Tripadvisor
Αθήνα

“Ωραίος χώρος, απλό, λίγο επίπεδο, ιταλικό φαγητό ”
Κριτική για: Brigante

Brigante
Κλείστε τραπέζι
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Ο χώρος είναι εντυπωσιακά απλός και καλόγουστος θυμίζει ιταλική τρατορια του 60 ή και ρετρό γαλακτοπωλειο! Δυστυχως δεν ειναι αυθεντικα παλιο μαγαζί. Ειναι μονο ενα καλογουστο σκηνικό.
Ευγενικό service, ωραία πρώτα πιάτα και σαλάτες. Συμπαθητικό το Ριζότο με τα μανιτάρια και το (άφθονο) λάδι τρούφας, βαρετά και ανοστα τουλάχιστον 2 απ τα πιάτα του με ταλιατελες και πολύ αναμενόμενο το cheesecake. Συνολικά ένας συμπαθητικός χώρος και ένα φαγητό ανεκτό στα 25 ευρώ το άτομο με 1 ποτήρι κρασί. Η αλήθεια είναι ότι με βάση τα αναρτημένα σχόλια περιμέναμε κάτι καλύτερο.

Ευχαριστούμε, grigoriss217

Η κριτική γράφτηκε πριν από 5 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Ωραίος χώρος λιτός! Εκπληκτικό σέρβις από την ευγενέστατη Λαμπρινή! Φαγητό νοστιμότατο όπου καταλαβαίνεις ότι η πρώτη ύλη είναι πολύ καλή και προσεγμένη! Τιμές καλές!
Κατά την επίσκεψης μας απόγευμα Παρασκευής πήραμε porchetta, tagliatelle bolognese, pizza prosciutto και τα αγαπημένα μας san pellegrino! Κλείσαμε με tiramisu!

Εννοείται θα προστεθεί στις μελλοντικές μας εξόδους!

Ευχαριστούμε, sandroutso
Η κριτική γράφτηκε 19 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο φαγητό με εξαιρετικές πρώτες ύλες. Κλασσικός και περιεκτικός κατάλογος, με ενδιαφέρον επιλογές κρασιού. Ευγενικό προσωπικό, και όμορφος λιτός και κλασικός χορός.

3  Ευχαριστούμε, mariasR173UU
Η κριτική γράφτηκε 3 Ιανουαρίου 2020

Φαγητό, ατμόσφαιρα, εξυπηρέτηση όλα καταπληκτικά. Στα συν η σερβιτόρα μας η οποία ήταν συνέχεια δίπλα μας για να μας εξυπηρετήσει χωρίς να είναι φορτική.

3  Ευχαριστούμε, VagelisKont
Η κριτική γράφτηκε 7 Νοεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πραγματικά όλα ήταν τέλεια. Πήγα με ένα φίλο μου για βραδυνό και σίγουρα θα πηγαίνω συχνά. Φρέσκα υλικά, μεγάλη ποικιλία γεύσεων, ευγενικό προσωπικό, λογικές τιμές, ακριβώς δίπλα στο Μετρό Ακρόπολη. Πεντακάθαρο μπάνιο (πρισωπικά δίνω πολλή σημασία στην καθαριότητα). Ιδιαίτερη αισθητική χώρου.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, giorgosn725

Brigante: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Brigante: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!