Tripadvisor

“Εντυπώσεις. ”

Tα Καραμανλίδικα του Φάνη
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό φαγητό. Καλή και γρήγορη εξυπηρέτηση. Προσιτές τιμές. Μεγάλη επιλογή γεύσεων. Υποχρεωτική η κράτηση δικαιολογημένα λόγω του μικρού χώρου.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, Thanos T

Η κριτική γράφτηκε 12 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Δυστυχώς πολύ κακό για το τίποτα... Ενώ στο εξωτερικό μπορεί να καθησει και ένα άτομο εδώ δεν γίνεται...

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, _T6022RI
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2020

Πήγαμε μεσημέρι για φαγητό, ήταν γεμάτο κόσμο, κυρίως τουρίστες. Περιμέναμε πάνω από μισή ώρα όρθιοι, κι όταν άδειασε ένα τραπεζάκι σε μια γωνιά κ πήγαμε να καθίσουμε, ήρθε η υπεύθυνη και μας είπε -με όχι πολύ ωραίο τρόπο- γιατί κάτσαμε αφού προηγούνταν άλλοι, οι οποίοι ήταν παρέα 5 ατόμων κι εκεί μέσα μετά βίας χωρούσαμε εμείς...
Με τα πολλά καταφέραμε να παραγγείλουμε, καθώς οι σερβιτόροι/ες έτρεχαν πανικόβλητοι & ήταν εμφανώς ανοργάνωτοι.
Ως προς το φαγητό, παρ'όλες τις προσδοκίες μας, αποδείχθηκε αδιάφορο, τίποτα που δεν μπορείς να βρεις παντού πια στην Αθήνα.
Με γνώμονα τη συνολική μας εμπειρία, δεν θα το πρότεινα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Kassiani Z
Η κριτική γράφτηκε 28 Δεκεμβρίου 2019

Πολύ ωραία πιάτα, ωραίο περιβάλλον, το μόνο πρόβλημα είναι η ώρα αναμονής για να πιάσεις τραπέζι. Οι υπάλληλοι ευγενέστατοι εφόσον κάτσεις στο τραπέζι, όσο περιμένεις είναι λίγο αγενείς.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, despoina f
Η κριτική γράφτηκε 20 Δεκεμβρίου 2019

Γύρω στις 4 το απόγευμα μεσαίας μέρας, είπαμε να καθήσουμε στο συγκεκριμένο μαγαζί. Έχουμε ξαναπεράσει αλλά δεν είχε τραπέζι και φύγαμε. Αυτή τη φορά είχε ένα μικρό τραπέζι για δύο άτομα, ακριβώς δίπλα στο διάδρομο με το μεγάλο ψυγείο των αλλαντικών, το ακριανό από μία σειρά από τρία όμοια τραπέζια. Πολύ ευγενικό το προσωπικό, αλλά στο τραπέζι ίσα που μπορείς να καθήσεις. Κατά τη διάρκεια της παραμονής μας εκεί και φυσικά όταν προσπαθούσαμε να φάμε, αναγκαζόμαστε να σηκωθούμε κάθε λίγο και λιγάκι για να περάσουν αυτοί που κάθονταν ή ήθελαν να καθήσουν στα δύο εσωτερικά τραπέζια. Στην αρχή μας έφεραν ένα ‘καλοσώρισμα’ που ήταν 4 ψιλοκομμένα κομματάκια από κάτι σαν ζαμπόν που η γεύση του ήταν ίδια με σβαν, μαζί με 4 κομματάκια σε μέγεθος ζαριού τυρί, πάνω σε μία μικρή λαδόκολλα. Παραγγείλαμε την ποικιλία αλλαντικών και τυριών (16 ευρώ) που είναι ένα στενόμακρο ξύλο με ψιλοκομμένες φλίδες αλλαντικών και στενά μπαστουνάκια τυριών αδιάφορης γεύσης. Ούτε η ποιότητα (αλλαντικά με λίπος) αλλά ούτε και η ποσότητα δικαιολογεί αυτή την τιμή. Μάλλον είναι για μερικούς τουρίστες που δεν έχουν ξαναδεί στην ζωή τους παρόμοια ποικιλία. Πήραμε και ένα σαγανάκι με αυγά και σουτζούκι, παρόμοιες φλίδες ελάχιστου αλλαντικού. Το μόνο καλό ήταν ότι ήπιαμε μία μπύρα μικρής ζυθοποιίας από την Ηλεία. Το μαγαζί δεν είναι για να φας, αλλά να μπεις, να δεις και να φύγεις. Το είδαμε, το δοκιμάσαμε και δεν θα ξαναπάμε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Panagiotis_N_01

Tα Καραμανλίδικα του Φάνη: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Tα Καραμανλίδικα του Φάνη: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!