“Unique Experience ✨”

Φαγητό/Food:⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️
Τιμές/Price:
Overall:
Suggestions:
Οπωσδήποτε από τα Main Brisket από τα Teasers το favourite Ahi Tuna - Φιλέτο τόνου & καπνισμένο , με κρέμα λεμόνι και αβοκάντο ταραμά σε βάση κανταΐφι ( και να σημειωθεί ότι δεν μας αρέσει ούτε το ψάρι ούτε ο ταραμάς)
ΤΡΟΜΕΡΗΗΗΗΗ ΣΑΛΑΤΑΑΑΑ Burrata Medley- Spicy Tartar τοματίνι- παντζάρι και baby ρόκα πάνω σε κρέμα καπνιστής ντομάτας, με mozzarella burrata και πολλά σαλικόρνια

Comments: Το only smoke house στην Ελλάδα... από τα αγαπημένα μας εστιατόρια στο Κολωνάκι❣️Το προτείνουμε όχι μόνο για lunch/dinner αλλά και για κοκτέιλ και teasers.

Τα λόγια είναι περιττά οι γεύσεις απερίγραπτες — it’s definitely a must visit!! Αν είσαι τυχερός θα έχεις την ευκαιρία να σου κάνουν tour στο smoker τους και στην κουζίνα τους.

Ok μπορεί το lock down να μας περιορίζει .. ΑΛΛΑ μπορείτε να παραγγείλετε μέσω @efood η @wolt , ο κατάλογος μπορεί να είναι πιο περιορισμένος. ΑΛΛΑΑΑΑ έχετε την επιλογή να σας φέρουν BBQ dinner στο σπίτι ( ελάχιστο 4 άτομα).Που οκ όσο καλός και αν είσαι είναι σχεδόν απίθανο να πετύχεις την τελειότητα χωρίς την βοήθεια του @finemess.
You just need to call the and they will deliver you perfection.

Αυταααα... ας ελπίσουμε να κάναμε την Καραντίνα σας λίγο πιο ενδιαφέρουσα / και νόστιμη

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, mkfoodlovers

Η κριτική γράφτηκε 22 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Μια πολύ όμορφη προσεγμένη δουλειά με ποιοτικά προϊόντα αλλά δυστιχως κράτησα μόνο αυτό από το δείπνο μου . Το εστιατόριο σαν χώρος αρκετά κακοστημένο , με κακό φωτισμό (το να βλέπεις πελάτες να ανοίγουν τον φακό του κινητού για να δουν μάλλον κάτι δε πάει καλά νομίζω...) , Το μενού μπερδεύει με τον τρόπο που είναι γραμμένο κ η παρουσίαση από το σέρβις κάθε σελίδας του , αλλά κ η όλη λειτουργία του μου έκανε την εντύπωση πως πήγα σε ένα "τουριστικόυ τύπου" μαγαζί, το σέρβις ήταν κακό , π.χ. δεν μάζεψαν ούτε τα πιάτα μας πριν μας φέρουν τα φαγητά , δεν μας έφεραν ποτέ τα κρασιά..
Ένα μπράβο λοιπόν στην κουζίνα , αλλά δεν αρκεί μόνο αυτο για μια τυπου fine dine εμπειρία..

Ευχαριστούμε, konsantinos_-1
Ο/η CostisBastias, Owner του Fine Mess Smokehouse, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 27 Οκτωβρίου 2020

Σας ευχαριστούμε για τα σχόλια σας.

Αρχικά, χαιρόμαστε ιδιαίτερα που απολαύσατε το barbecue μας. Το μοναδικό concept της κουζίνας μας ανάγει το αυθεντικό low & slow barbecue σε σύγχρονη, υψηλή γαστρονομία, και πάντα αφιερώνουμε χρόνο να παρουσιάζουμε την κάρτα μας και να συζητάμε εκτεταμένα με τους θαμώνες μας για τα ασυνήθιστα υλικά και τεχνικές των πιάτων που προσφέρουμε.

Φιλοδοξία μας είναι να προσφέρουμε σε όλους τους θαμώνες μας την ζεστή αυθεντική φιλοξενία της κουλτούρας του barbecue και μια πραγματικά fine dining εμπειρία. Παρά τις καλύτερες μας προθέσεις, δυστυχώς σε κάποιες περιπτώσεις δεν τα καταφέρνουμε όσο καλά θέλουμε - και ξεκάθαρα η δική σας επίσκεψη αποτελεί μια τέτοια περίσταση. Γι αυτό, δεν υπάρχει δικαιολογία, και σας ζητούμε συγγνώμη.

Θα χαρούμε ιδιαίτερα να σας υποδεχτούμε ξανά, να σας προσφέρουμε την πραγματική εμπειρία Fine Mess, και να έχουμε την ευκαιρία να σας.. αποζημιώσουμε για τις αστοχίες μας στην πρώτη σας επίσκεψη! Απλά, κάνοντας την κράτηση σας τηλεφωνικά ή και μέσω του website μας, μας αναφέρετε την ημερα της επίσκεψης σας καθώς και την κριτική σας στο TA.

Η ομάδα του Fine Mess

Η κριτική γράφτηκε 25 Σεπτεμβρίου 2020

Πολύ πρωτότυπο για την Ελλάδα εστιατόρειο, το φαγειτό εξαιρετικό και αρκετά χορταστικό και με το σέρβις να είναι πλήρως ενημερωμενό για τα πιάτα και τον τρόπο παρασκευής τους, είμασταν 5 άτομα όλοι έμειναν ικανοποιημένοι, οι τιμές για αυτό που προσφέρουν θα έλεγα πως είναι χαμηλές και τέλος θέλω να πω οτι το πρωτείνω ανεπιφύλακτα!!!

Ευχαριστούμε, I9423YSgeorgeh
Ο/η CostisBastias, Owner του Fine Mess Smokehouse, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Οκτωβρίου 2020

Η κριτική γράφτηκε 23 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πανέμορφο μαγαζί είτε καθίσεις μέσα είτε έξω. Ιδιοκτήτες πολύ καλοί και ευγενικοί όπως και το προσωπικό τους ευγενικο, εξυπηρετικο, γρήγορο και είχε τις γνώσεις που έπρεπε. Πολύ καλή εξήγηση του menou με κάθε λεπτομέρεια. Η τοποθεσία είναι υπέροχη. Τα κοκτέιλ τους πάρα πολύ ωραία. Το φαγητό ήταν πολύ νόστιμο και εξαιρετικό. Δεν υπάρχει κάτι αρνητικό γι αυτό το μαγαζί. Το συστήνω ανεπιφύλακτα και πολλά μπράβο σε όλους.

Beautiful restaurant whether you sit inside or outside. Owners very good and polite as well as their staff polite, helpful, fast and had the knowledge they needed. Very good explanation of the menu with every detail. The location is wonderful. Their cocktails are very nice. The food was very tasty and excellent. There is nothing negative about this store.I highly recommend it and well done to everyone.

Ευχαριστούμε, akisk75
Ο/η CostisBastias, Owner του Fine Mess Smokehouse, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 25 Σεπτεμβρίου 2020

Η κριτική γράφτηκε 19 Σεπτεμβρίου 2020

Εξαιρετική και πρωτότυπη για την Ελλάδα ιδέα και πολύ καλά εφαρμοσμένη. Πολύ ωραίες γεύσεις και σωστό σέρβις. Οι ιδιοκτήτες έχουν μεράκι για αυτό που κάνουν και αυτό φαίνεται. Συγχαρητήρια.

Ευχαριστούμε, Panoskpv

Ευχαριστούμε πολύ!

Fine Mess Smokehouse: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Fine Mess Smokehouse: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα