς επήλθε εκνευρισμός και από την πλευρά μας και ίσως γίναμε αγενείς...αλλά ήταν απροκάλυπτη η καθυστέρηση από την αρχή μέχρι το τέλος...δεν είναι ότι άργησε ένα πράγμα που θα ήταν ανθρώπινο...
Οι σερβιτόροι άκεφοι και προσπαθούσαν να τα βγάλουν πέρα. Που να ξέρεις αν είναι αποτέλεσμα ασυδοσίας της εργοδοσίας...
Επίσης, τους έψαχνες για να τους βρεις. Που και που χάζευαν και στο κινητό όχι για λόγους της εξυπηρέτησης πχ εφαρμογή για τις παραγγελίες.
Επίσης, κατάλογος για να δεις τιμές δεν υπήρχε στα τραπέζια.
Και τέλος ε όχι και 12,50 ευρώ ρε παιδιά για ένα τσάι (μυρωδάτο δεν μπορώ να πω!) και μια σοκολάτα...νισάφι!!
Πολύ κρίμα....

1  Ευχαριστούμε, 61xrysak
Η κριτική γράφτηκε 18 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Τα λέει ολα ο τίτλος! Λογικά θα είστε το μοναδικό καφέ σε όλη την Αθήνα,δεν νομίζω! Με θέα την Ακρόπολη θα το είχατε 12,5 τον κάθε καφέ,οπότε και ευχαριστώ να λεμε! Πρώτη και εννοείται τελευταία φορά

Ευχαριστούμε, alexandros-1213-
Η κριτική γράφτηκε 3 Οκτωβρίου 2020

Πολύ αγενές προσωπικό, ιδιαίτερα η υποδοχή και η εξυπηρέτηση κάτω του μετρίου. Η συμπεριφορά τους από τις χειρότερες που έχω δει..

1  Ευχαριστούμε, K1035ZJ_
Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2020

Τι να πω για τη σημερινή μας εμπειρία! Μετρ με ύφος 100 καρδηναλίων και παρουσιαστικό που δεν επιτρέπεται σε μαγαζί που έχει αυτές τις τιμές και αυτή την ιστορία και ο οποίος δεν άφησε να καθίσουμε στα και καλά reserve τραπέζια που για μια ώρα που είμαστε εκεί παραμένανε ....reserve.
Υπερτιμημένος καφές, cappuccino στα 7 ευρω και freddo espresso στα 6,5 χωρίς κάτι ιδιαίτερο και το ΦΠΑ μειωμένο εννοείται, στο 13%.
Ξεκαβαλήστε, δεν είστε και στην πλατεία
San Marco στην Βενετία. Αααα και να μην ξεχαστώ, δεν ήρθε και η Angelina Jolie
με τον Brand Pitt να πιουν καφέ, όταν έρθουν καβαλήστε!
Αυτά! Πραγματικά λυπάμαι!!

Ευχαριστούμε, Eirini V

Athénée: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Athénée: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!