“Καλό αλλά πανάκριβο”
Κριτική για: Choureal

Choureal
Γειτονιά: Σύνταγμα
Γειτονιά: Σύνταγμα

Πολύ νόστιμα προφιτερόλ, σουδάκια κλπ. Ίσως από τα καλύτερα μαγαζιά στην περιοχή που βρίσκεται αν θέλετε τέτοιου είδος γλυκό (περιξ του Συντάγματος). Παρόλα αυτά είναι πανάκριβο και γι' αυτό βάζω αυτή την κριτική. Παιδιά στην Ελλάδα ζούμε με τον μέσο μισθό κάτω από τα 800€, δεν είναι δυνατόν να χρεώνουμε ένα ατομικό προφιτερόλ 4€, όσο νόστιμα και αν είναι.

Ευχαριστούμε, kostasp871
Ο/η AnastasiosSK87, Γενικός Διευθυντής του Choureal, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 2 εβδομάδες

Χρόνια Πολλά και ευχαριστούμε για την κριτική σας. Χαιρόμαστε που σας άρεσαν οι γεύσεις μας. Στο Choureal χρησιμοποιούμε μόνο κορυφαίες πρώτες ύλες(σοκολάτα Valrhona, φυσική βανίλια Μαδαγασκάρης, φρέσκο ελληνικό γάλα, κορυφαίο βούτυρο κ.ά.) και όλα μας τα προιόντα προσφέρονται μόνο φρέσκα, από την παραγωγή στην κατανάλωση. Δε χρησιμοποιούμε σκόνες, ψεύτικα αρώματα ή κατεψυγμένα προιόντα. Οι τιμές μας είναι πολύ καλές, συνεπώς, αναλογικά με αυτά που προσφέρουμε στους πελάτες μας και δε θα διαπραγματευτούμε ποτέ τις αρχές και τη φιλοσοφία μας! Επίσης, είμαστε από τους ελάχιστους που ζυγίζουμε όλα μας τα προιόντα με καθαρό βάρος, χωρίς συσκευασίες και κουτιά! Τέλος, το ατομικό προφιτερόλ μας ξεκινάει από 3,3 ευρώ, 4 κοστίζει μόνο με προσθήκες πχ φρέσκων φρούτων και μάλλον συγκρίνετε ανόμοια πράγματα. Οι κατάλογοί μας βρίσκονται αναρτημένοι στο κατάστημα και η αγορά οποιουδήποτε αγαθού αποτελεί απόφαση του καταναλωτή. Για οποιαδήποτε διευκρίνηση θα χαρούμε πολύ να το συζητήσουμε από κοντά στο κατάστημα!

Η κριτική γράφτηκε 6 Δεκεμβρίου 2020

Επισκεφθήκαμε το μαγαζί μετά από μια βόλτα με τον σύζυγο.Πήραμε σουδάκια και έξι προφιτερολ τα σουδάκια πολύ φρέσκα με ωραία καραμέλα από πάνω και τα προφιτερολ τα φτιάχνουν εκείνη την ώρα μπροστά στον πελάτη και με πολύ καλή ποιότητα σοκολάτα!!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2020
1  Ευχαριστούμε, chiotis
Η κριτική γράφτηκε 6 Νοεμβρίου 2020

Σε ολόκληρη την Αττική....δεν πιστεύω οτι υπάρχει πιο νόστιμο και γευστικό προφιτερόλ. Μοναδικές γεύσεις με πολλα είδη σοκολατών !

Ευχαριστούμε, 808vasilisp
Η κριτική γράφτηκε 29 Οκτωβρίου 2020

Ισως το καλυτερο προφιτερολ που εχω δοκιμασει ποτε. Φυσικα αξιζει να φτιαξει ο καθενας το δικο του με επιλογή πολλων υλικων. Φοβεροι επαγγελματιες και στις λεπτομέρειες, μου έκανε εντυπωση οτι ζυγιστηκε το αποβαρο του μπολ και μετα με το περιεχομενο. Τα λιγα γραμμαρια μπορει να μη παιζουν σημασια. Η νοοτροπια ομως ειναι άριστη.

Ευχαριστούμε, Ηρω Γ
Η κριτική γράφτηκε 6 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Απόλυτος πειρασμός το προφιτερόλ που φτιάχνεται επιτόπου ανάλογα με τις προτιμήσεις σας. Επιλογή ανάμεσα σε κλασικό σου με κρέμα ζαχαροπλαστικής ή παγωτό και εννιά διαφορετικά είδη σοκολάτας από bitter έως κλασική γάλακτος και λευκή. Μεγάλη ποικιλία και σε toppings πειραματιστειτε ελεύθερα. Δοκιμάσαμε επίσης σουδακια κι εκλερακια τα οποία ήταν ολοφρεσκα κι όχι ιδιαίτερα γλυκά. Δοκιμάστε οπωσδήποτε!

2  Ευχαριστούμε, 124giannisa

Choureal: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Choureal: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα