“Αρκετοί φίλοι μου , μου είχαν”
Κριτική για: Cardinale

Cardinale
Κλείστε τραπέζι
Νο 2.515 από 3.009 Εστιατόρια για: Αθήνα
Γειτονιά: Σύνταγμα
Γειτονιά: Σύνταγμα
Η κριτική γράφτηκε 18 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Αρκετοί φίλοι μου , μου είχαν συστήσει το Cardinale ως ένα από τα πιο ωραία Ιταλικά στο κέντρο της Αθήνας .
Μια δοκιμή με έπεισε , πως μπορούμε στην Ελλάδα να βρούμε την Ιταλική κουζίνα που όλοι θελουμε να δοκιμάσουμε .
Θα σας πρότεινα σίγουρα να δοκιμάσατε από τα ορεκτικά το πιάτο με τα μανιτάρια , είναι ένα όνειρο .
Στη συνέχεια θα σας πρότεινα να δοκιμάσετε από τα κυρίως τα Νιοκι καθώς και την καρμπονάρα που είναι άκρως γευστική και μπορεί με
μια πιρούνια να σε ταξιδέψει σε εστιατόρια της Νάπολης.
´Εξίσου ωραίο και ατμοσφαιρικό είναι και το σημείο στο οποίο βρίσκεται το εστιατόριο καθώς και η μουσική που παίζει .
Μπορείτε να διαλέξετε το κρασί που σας ταιριάζει μέσα από μια μεγάλη ποικιλία κρασιών .
Για το τέλος άφησα το πιο ωραίο γλυκό που έχω φάει το τελευταίο διάστημα , είναι το tiramisu affogato, δοκιμάστε το και θα καταλάβετε .
Εντύπωση μου έκανε το ποσό ευγενικό και εξυπηρετικό ήταν το προσωπικό και πως όλα τα πιάτα ήρθαν στην ώρα τους, και πάντα κάποιος ήταν κοντά μας για να μας εξυπηρετήσει με
ένα μεγάλο χαμόγελο .
Η παρέα μου κι εγώ μείναμε πολύ ευχαριστημένοι και κυρίως χορτασμένοι ! Σκεφτόμαστε μάλιστα να ξαναπάμε
σύντομα !

Ευχαριστούμε, elenathepainter

Η κριτική γράφτηκε 13 Σεπτεμβρίου 2020

Επισκεφθηκα το εστιατοριο παρασκευη μεσημερι με την κορη μου σε ενα ταξιδι μας απο την κρητη. Ο χωρος πολυ καλαισθητος, το φαγητο παρα πολυ καλο και τα παιδια του σερβις πολυ ευγενικα. Αυτο που εκανε μεγαλυτερη εντυπωση ομως ηταν οι ιδιοκτητες. Επιτυχημενοι ολοι και αναγνωρισιμοι αλλα πολυ ευγενικοι, προθυμοι ακομα και να σε εξυπηρετησουν οι ιδιοι, χαμογελαστοι και με ωραιο χιουμορ. Πολυ ζεστη και φιλικη ατμοσφαιρα μακρια απο το "δηθεν" των "καλων" εστιατοριων του κεντρου της αθηνας.

Ευχαριστούμε, Cityfollower
Η κριτική γράφτηκε 10 Σεπτεμβρίου 2020

Αψογη εξυπηρετηση προσωπικού,υπέροχος ο ανακαινισμένος χωρος του!απ τα καλυτερα ιταλικά που εχω φαει

Ευχαριστούμε, Aris_XristinA
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2020

Το επισκεφτήκαμε Παρασκευή βράδυ χωρίς προηγουμένως κράτηση. Προχωρήσαμε στην παραγγελία μας στον σερβιτόρο και φέρνοντας το πρώτο πιάτο , μία μους τυριού, δεν είχε καμία σχέση με αυτό που είχαμε παραγγείλει το οποίο ήταν αγκινάρες. Του λέμε ότι είναι λάθος και μας έλεγε ΟΧΙ, Φέρνοντας μετά το πιάτο με τα λιγκουινη , σημειωτέον κρύο από την καθυστέρηση, μας λέει ότι έχουμε δίκιο είχαν τελειώσει οι αγκινάρες !!!! Προσπάθησαν να το μαζέψουν κερνώντας μας το γλυκό οφείλω να το γράψω αυτό Η πίτσα είχε το εξής πρόβλημα ενώ φαινόταν πολύ ωραία ψημένη ήταν πολύ σκληρό το κάτω μέρος της ζύμης δεν κοβόταν με το μαχαίρι και εσωτερικά πριν τα υλικά ήταν άψητη. Κρίμα

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2020
3  Ευχαριστούμε, Natassa1414
Η κριτική γράφτηκε 17 Φεβρουαρίου 2020

Άψογη αισθητική χώρου ,πολύ καλή εξυπηρέτηση,ζεστή ατμόσφαιρα, ενδιαφέρον μενού με αυθεντικές, ιταλικές γεύσεις. Επιτέλους, ένα γνήσιο ιταλικό εστιατόριο στην Αθήνα ...!

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2020
Ευχαριστούμε, U6458IZ_

Cardinale: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Cardinale: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!